www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Ložisko zadní náprava
Autor: Frigo (IP zapsáno)
Datum: 11.08.2005 19:22

Astra 1.6 16V 3dv r.v.99

Ahoj všichni,

Mám takovej problém, no problém to vlastně není. Hučí mi ložisko na zadním kole.Jedno hočelo loni, vyměnil jsem, teď se ozvalo druhý, rovněž vyměním, ale nechce se mi vrážet 3850,- do ložiska.Nevíte kde bych sehnal levněji a zakolik. To co jsem kupoval loni je sice Originál(údajně) SKF, je to vlastně celý náboj kola, ale cca 4000,- se mi nechce jen tak vyhodit.

Třeba loni jsem měnil přední poloosu, v Opelu cca 20000,- já sehnal sice repasi výměnou ale za 3500,-. Tak kdyby jste věděli tak dejte vědět.

Dík
PS: Vzadu mám kotouče a mám ABS.

Re: Ložisko zadní náprava
Autor: Koubajz (IP zapsáno)
Datum: 11.08.2005 20:29

zkus www.zraly.cz.zavolej si tam a oni to urcite budou mit. A nebo potom Vauxhall@email.cz Ty maj taky skoro vse.

Re: Ložisko zadní náprava
Autor: fifo (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2005 13:07

predni poloosa stoji 20 000 !?!?!??

Re: Ložisko zadní náprava
Autor: Frigo (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2005 19:06

No abych to upřesnil, loni se mi rozsypal na přední poloose na straně řidiče ten, myslím, že se tomu říká homokynetický kloub, vyskočila poloosa a zůstal jsem stát. Po demontáži poloosy jsem zjistil, že byla prasklá manžeta na tom kloubu, takže šel na sucho a rozsypal se, ponaučení-častěji kontroluji tyto místa. No, jel jsem na opel do kladna a tam mi řekli, že cca 20000,- komlet poloosa nebo samotný kloub myslím, že cca 7000,- . Naštěstí jsem narazil na tu repasi za 3500,-, mám už naní najeto cca 30000km a zatím ok, tak snad vydrží.
Jinak zítra razim na pojošťovnu, protože my jeden člověk nedal přednost. Myslíte, že to mám řešit rozpočtem, připadá mi to nejvhodnější.

Přílohy: astra.JPG (24KB)  


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **  **     **  **    **  **    **  **     ** 
       **   **   **   **   **   **   **   **     ** 
       **    ** **    **  **    **  **    **     ** 
       **     ***     *****     *****     **     ** 
 **    **    ** **    **  **    **  **    **     ** 
 **    **   **   **   **   **   **   **   **     ** 
  ******   **     **  **    **  **    **   *******  
Powered by Phorum.