www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Nepatrny ubytok brzdovej kvapaliny
Autor: Roxor (IP zapsáno)
Datum: 05.10.2005 05:32

Zdravím všetkých priaznivcov a majiteľov dobrej značky. Obraciam sa na vás s prosbou o pomoc.
Všimol som si, že na mojej Astre F 8/2000, motor X16SZR mi nie príliš rýchlo, ale predsa uniká malé množstvo brzdovej kvapaliny (asi 4 mesiace trvá pokles z hranice max. na min.), nedalo mi to a auto som odporúčal do servisu. Tam mi povedal mechanik, že brzdová sústava je OK, len na zadnom pravom bubne bola menená súčiastka "obmedzovač" nie za originál, ktorá spôsobuje, že po každom zošlápnutí brzdy unikne pár kvapiek kvapaliny. Osobne som nebol prítomný, takže neviem ako presne vyzerá, viem len z otcovho rozprávania, že sa jedná o malú asi 10 cm dlhú liatinovú súčiastku. Mám na Vás otázku: Ako sa táto súčiastka presne volá a kde sa dá zohnať. Ďakujem za pomoc

Re: Nepatrny ubytok brzdovej kvapaliny
Autor: David (IP zapsáno)
Datum: 05.10.2005 06:19

To je divný, že ten omezovač máš až na bubnu, tam já nic nemám, jen hadičku přímo do prasátka. Ten omezovač tlaku mám na brzdovým válci, kde ústí trubičky pro všechny brzdy. Přední jsou napřímo a zadní přes omezovač tlaku(a jak říká Tvůj otec je to asi 25mm v průměru cca 100 mm dlouhá). Myslím, že ho nemusíš nějak speciálně jmenovat, když řekneš na co to slouží, tak oni budou přesně vědět. Spíš jde o to zkontrolovat, jestli to uniká v omezovači tlaku, kterej je podle mě vepředu nebo jestli třeba neteče prasátko, který je vzadu. Ale třeba máš něco jinýho a máš opravdu omezovač vzadu.

Re: Nepatrny ubytok brzdovej kvapaliny
Autor: roxor (IP zapsáno)
Datum: 05.10.2005 07:42

A vie niekto, kde zoženiem spomínaný obmedzovač ?

Re: Nepatrny ubytok brzdovej kvapaliny
Autor: David (IP zapsáno)
Datum: 05.10.2005 08:08

Celkem kdekoliv, kde prodávají autodíly, je to běžná součástka. Nejlepší je specializovaná prodejna na autobrzdy.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **  ********  **    **  **      ** 
  **  **    **   **   **    **  ***   **  **  **  ** 
   ****      ** **        **    ****  **  **  **  ** 
    **        ***        **     ** ** **  **  **  ** 
    **       ** **      **      **  ****  **  **  ** 
    **      **   **     **      **   ***  **  **  ** 
    **     **     **    **      **    **   ***  ***  
Powered by Phorum.