www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Arrrgh - bouchani
Autor: Jakub (co zapomnel heslo :) (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2005 10:01

Musim znovu zahajit diskuzi na tema bouchani napravy na Cali 8V r.v.93.

Abych popsal situaci celou kompletne:

Koupil jsem Calibru v jednom nejmenovanem autobazaru Auto Liben v Libni smiling smiley) Jezdila dobre a ja se preventivne rozhodl, vymenit cepy rizeni a pro jistotu i silentbloky ramen. Usoudil jsem, ze bude lepsi, vymenit cela ramena (je to ve vysledku levnejsi). Kdyz jsem podvozek kontroloval, vsiml jsem si, ze mi na prave strane chyby tycka stabilizatoru, co pritahuje stabilizator k rameni (nebo opacne? smiling smiley. Inu koupil jsem obe predni ramena kompletni, plus obe nove tycky stabilizaotru, aby tedy i ta chybejici tam byla. Vse vymenil a jezdilo se.

Po asi 14 ti dnech se zacalo z predni napravy ozyvat divne bouchani, pri rozjezdu nebo pro brzdeni (sundani nohy z plynu). Zacal jsem to resit. Zacalo to poukazovat na velmi velkou vuli vnitniho kloubu prave poloosy, vymenil jsem, bohuzel, zavada pretrvavala. Pak prisli dalsi indicie, na spatne tlumice a jejich horni ulozeni (loziska). Vymenil jsem i tlumice vcetne ulozeni (tlumice byly skutecne na kasi, spis zajizdeli nez vyjizdeli smiling smiley a loziska taky nic moc. Bohuzel - zavada se neostranila navic pri vyrazeni cepu ramene se bohuzel povedlo ulomit tycku stabilizaotru na prave strane (ano, na te, co pri koupi chybela).

Od te doby, se bouchani zvetsilo. Boucha to velice nahlas, venku je to pekne slyset. Boucha to pri rozjezdu, (auto jde do zatahu), pri sundani nohy z plynu (auto jde ze zatahu).

De facto jedine co zbyva vymenit jsou cepy rizeni a predni loziska.

Dle vsech teorii, ale i praxe by: za A) pri vade cepu rizeni, se rany pri tomto druhu bouchani prenaseli do volantu, coz se neprenasi, navic cepy samotne pri rejdovani nevyluzuji zadne zvuky

za cool smiley loziska by alespon huceli nez by zacali vydavat rany (coz nehuci a ani se mi nezda, ze by mohli bouchat)

no a za C) jsem prisel dle EPC k tomu, ze stabilizaotr ma jeste dalsi ulozeni v miste uchyceni ke karoserii, kde jsou dalsi silentbloky, ktere by to mohli mit na svedomi.

(podotykam, kotouce a desticky jsou nove, brzdice dotazene, H nosnik dotazeny, ramena dotazene, vse utazene a nekolikrat zkontrolovane).

A ted otazka:

- muzou predni loziska vydavat bouchavy zvuk?
- jak se projevuji vadna loziska, krome huceni?
- jak se projevuji vadne cepy rizeni?
a v neposledni rade - jak se projevi, ale spise, jak zkontroluji silentbloky motoru a prevodovky?

Predem dekuju vsem, co mi odpovi.

Re: Arrrgh - bouchani
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2005 10:34

Ty voe a kdo tohle ma jako cist???? :-) :-)

Jo a nemas vubec zac..:-)

Re: Arrrgh - bouchani
Autor: Jakub (co zapomnel heslo :) (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2005 10:39

Buuuuu, to mi nikdo nepomuze... sad smiley(
Standiku, ty xichtiku, tos pokakal! smiling smiley))))))

Re: Arrrgh - bouchani
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2005 10:41

Jakube, já vím co s tím je....))))


Je to rozbitý...)))))

Re: Arrrgh - bouchani
Autor: Jakub (co zapomnel heslo :) (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2005 11:09

Asi vas tu vsecky prejedu! smiling smiley)

Re: Arrrgh - bouchani
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2005 11:41

1/ ložiska by mlátit neměla
2/ vadný čep řízení by měli zjistit na stk na takový tý desce co hýbe s kolama, doporučuji se tam stavit o dni otevřených dveří, je to pak zadarmo
3/ silentbloky motoru se kontrolujou blbě, ty vrchní zkontroluješ tak že budeš prudce pouštět do kopce na jedničku s ručkou spojku a někdo bude držet ruku na tom silentbloku
4/ jak už jsem ti jednou psal, vyšroubuj obě tyčky mezi ramenem a stabilizátorem a zkus to projet bez něj

Re: Arrrgh - bouchani
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2005 11:44

A my tebe zas předjedem...)))) Cestou do Pávova...)))

Re: Arrrgh - bouchani
Autor: Jakub (co zapomnel heslo :) (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2005 11:46

To vrabi:

1) OK, loziska ani nehuci, takze ty vylucuju
2) cepy rizeni jsou sice nic moc, ale na ty desce hejbaci jsem byl uz a nic nepoznali. Rikali, ze z cepu rizeni ty rany nejdou. A je fakt, ze se ty rany pri kazdym pohybu ozyvali. - ale pokazde z toho sameho mista, jakoby zprava ze spoda...
3) silentbloky motoru zkoumali pajcrem dva mechanici, oba rikali OK.
4) o vikendu jdu na to - ale pro jistotu jsem objednal uz cepy rizeni a ty silentbloky ulozeni stabilizatoru. A to by v tom byl cert, aby to neprestalo!

Re: Arrrgh - bouchani
Autor: fifo (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2005 13:17

hele me to same mlatilo na Astre, rozjezd - krup / ubrani plynu - krup a nekdy i nerovnost v zatace - krup.. Byl jsem zoufali, cepy i tlumice sem menil, stejne to krupalo.. Nakonec jeden sikovny pan vlezl pod Astru, chvili si tam ruzne svitil, pak vzal metrovou lesenarskou tyc, nasadil na racnu a tou dotahl v napravnici jeden sroub asi o necele dva zavity.. od te doby ani tuk!

Takze doporucuju zvednou nekde auto nad hlavu a zkusit totez.. dotahnout vsechny tyhle srouby..ale poradne zaber, ons tim taky nejdriv ani nehnul, pak poradne zabral a .. ;]

Re: Arrrgh - bouchani
Autor: daniel (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2005 20:16

pak pořádně zabereš a ......urveš kus podlahy smiling smiley

Re: Arrrgh - bouchani
Autor: Jakub (co zapomnel heslo :) (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2005 06:56

To Fifo: Omlouvam se, ale mam skoro pocit, ze jsi muj problem necetl...

budu citovat kousek ze sveho prvniho prispevku...

"...(podotykam, kotouce a desticky jsou nove, brzdice dotazene, H nosnik dotazeny, ramena dotazene, vse utazene a nekolikrat zkontrolovane)..."

- znovu opakuji, ze napravnici (u Calibry to je velke Hcko, cili se tomu take rika H nosnik) jsem nekolikrat kontroloval, stejne tak utazeni sroubu ramen (prednich i zadnich), matice cepy, brzdice, kotouce...

uz tenhle problem resim vic jak mesic a objel jsem kde koho, nekolik automechaniku, vymenil uz co se dalo a porad nic. Nekolikrat vse prokontroloval, pretahl a zkratka to dela porad.

Jedine co to muze byt, je zkratka ta vec, ktera jeste nebyla menena.

Re: Arrrgh - bouchani
Autor: jarad77 (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2005 07:45

v jakám stavu jsou klouby poloos?

Re: Arrrgh - bouchani
Autor: Jakub (co zapomnel heslo :) (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2005 09:30

To Jarda77: To je velice dobra otazka a vec, kterou jsem zapomnel pripsat smiling smiley

Cela prava strana (ta delsi poloosa) je po vymene, vcetne kloubu a manzet a leva strana je dle slov mechanika OK. Nejsou vule ani v kloubu vnitrnim ani vnejsim (navic prej to vypada, ze manzety nekdo menil nedavno).

Ty zvuky jdou taky prevazne z prave strany, i kdyz je to domnenka, protoze v aute a obzvlast v motorovem prostoru se vsechno hrozne prenasi. Nicmene na tom trhacim zarizeni (co maji na STK takovy ty posuvny desky), bylo jasne slyset, ze to jde z prava. Ja tvrdim, ze to dela pravy silentblok ulozeni stabilizatoru v karoserii. O vikendu to budem menit. Jsem zvedavy na vysledek. Protoze jinak uz fakticky nevim smiling smiley)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ********  ********   ******    ******** 
 **     **  **           **     **    **   **    ** 
 **     **  **           **     **             **   
 **     **  ******       **     **   ****     **    
 **     **  **           **     **    **     **     
 **     **  **           **     **    **     **     
 ********   ********     **      ******      **     
Powered by Phorum.