www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Nástřik dutin podvozku
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2005 13:40

mám prosbu, kde by se měly všude navrtat nosníky podvozku a vystříkat dutiny?
Jde mi hlavně o místa u předních ramen, příjde mi to že nastříkat podvozek jen zespoda je trochu málo.

Prahy a lemy jsou jasny.

Re: Nástřik dutin podvozku
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2005 16:47

No já mám navrtány dvě díry v každém podběhu,cca 2-3cm od spodního okraje.Vychází to přesně mezi spodní a horní díl podlahy.Je tam sice i díra zespodu,ale čím více CHTěNýCH dírek tím líp.No a taky zevnitř v podlaze,jak jsem se dočetl v návodech..

Re: Nástřik dutin podvozku
Autor: Koubajz (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2005 19:25

Nechcete mekdo shrnout kde vsude se maji udelat diry?Dokud to mam na rampe.Dik

Re: Nástřik dutin podvozku
Autor: Filip (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2005 21:40

No Rom@ne já bych to nevrtal, JESI TO MÁŠ ZHNILÝ tak to nech vyvařit případně vyměnit celé blatník,lemy, prahy (ted jsem to nechal dělat) a natřít barvoo a pak koupit GUMOASFALT a natřít to tím je to mnohem lepší neŽ nejaké tlumex a takový blbosti. Ted jsem to dělal a řeknu ti je to bomba. Doporučil mi to jeden starší klempíř a mohu potvrdit že je to klempíř s velkým K. Ale narovinu ti řeknu že kdybys to vyvařoval jak já (prahy,lemy předek a zadek) tak se na to vyprdni - NEVYPLATÍ SE TI TO! JÁ ZA TO DAL MOC LOVŮ (AJI SE STYDÍM ŘÍCT KOLIK)-ale kára mi vydrž nejmíň dalších 5 let (snad nelžu). Ale ty přední ramena jak na tem drží motor to nemám zase až tak nejhorší, ale dá se to myslím taky měnit.....www.zraly atd.... má tam nejaký nahradní díly.


Re: Nástřik dutin podvozku
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 05.08.2005 05:38

Romane ja bych nosniky moc nevrtal, uz tak je tam der spousty (kastle pro vic modelu resp. vybavy). Mimochodem kdyz sundas predni naraznik, tak je videt "zacatek" techdle nosniku a kdyz do nej strcis hadici, dostanes se presne tam, kam potrebujes a to do mezipodlahy, kde jsou prave matice pro silenbloky.
Zkus se jeste poradne mrknout ze spoda, ale kdyz jsem ty silenbloky menil, byly tam pobliz jeste asi 2 diry, pres ktera jsem tam hnal tlumex s olejem.
Ostatne kdyz vystrikas vsechny diry na ktery ze spoda narazis (myslim na aute :-) ), nic tim nezkazis.

Re: Nástřik dutin podvozku
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 05.08.2005 07:38

Filip : já to právě nemám shnilí skoro vůbec, jen zadní kapsy a trochu levý práh, ale jinak je to OK, tak že chci udělat tu podlahu před zimou, prahy a lemy a na jaře uvidím co bude potřeba dělat.

Standa: díky ty nosníky zepředu nastříkám, to mě nanapadlo, že to vede až tam . Na podlahu a do podběhů mám nějaký tvrdý ale pružný vosk, a dozadu okolo rezervy mám Rezistyn car + konkor, na prahy a lemy mám rezistýn ML + konkor, tak snad to pomůže a nedopadnu najaře jako s tím minulím autem.

Re: Nástřik dutin podvozku
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 05.08.2005 12:29

Filip : Já jsem právě měl Kadetta uplně KO, lemy, prahy, podlaha , ramena , (viz příloha) , tak že jsem si raději sehnal jiného bez TP v lepším stavu a na něm potřebuji udělat důkladnou prevenci

Přílohy: 1.jpg (67.5KB)   2.jpg (38.8KB)  
Re: Nástřik dutin podvozku
Autor: Filip (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2005 08:28

Rom@n: no to já měl taky kapsy a celej zadek (viz foto). Nový kapsy (rohy) mě staly 282,-/ks, a zadek 793,-. A podlaha u řidiče se vyvařovala uplně celá i když já jsem ji neměl vyhnilou tak dopředu k uchytu ramene nápravy.

Přílohy: opel_001.JPG (201.3KB)   opel_003.JPG (191.1KB)  
Re: Nástřik dutin podvozku
Autor: Filip (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2005 08:38

Jo u tech kapes to žlutý to je pěna na utěsnění oken....výborná věc.... ale když cu jít ted nekdy na technickoo tak to by mě asi kopli do zadku smiling smiley....joo seš chytřejší, že sis pořídil jiný (míň zhnilý) auto ...TAKY JSEM TO MĚL UDĚLAT. Kdyžtak pak pošlu foto jak to mám zpravený.. ted momentálně to stojí na špalkách a měnil jsem komplet brzdy (viz. foto renovovaný třmen ATE....) no už jsou teda hotovy ale ještě chcu měnit palivový vedení a hlavně paliv. filtr.

Přílohy: brzda.jpg (191.6KB)   (205.8KB)  
Re: Nástřik dutin podvozku
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2005 16:35

Filip: Tak takhle shnilí jsem to neměl ani já
Ty brzdy jsou super, na jak dlouho vidíš ještě opravu, teď to na sraz asi nestihneš, ale na jaře do Milovic, by jsi už přijed mohl.
CO máš za motor?

Re: Nástřik dutin podvozku
Autor: Filip (IP zapsáno)
Datum: 07.08.2005 08:39

motor 1,3i, což je dosti málo (sdědil jsem to po otcovi), ale na to ježdění po městě. Má natočený 185000 a vytáhnu z něj 150 ale je to 4kvalt chcu tam dát 5 kvalt.... a jesi to vydrží tak to podědí moje druhá polovička....ja bych si brousil zuby na opel calibru. Ale to moc kecám do budoucna.....i když příští rok mi dojde spoření taak......smiling smileyuvidímsmiling smiley.
Jinak práce pokračují zdatně brousím a zpravuju až se ze mě kouří pak novej lak...... a hurá na technickooo

Co jsem vyměnil (jen pro info): plechy: prahy, oba lemy, zadní čelo + rohy, cely přední čelo a podlahy (vepředu spíše u řidiče), komplet výměna GM brzd za ATE + hadičky, lanko ručáku, zadní brzdy taky jako nový smiling smileyzrenovovaný. Třmeny a bubny jsou vše od Vauxhalla jinak bych asi zkrachoval....
co mě čeká: výfuk-komplet je KO (mám ho posvařovanej tak že se neda rozmontovat), palivová soustava hlavně filtr z hadicama a ještě snad i hadičky + trubky k zadním brzdám..... takže je to dosti PRODĚLEČNÁ ČINNOST.
A stím srazem (kdy je ten první sraz?)nevím je to dosti daleko ale zase na druho stranu až to dám dohromady tak by to chtěl zase pořádně projet ...... protože už to stojí nejmín mesíc...have a nice day

Re: Nástřik dutin podvozku
Autor: Filip (IP zapsáno)
Datum: 07.08.2005 08:41

hups trochu jsem se opakoval ...brzdy......viz članek nahoře ....SORRY

Re: Nástřik dutin podvozku
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 07.08.2005 09:10

TO FILIP:Ahoj ty brzdové třmeny jsi koupil nebo sis je renovoval sám.Případně kolik stály a kde se dají koupit??

Re: Nástřik dutin podvozku
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 07.08.2005 09:33

To Filip confused smileyRAZ je 9-11.9. Pávov u Jihlavy

Re: Nástřik dutin podvozku
Autor: Filip (IP zapsáno)
Datum: 07.08.2005 16:28

to NOVON:koupil jsem je od VAUXHALLA viz inzeráty......ale renovoval jse, je sám.........

Re: Nástřik dutin podvozku
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 08.08.2005 06:17

Nevíte jak dlouho bude Rezistin v autě smrdět ? Nastříkal jsem ho jen do prahů a držáku předních ramen.
Už to v životě do auta nedám yawning smiley(

Re: Nástřik dutin podvozku
Autor: Koubajz (IP zapsáno)
Datum: 08.08.2005 10:13

Rom@n: ja ho pouzival ve smesi s tlumexem a olejem a auto mi smrdelo tak 14 dni.Ted uz je to docela v pohode.Jo a kdyz uz jsi to delal,tak kde presne jsou ty diry na ramena a v prazich?

Re: Nástřik dutin podvozku
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 08.08.2005 13:20

V prazích jsou hned zvrchu, když odryješ tu lištu, tak je tam asi 6děr o velikosti 5-6mm, nebo když odryješ poční polstr u zadních sedaček (u 3dv.) a tam se dostaneš hodně k lemům i prahům.
U ramen jsou dobře vidět, mají velikost kolem 10mm a jsou před silentblokem. (viz. Standův příspěvěk)

Re: Nástřik dutin podvozku
Autor: Pavel J (IP zapsáno)
Datum: 08.08.2005 16:59

Do prahů se dá dostat taky sloupkama po vyndání navijáku pásů.
Kadett hb 5dv.

Re: Nástřik dutin podvozku
Autor: kefish (IP zapsáno)
Datum: 22.08.2007 13:50

Po delsi dobe si dovolim ozivit toto tema. Shanim nekoho, kdo by osetril podvozek a dutiny na mem Kadettovi. Ziskal jsem sice kontakt na jednoho cloveka, ale ten si rekl predbezne 4-5kKc, coz mi prijde hodne - ne ze bych svemu autu nechtel doprat to nejlepsi, ale nechci ze sebe delat kavku (na internetu jsem videl ceny zhruba polovicni, ovsem zas nemam reference na kvalitu). Sam jsem bohuzel informatik s obema rukama levejma a naprosto bez vybaveni, takze pokud byste v Brne ci rozumne vzdalenosti od Brna znali nekoho, komu se da verit po strance kvality i ceny, a poskytli mi kontakt, tak budu vdecnysmileys with beer

Predem diksmiling smiley

Kadett E C16NZ sedan, r.v. 1986



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **         **     **  ********  **        
 **    **  **    **   **     **  **        **    **  
     **    **    **   **     **  **        **    **  
    **     **    **   **     **  ******    **    **  
   **      *********  **     **  **        ********* 
   **            **   **     **  **              **  
   **            **    *******   ********        **  
Powered by Phorum.