www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3
2. stabilízátor zadní nápravy na astru GSi
Autor: maxmin (IP zapsáno)
Datum: 06.09.2005 19:45

Ahojte, před pár dny jsem kopupil astru 2.0 16V 95, je to 5.dveřová, na bočních lištách má nápisy GSi, ale všiml jsem si, že na zadní nápravě mám pouze jeden stabilizátor. Kámoš co má 3dv GSi má dva stabilizátory. Mám klasickou nápravu s kotoučema a vypadá to, že tam jsou díry na uchycení toho druhého. Kolik to může stát? Kde to seženu? Nemáte ho někdo? A pomůže mi to hodně?


Re: 2. stabilízátor zadní nápravy na astru GSi
Autor: Petr GSI (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2005 10:37

Ahoj Maxime.
Docela zajimave mam take Fko 97 sport cupecko a docela by me zajimalo kde je ten druhy stabilak vzadu...Nebo kde to mam hledat na te naprave?
Da se to videt kdyz vlezu pod auto?

A otestuj jakej mas prumer ve predu stabilaku ja mam 20mm ...

Dej vedet!

Re: 2. stabilízátor zadní nápravy na astru GSi
Autor: maxmin_ (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2005 12:15

Ten standartní stabilizátor je jakoby schovaný uvnitř zadní nápravy, však víš. Ten druhý, co tam má kámoš je z druhé strany, více vzadu. Vypadá jako taková tyč zahnutá do tvaru nápravy. Zkusím to někdy vyfotit, nebo najít na netu.

Re: 2. stabilízátor zadní nápravy na astru GSi
Autor: Petr GSI (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2005 12:48

To by bylo super! Pockej takze da se riici ze ten uvnitr budou mit vsechny silnejsi Fka ale ten druhy?

Pockej takze ten druhej je jakoby nahore te napravy? Ze zhora?
kdyz vlezu pod auto tak jestli je ve spod ci nahore..:-))

Ale nafot to vsechno taky me to zajima!

Re: 2. stabilízátor zadní nápravy na astru GSi
Autor: maxmin_ (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2005 14:30

Když vlezeš pod auto, tak ten druhý je ze zadní strany. Ani zhora, ani zespoda. To se dělaly i nějaké astry bez stabilizátoru? Hned když budu mít příležitost to nafotím.

Re: 2. stabilízátor zadní nápravy na astru GSi
Autor: Petr GSI (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2005 14:45

maxim fakt to nafot pac jsem asi mimo..nedokazu si to predstavit jak to tam vzadu je...
Zadni strana?

Re: 2. stabilízátor zadní nápravy na astru GSi
Autor: maxmin_ (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2005 14:56

Při pohledu shora (nebo zespoda :-) ) To vypadá nějak takhle. Svou nápravu ti klidně vyfotím až půjdu ven, ale já ho tam nemám a nevím kdy budu s tím kámošem s GSi.

Přílohy: CIMG5358.JPG (29.4KB)  
Re: 2. stabilízátor zadní nápravy na astru GSi
Autor: Petr GSI (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2005 15:39

Maxime to je super! Vylezu ven a jdu se na to kouknout.!
Ale ten klasickej stabilak je asi stejne dany (ulozeny) jak tady mame vyfoceny (v technice-zadni naprava) co je na kadeta vzadu je tak?

Jinak ty tam mas ty diry na ten pridavnej stabilizator?

Re: 2. stabilízátor zadní nápravy na astru GSi
Autor: Petr GSI (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2005 15:53

Tak jsem pred barakem lezl pod autem a ten druhej tam nemam!!! :-((
Po bocich mam na kazde strane 2 diiry na asi to prichyceni toho dalsiho stabilaku a na leve strane (kdyz se postavim za auto a cumim na kufr) tak v te jedne dire mam plastovej drzak co drzi hadicky od brzd..

Jen nevim za co se jeste ten stabilizator dale prichyti ke kastly?
A nebo od 95 ze by to melo silnejsi napravu zadni? Nevim a nechapu.
To by chtelo aby nekdo s GSI prijel a mohl jsem porovnat.
A vyfot tu tvoji napravu!

Napis jak to mas tam ty.

Re: 2. stabilízátor zadní nápravy na astru GSi
Autor: maxmin (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2005 18:07

Mám to tak jak to popisuješ, mám tam i ty otvory, kámoš má právě v nich uchycený ten další stabilizátor. Má GSi 16V rv.94. Zkoušel jsem to vyfotit, ale na těch fotkách není skoro nic vidět, fotil jsem to naslepo s bleskem, protože je venku tma. Mám půjčený foťák, ale bohužel bez čtečky, takže to ani nestáhnu. Ten stabilizátor se vůbec nepřichycuje ke kastli. Jestli jsem správně pochopil jeho funkci, tak jen zvyšuje torzní tuhost nápravy, takže se auto tak nenaklání.
V zatáčkách to určitě bude lépe sedět, ale co na nerovnostech?
Na ten přední stabilizátor jsem ještě nekoukal a je tma, takže dnes už ani nic neuvidím. Ta zadní náprava se mi nezdá silnější, vypadá úplně stejně. Na autě bych měl mít vše originální, je to po prvním majiteli se serviskou.
Zajímalo by mě, jaké se v tom roce vlastně prodávaly výbavy a.t.d.
To moje už není klasické GSi, má klasické nárazníky a vzledově se od slabších vůbec neliší, má snad jen nižší předek. Na bočnich lištách je ale napsané GSi. Motor je tam už ten slabší - ecotec 100kW a dokonce má i o něco vyšší spotřebu, než 110kW, ale zase mi příjde mnohem kultivovanější.

Re: 2. stabilízátor zadní nápravy na astru GSi
Autor: Petr GSI (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2005 20:28

Maxime presne tak ja uz take nemam opravdove GSI mam astru F SPORT ma to stejny vnitrek jako gsi + plnou naloz. Dale mam snizeny podvozek (take origo) a cele je to tvrsi.
Jedna se o to ze GSI - opravdove se myslim delalo do 95 od 95 uz je to fejzliftovane a nejake ty sracyk co jsem si cetl na netu.
Jo jeste jesem zapomel mam sportovni prevodovku (kratka petka)
Mam i stejne kotouce jako gsi (prumer v predu i vzadu)
Ale jak rikas origo GSI bylo nejbrutalnejsi.

PRave ze kamos tady od nas ma astru G a chlubi se mi ja mam ji snizenou a super sice atd a pak rika no mam sport...Tak jsem se smal...
Jinak jak rikas uz take nemam ji tak ospojlerovanou.
Jo a k tem vybavam mam nemeckej katalog a tam to vse pisou.
Kolik mas ten rok vyroby?

Jinak take mam ecotek ale 1.8 16v a celkem pohoda.

Ale zitra to nafot a jinak jdu do opla tak se na to zeptam!
A od kud jsi? Ja Brno...

Re: 2. stabilízátor zadní nápravy na astru GSi
Autor: Petr GSI (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2005 20:38

Jeste by ses mohl kouknout o kolik je jeho GSI nizsi...

Re: 2. stabilízátor zadní nápravy na astru GSi
Autor: maxmin (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2005 21:24

No, on to GSi má už celkem upravené a snížené, má tam červené pružiny a nějaké dost tvrdé tlumiče + 17'' kola. Oba bydlíme u Třince, ale ten kámoš studuje a pracuje v Brně.
Ty se máš, že máš plnou nálož, mi chybí klima, vyhřívané sedačky, el.zdrcátka, šíbr nemám elektrický a centrál bez DO.
Jen tak pro zajímavost, kolik ta 1,8 žere? Já ten 2.0 nebral pro jeho výkon, ale protože je v super stavu. Dneska jsem jel 25km, snažl jsem se na spotřebu a cuclo to 6,5l/100km, průměrná rychlost 51km/h.
Jo a r.v. mám 95, žlutá barva, 5 dveří. Zítra to nafotím.


Re: 2. stabilízátor zadní nápravy na astru GSi
Autor: Petr GSI (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2005 21:50

Maxime vyhrivane sice take nemam (ani nevim jestli to vubec delaj!) jinak ostatni mam zere mi docela dost kolem 8litru...:-)) Ale to je asi take tim ze tomu vic slapu...

Jinak zatim jsem ji jel dala (zatim 205)....Chci davat ladak a zajima me jake mas tam ty stabilizatory ve predu (prumer!) a chtelo by to ten zadek asi no.

Jinak ja tam ma take nove tlumice Kayaba a uz bych nic nesnizoval a uz vubec ne neztvrdoval...Tady na te posrane silnice!

S tema stabilakama to musime vymyslet! Docela by me zajimalo jakej stabilizator (prumer) ma on na tom GSI ve predu!

Re: 2. stabilízátor zadní nápravy na astru GSi
Autor: maxmin_ (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2005 10:10

Vyhřívané sedačky se dělají, když jsem sháněl astru, tak jedna paní prodávala 1.6i, neměla tam skoro žádnou výbavu, ale měla ty sedačky.

Kolik jede ta moje jsem nezkoušel a je mi to vlastně celkem jedno, protože tak rychle stejně nejezdím.
Na laděné výfuky taky moc nejsem, mám rád hodně tichá auta.
Ty stabilizátory mě ale zajímají, taky bych chtěl pořádná kola, aby to drželo v zatáčkách a dobře brzdilo. Nafotil jsem trochu tu zadní nápravu, ale není tam nic vidět. Předek jsem nevyfotil, vlastně ani nevím, kde tam ten stabilizátor je. Myslím, že to bude taková ta tyčka, ta je asi o něco slabší než hnací hřídel, ještě se podívám.
Zdá se mi ale, že mám taky děsně měké tlumiče, nebo už jsou vytlučené. Na nové teď nemám peníze. Ty jsi měnil ty svoje protože už byly špatné, nebo jsi jen chtěl ty Kayaby, protože jsou lepší? Klidně bych za pár korun koupil starší tlumiče z GSi, nebo sportovní verze, pokud ještě tlumí.

Přílohy: CIMG5383.JPG (55.6KB)   CIMG5385.JPG (43.5KB)  
Re: 2. stabilízátor zadní nápravy na astru GSi
Autor: Petr GSI (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2005 13:54

Maxime prave to je to take jsem to mel meke jak lodka a tak jsem koupil kayaby a jedna basen ale jsou jaksi tvrdsi no.
Ale ty stere uz opravdu netlumi jsou ko...

A ten predni stabilizator je da se riici pod rizenim tyci...Staci kdyz vytocis uuplne kola jde to videt...
Ale o tom zadnim hodne uvazuji.

Ta druha fotka by mela znazornit ten stabilizator ci je vne? Je tak?
OK...
Jinka si to nevyfotil vuubec spatne!

Re: 2. stabilízátor zadní nápravy na astru GSi
Autor: Petr GSI (IP zapsáno)
Datum: 09.09.2005 10:42

maxime kdyz se jeste uvidis s tim tvym kamosem co ma gsi tak to poradne prozkoumej co jak ma to jeho GSI jine...

Jo hele taky bys mi mohl vyfotit jakej mas kat...(ja mam hrozne veliky a dlouhej kulatej) a take jaky mas prumer trubky svodu vyfuku!!

Kdyby to slo zmer to i u toho GSI pac remus + sebring ma na svody a vse a zajima me jestli to pasuje i nam!!!

Re: 2. stabilízátor zadní nápravy na astru GSi
Autor: maxmin_ (IP zapsáno)
Datum: 09.09.2005 12:36

Petře, já teď do neděle nebudu na netu. Mluvil jsem s tím kámošem a říkal, že příští týden by to mohl vyfotit. Jinak on je dost často v Brně, parkuje v Královém poli na kolejích blízko IBM. Koukal jsem na tu jeho zadní nápravu a ten stabilizátor bude určitě pasovat i na naši nápravu, jen ho někde sehnat. Jaký máš mail, zajdu nafotit ten výfuk a další věci a hned bych ti to poslal.

Re: 2. stabilízátor zadní nápravy na astru GSi
Autor: maxmin_ (IP zapsáno)
Datum: 09.09.2005 13:17

Tak jsem hodil nějaké ty fotky sem. Zkoušel jsem vyfotit ten přední stabilizátor, tak snad je to ono a potom ten výfuk. Lépe jsem se pod auto nedostal, ale snad to tak stačí.

Přílohy: CIMG5390.JPG (40.6KB)   CIMG5391.JPG (32.7KB)  
Re: 2. stabilízátor zadní nápravy na astru GSi
Autor: maxmin_ (IP zapsáno)
Datum: 09.09.2005 13:19

.

Přílohy: CIMG5392.JPG (66.1KB)   CIMG5393.JPG (47.9KB)  
Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **  **     **  ********   **     ** 
 ***   **  **     **  **     **  **     **  ***   *** 
 ****  **  **     **  **     **  **     **  **** **** 
 ** ** **  **     **  **     **  **     **  ** *** ** 
 **  ****   **   **   **     **  **     **  **     ** 
 **   ***    ** **    **     **  **     **  **     ** 
 **    **     ***      *******   ********   **     ** 
Powered by Phorum.