www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Výměna brzdových válečků (prasátek)
Autor: David (IP zapsáno)
Datum: 01.08.2005 13:02

Pánové, mám celkem problém. Povedlo se mi uvalit oba odvzdušňováky na zadních prasátkách, tak jsem se rozhodl je vyměnit. Je to celkem banální oprava, pokud rozebíráte nový auto, ale prosím pora%dte mi někdo, jak mám povolit to brzdový vedení, abych ho neurval a když už ho urvu, tak jak to zase zprovoznit?? Musím pak vyměnit celý brzdový vedení nebo jak to je.

A druhá věc mě zajímá: Mám na předním třmenu porušenou prachovku a orezl mi váleček, takže měnit destičky je poněkud riskantní. Lze s úspěchem vyměnit jen váleček s manžetou nebo musím sehnat celý třmen?

Re: Výměna brzdových válečků (prasátek)
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 01.08.2005 13:17

Ten váleček se dá vyndat a obrousit jemným smirkem a prachovka se dá koupit, ale myslím, že stojí tak 300kč yawning smiley( Jinak postup je popsán v návodech
(http://www.kadett.cz/technika/brzdy/trmenygm.htm)

Ty zadní trubičky jsou pěkný hnus, urvat to se Ti asi nepovede, jen strhneš ten šestihran pro klíč. Doporučuji na to vzít sika kleště s většíma zubama a povolit to tím.

Re: Výměna brzdových válečků (prasátek)
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 02.08.2005 05:41

new prasátko stojí cca 250,-, pokud se ti povede urvat trubičku tak lze (pokud máš trubičku co má na konci soudeček) nahradit jí krátkou přední trubičkou z favorita (má asi 50 cm) , když zlikviduješ šestihran u prasátka tak vem kleště nebo majzlík a usekni trubičku těsně za druhým koncem u hadičky, na ten šestihran co tam zbyde nasaď golu a hadičku podrž sikovkama, pak by to mělo jít urvat, ta trubička z fava je asi o 5 cm delší ale když se udělají větší oblouky tak je to O.K., stojí tuším kolem 50,-/ks, ale pozor některý starší modely mívají trubičky ukončené trychtýřkem a ten nevím z čeho by se dal použít, když jsem měnil před rokem prasátka tak jsem radši dal ty trubičky nový protože se mi zdáli dost ohnilý



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **     **  **     **  ********  **    ** 
 **     **  **     **  **     **  **        ***   ** 
 **     **  **     **  **     **  **        ****  ** 
 ********   **     **  **     **  ******    ** ** ** 
 **         **     **  **     **  **        **  **** 
 **         **     **  **     **  **        **   *** 
 **          *******    *******   **        **    ** 
Powered by Phorum.