www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
tlumiče?
Autor: Ivo (IP zapsáno)
Datum: 06.07.2005 11:52

Zdravím Vás všechny. Naléhavě prosím o pomoc. Mám problém s pravým předním kolem, při najetí na nerovnost a př následném mírném "zhoupnutí" se ozývá pískání. jsem totální neznalec těchto problémů, proto netuším, kde je závada. Jestli tlumiče pérování, tření brzd...Taky při jízdě do zatáčky, když je vozovka nerovná,. začne kolo jakokdyby poskakovat a pískne i pneumatika. Kola však podhuštěna nemám.
Mám před sebou delší služební cestu a opravdu nerad bych se někde zasekl. Moc díky za případnou radu.

Re: tlumiče?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 06.07.2005 12:54

Nevim proc zakladas kvuli doplneni novy prispevek, kdyz jako autor prispevku mas pravo ho editovat !!!

Re: tlumiče?
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2005 05:26

mrkni jestli nemáš prasklou pružinu a pokud ne tak jediné co můžeš udělat je že ti někdo bude houpat autem a ty se budeš snažit přesně identifikovat místo odkud se hluk ozývá, až to najdeš tak to sem napiš

Re: tlumiče?
Autor: dukar (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2005 22:50

panove potřeboval bych poradit u astry s 97 roku combi f je v zadu u tlumiču nejaky ventilek chtěl bych vědět jestli se tyto tlumiče nečim plní diky

Re: tlumiče?
Autor: Tomino (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2005 06:24

To Dukar : pokud si dáš chvilku práci , tak si tady na technické najdeš, že některé typy Caravanů mají zadní tlumiče s tzv. dofukováním - ventilkem na pumpě dofoukneš vzduch a zvýšíš světlou výšku auta v tadní části - hodí se to při cestě na dovolenou, či při jízdách s plnně obsazeným autem - auto je vyšší a při zatížení necouráš zadek po zemi .
Já má také Caravan z roku 97 a tyto tlumiče tam nemám. Jsou docela drahé , pokud budeš někdy měnit tak jsem slyšel, že jsou kolem 8000 kč oba a nevyrábí je mnoho výrobců tlumičů.

Re: tlumiče?
Autor: dukar (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2005 06:52

prosim tě je možne když v těch tlumičich je malo vzduchu že se mi vnitřní čast pneumatik sjiždí

Re: tlumiče?
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2005 07:00

To Dukar : Sjíždění pneumatik by možná vyřešilo jít na geometrii a pak uvidíš. Tlumičům bych to za vinu nedával. Nemohl to auto někdo překládat??

Re: tlumiče?
Autor: dukar (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2005 07:09

no ale na zadni napravě se neda dělat geometrie je to udajně stanoveno vyrobcem a neviš kolik tam ma byt vzduchu

Re: tlumiče?
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2005 07:38

Nevím, jestli jde na zadní nápravě dělat geometrie, ale na služebním peugeotu se taky sjížděl zadek a nějak to v servisu dělali, protože byl o tom protokol z počítače. Výsledek byl křivá náprava a půl roku hádání než z Francie přišla jiná/bylo to v záruce/ . Takže u toho bych být tebou začal !!

Re: tlumiče?
Autor: dukar (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2005 16:23

rad bych věděl kolik ta mam byt vlastně vzduchu v těch tlumičich

Re: tlumiče?
Autor: Pilot Astry (IP zapsáno)
Datum: 05.08.2005 20:57

jsi jen linej hledat :-),je to tu na strankach.otazka 1min. ale nasel jsem to uz za tebe ;-) [www.opelastra.cz]
Cau

Re: tlumiče?
Autor: Libor (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2005 15:00

Dukar to je mozne...Take mi to delalo...sjizdi vnitrky

Re: tlumiče?
Autor: dukar (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2005 17:01

už ti to nesjiždí jak jsto vyřešil byl jsem na laserove geometrii a řekli mi že je pokřivena naprava ja v tom vozim material tak jsem to asi přehnal holt to není nakladak

Re: tlumiče?
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2005 17:10

Já jsem se tě ptal hned, jestli to nepřekládáš... Ty jsi se nevyjádřil a teď to z tebe leze jak z chlupatý deky...Drbej si hlavu sám, opravdu to není náklaďák....Připrav se na výměnu, jinou možnost nemáš..

Re: tlumiče?
Autor: dukar (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2005 17:16

ještě je jedna možnost prodat to ale poradili mi že se to da snad roztahnou tu napravu

Re: tlumiče?
Autor: dukar (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2005 17:21

neviš kolik mně takova naprava bude stat

Re: tlumiče?
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2005 17:59

To nevím, zavolej si do Opla, ke Zralýmu a zkus i vrakáč a uvidíš co to stojí...

Re: tlumiče?
Autor: paša (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2005 08:23

ako zistím že sú tlmiče KO t.j. už je potrebná výmen ako sa to prejavuje?

Re: tlumiče?
Autor: Romano (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2005 12:01

Zkušený mechanik Ti to dokáže zhruba zhodnotit.Jinak si najdi servis kde dělají test tlumičů a tam Ti to řeknou na 100%Připrav se na to,že v horším stavu budou tlumiče v předu(kvůli motoru) pokud nebyli měněny.

Re: tlumiče?
Autor: Ondřej (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2011 20:41

Zdar chlapi, chtěl sem se zeptat jsou na gsi katett jiné tlumiče než na jiném kadettu? Vyměnil sem je a sjíždí se mi vnitřky co stím? dík

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********   *******   **     **  **    ** 
 **     **     **     **     **  **     **  ***   ** 
 **     **     **     **     **  **     **  ****  ** 
 **     **     **      ********  **     **  ** ** ** 
  **   **      **            **  **     **  **  **** 
   ** **       **     **     **  **     **  **   *** 
    ***        **      *******    *******   **    ** 
Powered by Phorum.