www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
pri brzdeni jde pravy zadni do smyku ..proc?
Autor: jeník.kadett 1.6DA (IP zapsáno)
Datum: 11.07.2005 17:36

Ahoj... chel bych pozadat o radu protoze uz sam nevim co to je... mam problem. pri brzdeni mi zacne jit do smyku prave zadni kolo (za spolujezdcem) ale zbyle tri brzdi jen mirne.. je to dost cejtit i pri mensich rychlostech... auto se uplne skrouti na pravou stranu.. Mel jsem to zadni kolo rozebrane a menil jsem na nem prasatko (teklo) hodil jsem tam nove a slozil brzdy. pri montazi brzd jsem ulomil takovej ten plisek co otaci se samovystrednikem..... protoze s tim jezdim do prace...,samovystrednik jsem rucne nasteloval at apon brzdi (a uz tehdy to bzdilo hodne moc!!!) .... Ale rikam si je to tim ze jsem to neodhadl... Dneska jsem sehnal novej plisek a dal ho tam.... samovystrednik jsem uplne stahnul. namontoval. overil funkcnost. nasadil buben a namackal brzdu... (nejak extra cvakani pri stelovani brzdy slyset nebylo) ale pak to jedu projet a kolo furt bzdi hodne moc.... Tenhle problem jsem jiz jednou mel a nekolikrat jsem to rozdelaval a nic (delalo to hlavne v mokru a vlhku) pak to najednou prestalo....mozna pri nejake te demontazi. PROSIM nevite co stim ?????? nemel jsem znovu odvzdusnit zad. brzdy ?? jestli tam neni velkej tlak co ty pakny hodne roztahne a samostav je nasteluje az moc ?? nevim. snad pomuzete

Re: pri brzdeni jde pravy zadni do smyku ..proc?
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 13.07.2005 16:42

Já jsem tohle řešil na minulém Kadettu, po montáži nových paken a bubnů to prostě brzdilo jako blázen, hned to šlo do smyku a za vlhka nebo mokra to vevnitř hned orezlo a hrozně to při brždění drhlo.zkoušel jsem všechno možný, ale nic nepomohlo, neměl jsem tam teda omezovače brzdného účinku, ale ty tam nebyly už z výroby, tak nevím.
Teď mám jiného kadetta a zatím v poho.

Re: pri brzdeni jde pravy zadni do smyku ..proc?
Autor: jeník.kadett 1.6DA (IP zapsáno)
Datum: 13.07.2005 18:04

vcera jsem pri ceste do prace to kolo uvaril... na to ze bya rano docela zima tak se mi po 25km jizde kourilo z kola jako z vejfuku.... radeji to ani nechci videt zevnitr.. :-( jinak je to je tak jak rikas .....pri vlku a mokru.... :-/ ale musi to mit nakou souvislost stim ze jsem to rozdelaval

Re: pri brzdeni jde pravy zadni do smyku ..proc?
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 13.07.2005 18:11

to prasátko je shodné s tím,co jsi tam měl před výměnou?Typnul bych si,že je možná jiné a tím pádem kolo přibržďuje i když nebrzdíš.Nebo jsi něco špatně složil a proto to přibržďuje.Nepřitáhl jsi moc ruční brzdu?

Re: pri brzdeni jde pravy zadni do smyku ..proc?
Autor: jeník.kadett 1.6DA (IP zapsáno)
Datum: 13.07.2005 19:19

prasatko je kupovane v servisu na tohle auto.. a overoval to i podle VIN... kdyz jsem to slozil tak pri otoceni rukou (kdyz bylo auto na heveru) nic nedrhlo... mozna jen na jenom miste.. ale fakt malinko a to ani ne ze by drhlo ale bylo to vic slyset nez citit rukou.. Ale vzhledem k tomu ze druhe kolo drhne fakt vylozene i pri pouhem otaceni rukou bych rekl ze je to v poho. (byl tam prach a kusy rzy kdyz jsem se to pokousel sundat -- i kladivem) ...Takze to mozna bude asi tim slozenim tech paken a pruzinek atd. ? ja mam chytrou knizku a zda se mi ze jsem to udeal dobre...... Rucku jsem nesteloval... predtim moc nebrzdila. ! a ted ji nemohu zatahnout ani na vic nez 1 zub. a je tvrda. hmmm ?

Re: pri brzdeni jde pravy zadni do smyku ..proc?
Autor: jeník.kadett 1.6DA (IP zapsáno)
Datum: 13.07.2005 19:26

tu rucku nezatahnu na vic nez 2 zuby. Sorry ;-) ... ale mozna tam bylo jine prasatko od minula... asi pred 5 mes. jsem ho totiz uz menil (teklo!!achjoo) a kdyz jsem je porovnaval tak tohle stary bylo na 2 srouby k uchyceni a to nove je jen na jeden... jde jen o to ze to nove co tam ted mam ma o jednu dirku na strane min... ale jak rikam . je to podle roku vyr. a VIN. tak jsem asi blbe koupil predtim... A prave? neni to tim ze to prasatko bylo vice vylezle a pri stelovani se brzda napla na max a zustala tak diky samostavu ? ? ? pri nebrzdeni se kolo nezahriva..

Re: pri brzdeni jde pravy zadni do smyku ..proc?
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 14.07.2005 23:03

no jestli Ti jde ručka jen na jeden nebo dva zuby,tak to je dost festová,já bych ji povolil tak ,aby šla tak kolem šestého.A znova uvolnit samostav.Asi tam není žádná vůle a tím pádem brzdí okamžitě.

Re: pri brzdeni jde pravy zadni do smyku ..proc?
Autor: jeník.kadett 1.6DA (IP zapsáno)
Datum: 15.07.2005 14:43

ja to zkusim.. moc dik za radu ... !! ;-)

Re: pri brzdeni jde pravy zadni do smyku ..proc?
Autor: Vincent (IP zapsáno)
Datum: 15.07.2005 16:55

mám stejný problém na svém Raceru,po vlké noci nebo desti pravé zadní kolo vrze a flokuje. Stácel jsem i buben ale nepomohlo.Zhruba po dvou zabrzdeních to prestane ,takze pokazdé ráno kdyz jedu do práce cvicne dvakrát zabrzdím a pak je to v pohode. Stejne me ale nedá spát cím to je.


Re: pri brzdeni jde pravy zadni do smyku ..proc?
Autor: Mira (IP zapsáno)
Datum: 15.07.2005 19:07

Me to delalo to sami....dokonce taky pravy zadni, az jednou mi to pomohlo do skarpy sad smiley

ale to kolo bylo obcas zasekly uplne, takze sem nemoh ani vycouvat, jednou sem to fakt vorostoval a nevedel sem ze se to kolo ani nepohlo....kdyz sem vyjel ze dvorka tak sem tam udelal peknou rejhu....ale kdyz sem pred vyjezdem seslap uplne brzdu tak se pakna odsekla

Re: pri brzdeni jde pravy zadni do smyku ..proc?
Autor: jeník.kadett 1.6DA (IP zapsáno)
Datum: 16.07.2005 09:31

Ty zasekli kola budou asi diky zatazeny rucni brzde... a kdyz mas zatuhli lanovody a orezly pakny atd. tak je to jasny... me to dela taky... Ale me nejde do hlavy co dava povel tomu kolu aby tak moc roztahl ty pakny a hlavne aby je samovystrednik tak nastavil. hm.. ? v chytry knize pisou.. zkontrolujte oblozeni.. hehe.. to je ale ok.

Re: pri brzdeni jde pravy zadni do smyku ..proc?
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 17.07.2005 08:37

Pokud bylo obložení od kapaliny,tak vždycky bude dělat problémy,protože i když se umyje sebelíp,tak je uvnitř a při brzdění se postupně dostává na povrch a zakusuje (přilepuje) obložení. Toto jsem zažil mockrát a na mnoha autech. Jinak,válečky jsou ve dvou průměrech,cca 17,4 a 19 mm. 19 je na kombíka a 17,4 na sedan,pokud nemá někdo ABS,doporučuji i na sedana dát 19mm,mám to vyzkoušený,je to lepší hlavně na zimu. Kdysi mně to doporučil jeden technik z Jablonce z Autobrzd.

Re: pri brzdeni jde pravy zadni do smyku ..proc?
Autor: Vincent (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2005 19:54

myslím že to opravdu bude tou brzdovou kapalinou. Ta je totiž hydrofilní(váže na sebe vodu) takže pokud jednou bylo obložení od kapaliny tak má tendenci pohlcovat vlhkost.Tím se mění třecí vlastnosti a možná i rozměr obložení.Po několika zabrždění se to zahřeje,vlhkost se odpaří a všechno funguje normálně. Je to jen můj názor,ale nic jinýho mě už nenapadá - vyměnit pakny.




Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **  **     **  ********   **     **  **     ** 
 **  **  **  **     **  **     **  ***   ***  **     ** 
 **  **  **  **     **  **     **  **** ****  **     ** 
 **  **  **  **     **  ********   ** *** **  **     ** 
 **  **  **  **     **  **         **     **  **     ** 
 **  **  **  **     **  **         **     **  **     ** 
  ***  ***    *******   **         **     **   *******  
Powered by Phorum.