www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Problikává ABS
Autor: Isuzu (IP zapsáno)
Datum: 06.10.2005 09:44

Začlo mi problikávat ABS zajel jsem do servisu a nechal prohlédnout destičky a zadní pakny,destičky jsem nechal vyměnit,kotouče zabrousili,pakny vyčistili,prostříkali kontakty k čidlu ABS na všech kolech ale po ujetí asi 200km se to rosvítilo znova taky sem si všiml že mám moc brzdovky která se začla sama vystřikovat z nádobky asi předadovej ventil,ubral jsem na max risku ale po chvilce se to stejne zase rosvítilo?
Vypnu motor a kontrolka zhasne, znovu nastartuju a dokud neprojedu mega díru nebo něco podobného tak nesvítí?

Astra F TC4EE1 1996

Re: Problikává ABS
Autor: David (IP zapsáno)
Datum: 06.10.2005 10:51

To vypadá na čidlo v háji nebo porušený vedení přímo někde u kol. Zkusil bych to najít tak, že bych nastartoval a na každý čidlo poklepával a hýbal s dráty a pomocník by z auta hlásil svítí nesvítí ;-)
A pánům v servisu bych nechal na*rat do krku za to, že Ti vyměnili destičky, ale jaksi opoměli odsát přebytečnou brzdovku, která se vytlačila zasunutím pístků.

Re: Problikává ABS
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 06.10.2005 11:18

To Isuzu: Lukáši, kdysi mi to taky blikalo a dělala to nějaká špína v čidle, zkuz to vyčistit...ať pořád nerveš prachy adamovi.....

Re: Problikává ABS
Autor: skalka (IP zapsáno)
Datum: 06.10.2005 11:38

kontrolka ABS může problikávat díky nízkému napětí v palubní síti.mám pocit,když klesne pod 10,5 voltů se ABS vypíná.je to také jedna z příčin

Re: Problikává ABS
Autor: Jakub (co zapomnel heslo :) (IP zapsáno)
Datum: 07.10.2005 13:50

Ja mam na Cali podobnej problem, jen s tim rozdilem, ze mi sviti porad. Diagnostika hlasi spatne cidlo na levem prednim kole - draty to nejsou, asi je fakt cislo K.O.

Re: Problikává ABS
Autor: cimo (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2005 06:01

tak som zvedavý na výsledok. mne to robí tiež, ked prejdem po hrbole, alebo cez dieru na ceste. všimol som si, že v lete to nerobí. moje abs je vyrobené asi len pre teplé krajiny. rovnako ako iné súčiastky, ktoré sa začnú ozývať s klesajúcou teplotou prostredia a prestanú s prvými teplými slnečnými lúčmi. smiling smiley

Re: Problikává ABS
Autor: pedro (IP zapsáno)
Datum: 08.02.2006 13:34

Zdravím přátelé, zde Astra G 1.7 Td (němec 98), mám podobný problém, jen s tím rozdílem, že mi u Opela řekli, že mám v háji řídící jednotku. Když vyjedu, někdy se ABS rosvítí hned, někdy až po kolika kilometrech (i desítkách),někdy třeba vůbec a funguje- nezávisle na počtu zabrzdění a počasí. Nemáte s tím někdo podobnou zkušenost? Dá se "machrum" věřit? Proč to nesvítí pořád?

Re: Problikává ABS
Autor: Láďa (IP zapsáno)
Datum: 09.02.2006 12:03

Stará dobrá rada - vyblikej si závadu a uvidíš co se ABS nelíbí. Jen si nejsem jistý, jestli to jde i na Astře G.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******   ********  ********  **    **  **     ** 
 **    **     **     **        **   **   **     ** 
 **           **     **        **  **    **     ** 
 **           **     ******    *****     ********* 
 **           **     **        **  **    **     ** 
 **    **     **     **        **   **   **     ** 
  ******      **     **        **    **  **     ** 
Powered by Phorum.