www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jaké rozměr kola?
Autor: Jirka FM (IP zapsáno)
Datum: 19.08.2005 07:35

Mám Astru G. původní kola jsou 195/60 15. Nevím jaký rozměr disku si mám sehnat abych tam mohl obout 205/55 15. A jakou rozteč má Astra G. Já se v těch rozměrech (7jx15) vůbec nevyznám.

Re: Jaké rozměr kola?
Autor: Frigo (IP zapsáno)
Datum: 20.08.2005 11:47

No jestli se nepletu, tak 7Jx15 znamená: 7 je šířka disku a 15 je průměr disku a údaje jsou v palcích. Já mám astru G r.v.99 a ve velkým TP mám například uvedeno: 6J*15 a k tomu odpovídající pneu 195/60 R15, dále mám 6J*16 a k tomu pneu 205/50 R16.
Myslím, že na 205 šíři by byl ideální disk o šířce 7 palců-takhle jsem to měl na předchozím voze. Ještě je docela důležitý údaj ET. Např. ET 48. Musíš mi takové ET ,aby se tam kolo vešlo a nedřelo ti o lemy blatníku nebo zevnitř o podběh.

Já mám 4 díry pro uchycení kola, takže rozteč mám 4(díry)*100 (mm)



Příspěvek upraven (20. 08. 2005 15:29)

Re: Jaké rozměr kola?
Autor: Svaťa X18XE1 (IP zapsáno)
Datum: 20.08.2005 12:22

205 máš povolenou i na disk 6Jx15. Mám to také. Důležitý je také počet děr (4 nebo 5) Zdá se to jako blbost na to upozorňovat, ale po koupi auta jsem na to přišel až při defektu.

Re: Jaké rozměr kola?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 20.08.2005 19:55

Myslim ze 6J je na 205ku uzky. Potom ta guma presahuje nehezky pres rafky. Mam 7Jx15 s 205/50/15 a i to je jeste malo. Tyhle nizkoprofilovy gumy vypadaji lip kdyz jsou zaroven s rafkem, nebo mirne do "A".



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **   ******   **     **   ******   
 **   **   **     **  **    **  **     **  **    **  
 **  **    **     **  **        **     **  **        
 *****     *********  **        **     **  **   **** 
 **  **    **     **  **        **     **  **    **  
 **   **   **     **  **    **  **     **  **    **  
 **    **  **     **   ******    *******    ******   
Powered by Phorum.