www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: tlumiče?
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2011 20:47

Byl si po výměně na geometrii? Vrací se ti volant?

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: tlumiče?
Autor: Ondřej (IP zapsáno)
Datum: 09.04.2011 06:05

Geometrii sem si dělal sám, ale proč ty kola nejsou rovně. Proč sou šikmé. Je to tím že se to snížilo nebo já už nevím.

Re: tlumiče?
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 09.04.2011 08:42

Pokud máš teď kola do "A", je tady na to jedno moc pěkné téma: [www.opelastra.cz] . Co se týká sjíždění, máš to nejspíš moc rozbíhavý.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: tlumiče?
Autor: Biggest (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2011 14:05

dej sem hodnoty z predni napravy. pokud nejsou tve odklony prilis velke necha se sjizdeni vnitrku korigovat zmenseni rozbihavosti. ale musi se s citem. Kdyz sem das protokol nebo aspon hodnoty odklonu a sbihavosti pro kazde kolo tak ti poradim konkretni cisla. dalsi moznost je dat tam excentricke silenty pokud je powerflex vubec dela...

Re: tlumiče?
Autor: pesto (IP zapsáno)
Datum: 24.10.2011 19:33

pani aj ja by som potreboval poradit mam hadzback a ked vezem 5 ludi suchaju mi zadne lemy o gumy,guma nepraskane len je zboku odrata chcel by som to dvihnut a rozmyslal som ci by nebolo dobre dat tlmice s kombika alebo pruziny,ci nie su satvane na vacsiu vahu,ale zase ci mi nezodvihne moc zadek auta

Re: tlumiče?
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 24.10.2011 20:20

pesto:
Dej si tam kola, co tam maj bejt a máš po starostech...
A nebo zaklepni hrany lemů dovnitř...
Pružinama to nedoženeš...

Re: tlumiče?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 24.10.2011 21:13

A taky si ty zadni pruziny prekontroluj, jestli nejsou praskly.

Re: tlumiče?
Autor: pesto (IP zapsáno)
Datum: 26.10.2011 16:03

lenze ja mam 195/60r15 v paperoch cize mi to nepomoze,s tych lemov moc nechcem rezat ale ine mi asi neostava,alebo som pocul ze su nejake gumy na struny aby tolko nesadalo auto,no ved uvidim

Re: tlumiče?
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 26.10.2011 16:39

Jarda myslel kola, jakožto disky. Osobně nevím, jestli tenhle rozměr pneu, pokud bude na discích se správným zálisem (ET), bude škrtat o lemy. Ale co pamatuju, na Kadettu se mi do zadních pružin vešlo do každé šest tenisáků a bylo po starostech se škrtáním. Tím nikoho nenabádám ke stejnému postupu, jen popisuju můj způsob vyřešení stejného problému.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: tlumiče?
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 26.10.2011 18:42

pesto:
Já mám na kadettu v TP 195/50/15 - pokud jsou na diskách 6,5x15 ET49 (který jsou taky v papírech winking smiley ) neškrtají o nic...

Vendys:
S těma tenisákama to ale musel bejt vcelku odvaz na hrbolech, ne :-D...?

Re: tlumiče?
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 26.10.2011 21:35

GSI Kadett je koza uskákaná i bez nich. smiling smiley

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: tlumiče?
Autor: pesto (IP zapsáno)
Datum: 27.10.2011 15:29

predtym som tam mal tiez 195/50 a neskrkalo to,potom som dal prevarat lemy bo boli znacne hrzdave,potom som tam dal 60 ako mam v papieroch a zacalo to,ale to ozaj musim mat plne auto,a ked zaplava auto ked nabehnem na hrb alebo jamu gumy dostavaju zabrat,cisla mi to nastastie nechyta takze s policajtami neni problem ale nerad by som aby mi volakde strelila guma,napadlo ma dat pod strunu podlozku,z nerezu asi,trosku mu to zdvihne prdel,a bude to mozno aj vyzerat k svetu,ked nie dam ich prec,za skusku nic nedam,vzhladom nato ze mi ich spravi kamos v na masine zadarmo,ale zas to rozoberat aaach

Re: tlumiče?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 27.10.2011 15:32

Podlozku z nerezu? Tam bude pekne chrastit grinning smiley Kdyz podlozku, tak z gumy. Sezen gumu s textilii uvnitr.

Re: tlumiče?
Autor: pesto (IP zapsáno)
Datum: 27.10.2011 16:47

vydis este lepse,taku gumu aj vem kde zozenem je aj dost hruba cca 3 cisla to by malo byt celkem fajn aj na estetiku aj na uzitok,ale maslis ze to tam vydzi nejaku tu dobu?lebo kazdeho stvrt roka sa mi to nechce menit

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **     **   **   **   **     **   **   **  
 **         **     **    ** **    **     **    ** **   
 ********   *********     ***     **     **     ***    
 **     **  **     **    ** **    **     **    ** **   
 **     **  **     **   **   **   **     **   **   **  
  *******   **     **  **     **   *******   **     ** 
Powered by Phorum.