www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Co NE na spodek?
Autor: Pavel J (IP zapsáno)
Datum: 17.10.2005 11:57

Omlouvám se (červený nadpis) ale nepodařilo se mi najít téma kde někdo psal které nátěrové hmoty se nesnášejí s originál nátěrem spodku. Stačí mi odkaz.
Kadett rv 90.

Re: Co NE na spodek?
Autor: jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 17.10.2005 17:54

Hlavně tam nedávej TLUMEX smiling smiley

Re: Co NE na spodek?
Autor: paolo (IP zapsáno)
Datum: 17.10.2005 19:04

proč NE tlumex ? Před 14 dni jsem si sním nechal nasříkat spodek - tejden mě bylo blbě jak to smrdělo ,ale jinak pohoda.

Re: Co NE na spodek?
Autor: jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 17.10.2005 19:11

Inu, tlumex totiž mluvím o barvě co se přímo nazývá TLUMEX PLAST nebo tak nějak....udělá takový jako kapsy...a v tom se drží vlhko,takže ty při pohledu na autičko zespod jásáš nad výborným nátěrem,ale pod ním se to zvesela nadzvedává....ať mě někdo opraví pokud se pletu smiling smiley Btw.kupodivu se živím jako autolakýra tak snad nekecám smiling smiley

Re: Co NE na spodek?
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2005 06:49

ono hlavně záleží na přípravě spodku vozu, ten kdo to nastříká na prach, bláto a mastnotu tak mu nebude držet nic, výborný je třeba RUST STOP, ale ani ten černý Tlumex bych nezatracoval, jen se musí ten spodek dobře připravit a nátěr kvalitně nanést, nic moc jsou přípravky Body, jsou dobré zvenku na prahy a lemy blatníků, ale na spodku se za chvíli otlučou protože jsou moc tvrdé a po úderu kamínkem odprýskávají

Re: Co NE na spodek?
Autor: jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2005 16:37

Nerad bych rozváděl složitou debatu,ale spíš chci varovat: Skutečně se stalo kdysi když jsem s jedním kámošem dělaly repasy starého Spartaka,takže jsme podvozek foukly základem..pořádně obrousily a odmastily a udělaly právě tím tlumexem,asi po cca 4 měs.v létě ten tlumec udělal takový jako kapsičky...a v tom se držela voda....btw: to body je na podvozky cfajt na nic pokud se pořádně nezastříká nějakou barvou co vydrží ty kamenysad smiley

Re: Co NE na spodek?
Autor: Jochen (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2005 17:51

Já mám podvozek na Astře nastříkaný přípravkem od firmy WÜRTH. Už to přečkalo dva roky a pořád vše O.K. žádná koroze, bubliny nebo odloupnutý kusy nátěru. Dříve jsem používal taky tlumex ale tohle je jiná třída i když je o něco dražší. Tenktrát mě to vyšlo na cca 2000 Kč, současnou cenu nevím.

Re: Co NE na spodek?
Autor: Pavel J (IP zapsáno)
Datum: 21.10.2005 18:06

Už jsem to našel:
Re: Náter podvozku
Autor: Radim (195.250.129.---)
Datum: 24. 08. 2005 12:28



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **      **  ********  ********  **     ** 
 ***   **  **  **  **     **        **     **     ** 
 ****  **  **  **  **     **        **     **     ** 
 ** ** **  **  **  **     **        **     **     ** 
 **  ****  **  **  **     **        **      **   **  
 **   ***  **  **  **     **        **       ** **   
 **    **   ***  ***      **        **        ***    
Powered by Phorum.