www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
výměna ložiska
Autor: Libor (IP zapsáno)
Datum: 03.09.2005 19:18

Právě jsem si přečetl návod na výměnu ložiska předního kola.Mám k tomuto tématu jednu výhradu a to k zacházení s ložisky všeobecně.Upozorňuji, že po poklepu na kroužek ložiska kladivem, byť lehkým poklepem, můžete uvedené ložisko zahodit,neboť jak jistě všichni vědí, jde o velice tvrdý materiál a na povrchu styčných ploch po poklepu vzniknou mikrotrhliny,které ložisko poškodí. Doporučuji, je li to nutné , pro narážení použít měděné paličky, nebo kus měděné kulatiny a podobně. Je možno použít i hliník nebo mosaz. Dejte pozor na odštěpky těchto kovů, aby nezůstaly v ložisku.

Dále bych chtěl upozotnit na mazání zakrytých ložisek,často se používají do alternátorů a pod. Před uvedením do provozu ( montáží ) je nutno krytky odstranit a do ložiska natlačit nový tuk, vhodný pro ložiska. Tuk, který v něm je z výroby, je hlavně konzervační a často se stává , že se ložisko při větším zatížení kousne.

Omlouvám se autorovi, že mu do toho kecám, zabývám se strojařinou necelých čtyřicet let a něco málo vím a umím.


Re: výměna ložiska
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 05.09.2005 11:30

jé já jsem taky strojař (ale jen 12 let), samozřejmě že proti této výtce nic nemám, měď je nejlepší protože se neštípe, mé návody jsou spíše pro "polní" podmínky a tak se snažím vždy používat běžně dostupné nářadí, měděnou paličku každý doma nemá a je poměrně drahá, on to ten přípravek z nekaleného železa dost ztlumí, už jsem takhle montoval mraky ložisek a zatím bez jediné reklamace, nesmí se samozřejmě klepat přímo do ložiska kladivem, přes ten přípravek se tlak rány rovnoměrně roznese po obvodu kroužku a měkké železo jej navíc utlumí, měď je ale lepší s tím musím jako kolega strojař souhlasit :-)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********   **     **  ********   **     ** 
 ***   ***  **     **  ***   ***  **     **  ***   *** 
 **** ****  **     **  **** ****  **     **  **** **** 
 ** *** **  ********   ** *** **  ********   ** *** ** 
 **     **  **         **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **         **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **         **     **  ********   **     ** 
Powered by Phorum.