www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Kadett za jízdy ''CVAKÁ''
Autor: jeník1.6DA (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2005 21:34

Zdravím, potrebuju pomoct ...
na Kadettu slysim jakoby ze zadní prave casti auta takovy divny cvakání jakoby byl na pneumatice kaminekm, nebo tak neco.... jenze nic tam neni... kdyz jedu rovne tak je to celkem v pohode... ale kdyz projizdim zatackou do leva tak je to slyset vic... nevi nekdo co by to mohlo byt. ??? pripadas mi to ze zadniho kola . asi.hledam hledam . . . nic me nenapada. díkys

Re: Kadett za jízdy ''CVAKÁ''
Autor: jeník1.6DA (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2005 21:39

MIMOCHODEM:: co delat s piskaním kotoucove brzdy?? desticky?? ale kdyz vypadaj schopne....?!. nekde jsem to tu uz videl... a i hledal. nevite ??????

Re: Kadett za jízdy ''CVAKÁ''
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 27.08.2005 06:12

Pískání destiček je vinou kvality materiálu, kup si nové(jinou značku než máš) a mělo by to zmizet.
Co se týká cvakání u zadního kola, tak by to mohlo dělat ložisko (v návodech je jak ho máš vyměnit) Někdy to dělá i tlumič a jeho uložení, tak to projdi a uvidíš.

Re: Kadett za jízdy ''CVAKÁ''
Autor: jeník1.6DA (IP zapsáno)
Datum: 27.08.2005 07:22

dik. to zkusim... hele a jak poznat to lozisko... bylo by to slyset i pri otaceni tím kolem rukou. nebo tak??

Re: Kadett za jízdy ''CVAKÁ''
Autor: Koubajz (IP zapsáno)
Datum: 27.08.2005 07:52

taky je mozny ze Ti to dela homokyneticky kloub.zvedni si auto ze zeme a toc kolama.pak to zjistis presne odkud to jde

Re: Kadett za jízdy ''CVAKÁ''
Autor: jeník1.6DA (IP zapsáno)
Datum: 27.08.2005 10:30

a kdyby to byl ten kynetak tak tak to je slyset i pri vyrazenym kvaltu ?? pri jizde na neutrál.? ja to zveznu a uvidim... dik

Re: Kadett za jízdy ''CVAKÁ''
Autor: jeník1.6DA (IP zapsáno)
Datum: 27.08.2005 14:59

a co by mohl byt olej v oblasti brzdice a toho kloubu.... rozstrikanej az na rafek kola.. ??? tesnici guma porusena neni a od oleje taky ne... jinak ten kynetak jsem ted nezkousel protoze nemam moznost zvednout celej predek... nemam spalky :-)

Re: Kadett za jízdy ''CVAKÁ''
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 27.08.2005 23:45

MI TAKTO DĚLALA PASEKU MÁLO UTAŽENÁ OBLÍMKA NA MANŽETĚ HOMO.KLOUBU.SKORO CELY OBSAH VAZELÍNY MI VYCHLUSTAL VEN..

Re: Kadett za jízdy ''CVAKÁ''
Autor: jeník1.6DA (IP zapsáno)
Datum: 28.08.2005 17:35

to Novon... no to by mohlo byt ono.. se podivam. dik :-)
ale jinak.. na to cvakani jsem přišel.. heh. bylo to povolene zadni kolo... dva srouby mi tam jeden patlal nechal povoleny!!! ale fakt hodne. me chce zabit nebo co?! . uf...
no a tyky mam vymenu desticek uz za sebou a piskani stale PISKA!! .... co s tím ???? desticky nic moc. zn. Optimal. co tam bylo predtim uz nevim... ale ty optimaly jsem tam uz mel a v poho. jen tolika nevydrzej

Re: Kadett za jízdy ''CVAKÁ''
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 28.08.2005 21:02

jeník1.6DA: Někdy taky to "pískaní" je tím, že je kotouč orezlej na okraji a dělá hranu, která drhne a píská. Mě to dělalo taky a po tomhle přestalo, stačí to srazit šábrem. Ale jestli nejsou orezlý, tak to bude špatnej materiál...

Re: Kadett za jízdy ''CVAKÁ''
Autor: jeník1.6DA (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2005 14:28

No tak pro jistozu se este mrknu.. páč jsem si vcera nejak nevsilm ale hrana by tam byt nemela. myslim.. no radeji koupim kvalitu desticek. a bude..... Jo a jinak PROSIM mam jeste jinej maej problém... dnes jsem pro zmenu (po druhe) slysel takovy slabsi hluk nekde z pod auta .neco jako kdyz jede metro ;-) zvuk co se meni s rychlosti auta... ale odkud sel presne nevim.. cca po 700m jizdy to prestalo. to by asi uz ty loziska byt mohly sahal jsem na ne a zadny mi v ty oblasti horky neprislo... kdyb TO prece jen BYLO LOZISKO jak poznam ze uz to je jen kousek pred UKROUCENIM HRIDELE??? v zatackach to hluceni slyset neni..

Re: Kadett za jízdy ''CVAKÁ''
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2005 16:36

Ta vezelína na discích by mohla být z prasklé manžety na kloubu. Zkontroluj ty manžety, nesmí být nikde prosklé, jinak je nech co nejdřív vyměnit !

Re: Kadett za jízdy ''CVAKÁ''
Autor: jeník1.6DA (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2005 19:13

No prave ze Romane manzetu jsem klontroloval .. leda ze by to tam bylo povoleny... ajinak to huceny jsem tedka jel a zacalo to na chylku pri brzdení a pak i po ulovneni pedalu... az do zastaveni. pak uz ne.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **         **     **  **     **   *******    *******  
 **    **    **   **   **     **  **     **  **     ** 
 **    **     ** **    **     **  **     **  **     ** 
 **    **      ***     **     **   ********   ******** 
 *********    ** **    **     **         **         ** 
       **    **   **   **     **  **     **  **     ** 
       **   **     **   *******    *******    *******  
Powered by Phorum.