www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Ramena
Autor: Jakub (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2005 07:07

Existuji nejake jasne dane postupy, ktere se maji dodrzet pri vymene prednich ramen? Nezajima me ted konkretni typ auta, myslim vseobecne (OPEL). Jestli JE NUTNE davat NOVE srouby, nebo vystacim se starymi, jake jsou momenty dotazeni - jestli je vubec nutne dotahovat momentovym klicem, atd. Zajimaji me UPLNE vsechny postrehy.

Re: Ramena
Autor: Kary (IP zapsáno)
Datum: 05.07.2005 16:27

Ja jsem měnil kulate silenbloky již dvakrat! Je duležite mit zajišten lys na demontaž i montaž.Jinak tak zvany rusky zpusob (kladivo) jde taky.Zpusob a postup nic složiteho!Podstatne zjištění je že jsem u kamaráda provedl geometriji před a po vysledek absolutne stejny!

Re: Ramena
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2005 05:23

žádný momenty dodržovat nemusíš, prostě to pořádně utáhni, ty dlouhý šrouby M14x?? je lepší sehnat nový protože bývaj vymačkaný, zadní silentblok je bez problémů ale s tím předním si užiješ spoustu zábavy, já ten starý většinou nahřívám PB pájkou a nový dávám pod lisem, pokud nemáš vybavení tak pouvažuj o koupi celých nových ramen



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ********   **     **        **  **     ** 
 **     **  **     **  **     **        **  **     ** 
 **     **  **     **  **     **        **  **     ** 
 **     **  ********   *********        **  ********* 
 **     **  **     **  **     **  **    **  **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **    **  **     ** 
 ********   ********   **     **   ******   **     ** 
Powered by Phorum.