www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
prasknutá brzdová rúrka
Autor: paša (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2005 10:57

Návod ako núdzovo opraviť prasknuté brzdové potrubie.
Pri návrate z dovolenky ked do domova mi chýbali nejaké 250 km mi na benzínke praskla brzdová rúrka vedúca k zadnému lavému kolesu. Po pokusoch ako odstaviť prítok brzdovej kvapaliny do tohto kolesa ked som ohýnal rúrku aj na tri krát mi vždy presakovala kvapalina a nechcel som riskovať že by som niekde neubrzdil tak ma napadala myšlienka upchať rúrku hneď na začiatku. Uvolnil som rúrku na hlavnom brzdovom valci na zemi som našiel obal z trojuholíkového syra (alobal) z ktorého som vyrobil guličku a tú som vložil do otvora a dotiahol maticu rurky. Vydržalo to až do výmeny rúrky ktorú som kúpil v škodováckej predajni a bola na favorit. Koncovky pasovali len bolo potrebné sa pohrať pri ohýbaní aby to dosadlo do úchytov. Pri výmene je potrebné pretlačiť brzdový pedál pretože z alobalu sa natlačí aj do brzdového valca aby tam z neho nič neostalo a neupchal tak novú rúrku.

Re: prasknutá brzdová rúrka
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2005 20:32

Díky za návod, já jsem to řešil u kámoše podobně, naštěstí jsme našli malou kuličku z ložiska a ta pomohla na 100%. Od té doby ji vozím jako povinou výbavu yawning smiley)

Re: prasknutá brzdová rúrka
Autor: Stanley (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2005 05:40

No já jsem dojel do nejbližšího servisu. Výsledek je takovej, že se mi po výměně trubičky (já měl ruplou tu pravou - nejdelší) nevrací třmeny ani válečky. Prostě po dojetí jsou kola žhavý jako nikdy před tím yawning smiley( Jdu jim to dneska hodit na hlavu. Je mi někdo řekněte kde udělali soudruzi z autoservisu chybu ?

Re: prasknutá brzdová rúrka
Autor: paša (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2005 05:57

To s tou guličkou od ložiska je veľmi dobrý tip. Musím nejakú vložiť do auta. Predsa len tie naše kadetty nie sú najnovšie a menil som len tú jednu trubku takže čakám kedy odíde ďalšia.

Re: prasknutá brzdová rúrka
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2005 06:31

To Stanley : Clovece skoro bych rek ze s tou reklamaci moc neuspejes, pokud si chtel vymenit jen trubicku (a ne zkontrolovat teda i brzdy). V servisu vymenili teda trubicku, urcite dolili brzdovku, odvzdusnili a hotovo. To v jakym stavu mas trmeny a prasatka je asi jina vec, ne?? Myslim ze v servisech jsou na tohle hodne opatrny aby udelali neco navic.

Re: prasknutá brzdová rúrka
Autor: Stanley (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2005 07:00

Třmeny jsou v pohodě, prasátkama si už tak moc jsitej nejsem. Hlavně před tím to nedělalo ... A nezdá se mi ,že by se to posralo všechno najednou. Blbě odvzdušněný to být nemůže ?

Re: prasknutá brzdová rúrka
Autor: Stanley (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2005 07:07

Spíš mám obavy jestli mi neodešel hlavní brzdový válec ...

Re: prasknutá brzdová rúrka
Autor: Pavel J (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2005 11:27

Re Roman : Jaký průměr má kulička?

Re: prasknutá brzdová rúrka
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2005 11:41

Pavel J. : Nevím to na 100% , ale bude to kolem 5mm

Re: prasknutá brzdová rúrka
Autor: Stanley (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2005 13:09

Netuším kolik má kulička, ale trubička má 4,75 mm

Re: prasknutá brzdová rúrka
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2005 13:16

Na různejch autech mně praskla trubka a vždycky jsem ji rozklepal kladivem a alespoň dvakrát zahnul zpátky(jako tubu s pastou),nikdy ani neukápla. Ale,abych něco cpal do kuželu pod trubku,to by mně nenapadlo.
Na Astru F opravdu pasuje šroubení trubek z Favorita,když je trubka delší,tak se udělá smyčka.

Re: prasknutá brzdová rúrka
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2005 10:37

Zajímalo by mě, kde a jak to má tendenci praskat (ev. fotka).
Brzdové potrubí jsem ještě neměnil, tak jste mě před dovolenou poněkud zneklidnili... :-(

Re: prasknutá brzdová rúrka
Autor: paša (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2005 11:06

Zvykne to praskať pod dverami na niektorom úchyte. Stačí keď si prezrieš potrubie pod autom ak nieje viditeľne skorodované zpuchrené alebo nepresakuje niekde kapalina pretože to by mal byť sprievodný jav jemná vlhosť tak by to malo byť v poriadku.

Re: prasknutá brzdová rúrka
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 21.07.2005 19:41

Hlavně si zkontroluj,aby byly trubky v úchytech a neutřepaly se.

Re: prasknutá brzdová rúrka
Autor: Pali C20NE/88 (IP zapsáno)
Datum: 13.03.2006 06:53

Ahojte, mam jeste dotaz k tomuto tematu, ta brzdova trubicka, ma prumer 4,75mm i na kadetu??? A jeste neco. Rano me cestou do prace rupla brzdova trubka u levyho zadniho kola. A ted, muzu s tim jeste dojet dom? Ma kadet nejakym zpusobem dvou-okruhovy brzdy??? Bude me aspon neco brzdit? Diky za rady.....

Re: prasknutá brzdová rúrka
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 13.03.2006 07:11

ne když ti praskne zadní trubička tak auto přestane úplně brzdit, mám to vyzkoušený na svém káďovy, jediné čím můžeš brzdit je ručka

Re: prasknutá brzdová rúrka
Autor: Pali C20NE/88 (IP zapsáno)
Datum: 13.03.2006 07:12

OK, diky vrabi.....

Re: prasknutá brzdová rúrka
Autor: paranMax (IP zapsáno)
Datum: 13.03.2006 09:02

je zajímavé naco má hlavní brzdový válec 4 vývody ve verzi ABS jen dva ale to je jedno.Správně pokud praskne 1 hadička tak brdí dálší kola alespon 2 do kříže jenže moc to poznat nejde.

Re: prasknutá brzdová rúrka
Autor: Pali C20NE/88 (IP zapsáno)
Datum: 13.03.2006 09:22

Tak ted teda vubec nevim..... smiling smiley

Re: prasknutá brzdová rúrka
Autor: Pavel J (IP zapsáno)
Datum: 13.03.2006 17:04

Vrabitongue sticking out smileyak nechápu proč Opel uvádí DVOUOKRUHOVÉ BRZDY?

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  ********   *******    ******  
 ***   ***   **   **      **     **     **  **    ** 
 **** ****    ** **       **     **         **       
 ** *** **     ***        **     ********   **       
 **     **    ** **       **     **     **  **       
 **     **   **   **      **     **     **  **    ** 
 **     **  **     **     **      *******    ******  
Powered by Phorum.