www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
gumičky brzdového strmena
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2005 19:34

Ahoooj Kadetaci..
Poprosím o pomoc...Mam strmene GM-DELCO a tuhnu mi strmene..Navod na rozhybanie poznam ale kedže to nepomáha, chystám sa meniť gumičky..Podarilo sa mi zohnat len gumičky na hydraulicke valceky strmenov, avsak nedari sa mi zohnat gumick(manzetky a kruzky) posuvu strmena..Neporadíte mi kde by som to zohnal?
Resp. ak to mal niekto rozobrane a pozna rozmery... Myslím že by to išlo nahradiť keby som poznal základné rozmery...

Ďakujem za akúkoľvek pomoc a radu..
Martin

Re: gumičky brzdového strmena
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2005 20:22

No ja nevim jak u vas na Slovensku, ale tady v Cechach sezenes opravnou sadu gumicek na jakykoliv trmeny za cca 200 Kc na jednu stranu.
Zkus se u vas zeptat primo u nektereho z prodejcu Opel...

Re: gumičky brzdového strmena
Autor: Roger (IP zapsáno)
Datum: 03.07.2005 18:56

Vykasli se na ty trmeny GM a sezen si ATE a mas jednou pro vzdy po problemu a taky se ti zvetsi brzdny ucinek, to za to stoji.

Re: gumičky brzdového strmena
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2005 17:57

Uz ma to vazne prestalo bavit a tak skutocne zhanam nove strmene ku kotučom 236x20mm..Vraj by sa hodili z Lanosa..

Re: gumičky brzdového strmena
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2005 05:19

rozhýbávání GM třmenů je nekonečný příběh a frekvence nutné demontáže se časem jak se opotřebovávají pořád zkracuje, před týdnem jsem koupil ATE brzdiče z kadetta na 12 mm kotouče za 500,-/ks a byli k tomu i velmi slušný destičky, nikoho nepřemlouvám, pokud se rád vrtáš v autě tak si nech ty GM, pokud chceš jezdit a nestarat se kup si ATE

Re: gumičky brzdového strmena
Autor: jp1 (IP zapsáno)
Datum: 03.09.2005 08:23

taky uvažuju o výměně třmenů, jen bych hctěl poradit jak poznám jaký jsou jaký a jetsly se něco musí upravovat, nebo měnot navíc, nebo jestly jsou destičky stejný i kotouče a tak.

Re: gumičky brzdového strmena
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 03.09.2005 08:45

to JPL: stačí si přečíst na kadettu v technice v rubrice brzdy články o třmenech, (je jich tam asi tak pět) je tam vyfoceno spousta třmenů i s popisem :-), pokud by ti ještě potom bylo něco nejasného rádi ti odpovíme

Re: gumičky brzdového strmena
Autor: jp1 (IP zapsáno)
Datum: 03.09.2005 08:49

akorát to študuju a nestačil jsem to sem napsat, je to tam hezky napsaný, teť už jen sehnat ty třmeny. Mám známího co bude dávat do šrotu corsu a 1991, tak zkusím jestly je tam nemá, ale aby tam nebylo něco jiného když je to 1,2, nemáte s tím někdo zkušenost?

Re: gumičky brzdového strmena
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 03.09.2005 08:59

2 jpl : pokud ta corsa není GSi, tak tam bude nejspíš mít uplně ty samý brzdy tzn.Delco

Re: gumičky brzdového strmena
Autor: jp1 (IP zapsáno)
Datum: 03.09.2005 09:18

koukal jsem kolik stojí opravná sada na ty třmeny GM a stojí tolik kolik ty dobrý na vrakáči (cca 500kč za kus) takže volba je jasná :-)

zkusám sehnat někde po známejch a když ne, tak nějakej vrakáč to jistí

Re: gumičky brzdového strmena
Autor: daniel (IP zapsáno)
Datum: 03.09.2005 17:26

podívej se do inzerce, nedávno jsem kupoval ATEčka od vauxhalla stálo to 1100 za oba i s poštovným a byly v dobrém stavu, ani jsem nemusel měnit gumičky.


Re: gumičky brzdového strmena
Autor: jp1 (IP zapsáno)
Datum: 03.09.2005 18:11

dík za tip, nejdřív zkusím kámoše a známí a pak tvůj tip atd :-)

Re: gumičky brzdového strmena
Autor: Nien (IP zapsáno)
Datum: 05.09.2005 04:32

Tak mě napadá že mám jedny GM třmeny s GSI i se starýma kotoučema v garáži. Tak jestli byste někdo nechtěl rok jeté destičky, nebo klidně celé třemeny tak dejte vědět. Za odvoz a simbolickou částku jsou vaše. Ale z vlastní skušenosti bych doporučoval taky ATE. Ale kdo nemá nebo nechce kupovat ATE tak se fakt ozvěte. Mě tam leží jen tak a ty destičky jsou fakt nové.

Re: gumičky brzdového strmena
Autor: jp1 (IP zapsáno)
Datum: 05.09.2005 04:53

jestly máš komplet sadu, tak bych měl zájem, ozvy se prosím na tel 777696649, nebo na mail jp1@seznam.cz

Re: gumičky brzdového strmena
Autor: Nien (IP zapsáno)
Datum: 05.09.2005 06:17

Poslal jsem email. yawning smiley)

Re: gumičky brzdového strmena
Autor: Konýček (IP zapsáno)
Datum: 12.09.2005 19:28

to Martin: Tie prachovky a gumičky predávajú ako sadu na obydva barany sada pozostava z tých klznych valčekov + gumičky k nim prachovky a vazelína.Mal som aj bloček ale naviem ho najsť takže to stojí nejak okolo 500,-Sk a predajňa je tu je presná adresa: DAEWOO Vajnorská 167 (areál B.O.A.T.) Bratislava Tel:02/446 35 660 www.daewoo.sk ja som to menil minulý víkend jednu stranu som robil asi hodinu.Prajem príjemnú zábavu :- )



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **         **    **  **     **  ********  
 **        **    **   ***   **  **     **  **     ** 
 **        **    **   ****  **  **     **  **     ** 
 ******    **    **   ** ** **  *********  ********  
 **        *********  **  ****  **     **  **        
 **              **   **   ***  **     **  **        
 **              **   **    **  **     **  **        
Powered by Phorum.