www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
rozšiřovací podložky
Autor: Mlejnas (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2005 07:19

Zdravím všechny,
chci se optat, jestli máte někdo zkušenost s rozšiřovacími podložkami? mám na astře 14"kola s pneu 185/60, límec žádný, jinak celkem pěkný a zachovalý, ale zdá se mi, že jsou až dost zalezlý. Tak přemýšlím, jestli koupit podložky (cca 3cm) nebo radši nová kola. co vůbec policajti říkají na podložky? Díky

Re: rozšiřovací podložky
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2005 08:55

3 cm podložky = daleko vyšší opotřebení ložisek, čepů, zavěšení, ....., ale jestli chceš tak si je kup, já bych ale raději utratil peníze za něco co přinese autu i nějaký užitek (např. lepší olej), co říkají policajti a stk - to je jednoduchý, tím že jsi změnil základní rozměry vozu určené ve velkém techničáku jsi závažným nepovoleným způsobem zasáhl do konstrukce vozidla, v případě nehody po tobě může pojišťovna vymáhat až 50% škody způsobené druhému vozu a samozřejmě můžeš dostat docela mastnou pokutu, málokdo si to uvědomuje ale z takovéhle prkotiny může být pěkný průšvih

Re: rozšiřovací podložky
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2005 12:49

Šel bych cestou lepších kol 15",16"
Jestli máš Astru F, tak si dej pozor na ETčko kol a zadní lemy, nemusely by se Ti tam ty kola bez úprav lemu vejít.

Re: rozšiřovací podložky
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2005 12:49

Samozřejmě si nech ty kola schválit u Opela a zapsat do velkého TP

Re: rozšiřovací podložky
Autor: Mlejnas (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2005 13:29

díky za vaše názory, určitě to ješte pořádně promyslím, co se týče schválených kol v TP, tak už tam mám zapsané i ty 15", takže to je vpoho. a kolik by mělo být to ETčko maximálně?

Re: rozšiřovací podložky
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2005 16:06

To Mlejnas:

Nevím kolik by mělo bejt ET maximálně, ale já mám kola 195/50/15...s ET37. A nikde nic neškrtá.

Re: rozšiřovací podložky
Autor: tonda (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2005 16:37

To Mlejnas: Bacha na to, aby ses neplet - čím vyšší ETčko, tím jsou kola víc zalezlý dovnitř !

Re: rozšiřovací podložky
Autor: Aligator (IP zapsáno)
Datum: 21.10.2005 10:40

mam na astrř f kola s etečkem 26 je to vpoho tak akorat možna musíš vzadu oříznout kus plechu co je do vnitř podběhu a jinak pod těma kolama mam ešte 20mm podložky ale to už je upravený jinak to tam nedaš pokud vzadu nevytahneš blatniky a vepředu stačej tužší dorazi a asi 1cm vytahnout. cis

Re: rozšiřovací podložky
Autor: Aligator (IP zapsáno)
Datum: 21.10.2005 10:42

pro informaci sem zapomel 15 palce take zaleží na šířce hliniku a to je hodně duležity jelikož se od toho taky odvozuje et jinak jsou to 7 palce a gumy 195/50/15



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  ********   ******   **        **     ** 
 **        **    **  **    **  **         **   **  
 **            **    **        **          ** **   
 ******       **     **        **           ***    
 **          **      **        **          ** **   
 **          **      **    **  **         **   **  
 ********    **       ******   ********  **     ** 
Powered by Phorum.