www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Drnčení někde u zadní nápravy
Autor: Tomino (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2005 07:29

Klucí, už týden mě něco rachotí kdesi u zadní nápravy , je to takový drnčivý zvuk a nemohu přijít na to, co to je . Drnčí to při sebemenší nerovnosti na vozovce, pokud je asfalt hladký jako prdelka, tak je ticho.Když auto stojí a běží jen motor, tak je také ticho. O víkendu jsem prolezl uchycení výfuku, tlumiče ( ty jsem měnil a tak jsem udělal kontrolu dotažení ), lanovody, hadice kolem nádrže, rozdělal zadní dveře, sundal roletu kufru, prolezl kaslíky v prostoru kufru, zkontroloval zadní sedačky a jejich uchycení a nic !!!! Docela mě to s..e :-(
Poraďte , plííís :-)

Re: Drnčení někde u zadní nápravy
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2005 07:32

Ahoj
a co zadní stabilizátor máš?Kontrola uchycení-pružná lůžka?

Re: Drnčení někde u zadní nápravy
Autor: Tomino (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2005 09:08

To Brouček : jestli je to taková tyč, která vede v tom svařenci zadní nápravy, tak ten mám, ale nevypadalo to, že by byl nějaký volný.
Díky, podívám se na to .

Re: Drnčení někde u zadní nápravy
Autor: Aligator (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2005 09:58

Cis, mě to jeden čas mlatilo a byly vymlacený silenbloky v zadní napravě jsou v napravě jak je uhycena ke kasli, poznaš to tak že kopneš do kola směrem ke předku a když to zamlati tak to je ono, a nebo to muže byt ložisko, to sem měnil jako první a pak sem přišel na to že je jeden silenblok v haji a to dělalo ten bordel sebemenší nerovnost a mlati to, Kupoval sem je u oplu jedině origo jelikož repliky jsou měký a nic moc nevydržej. Ted nevim kolik staly mam za to že´jeden satl asi 800Kč

Re: Drnčení někde u zadní nápravy
Autor: Jakub (co zapomnel heslo :) (IP zapsáno)
Datum: 01.11.2005 11:07

Nebo taky vyrezly plisky od brzdovejch desticek pokud mas kotouce smiling smiley

Re: Drnčení někde u zadní nápravy
Autor: lukor (IP zapsáno)
Datum: 01.11.2005 13:51

Tenhle drcivej zvuk jsem hledal u svyho kombiku taky a zjistil jsem, ze drci uchyceni nadrze, nebo vlastni palivova nadrz. Delalo to na nerovnostech, kdyz jsem kopnul do kola a nebo i kdyz jsem treba hodne prasknul zadnima dverma.

Tedka jsem podlozil nadrz kouskem gumy a poradne dotahnul a zda se, ze to preslo.

Luk

Re: Drnčení někde u zadní nápravy
Autor: MARTIN (IP zapsáno)
Datum: 02.11.2005 05:30

Ahoj.

Mě to dělala taky nádrž (OPEL ASTRA CARAVAN F 98 X14XE). Tři měsíce mě trvalo než sem na to přišel a pak stačil kousek zahradní hadice a je tichounko. Nádrž drží pevně, ale prostě rezonovala jako taková. Stačilo tu hadici strčit mezi nádrž a dno rezervy.

Re: Drnčení někde u zadní nápravy
Autor: Tomino (IP zapsáno)
Datum: 02.11.2005 07:10

Děkuji za další náměty na možná místa drnčení ....zase pod to vlezu a uvidíme .
Pouze mohu vyloučit ty destičky , vzadu kotouče nemám :-(

Re: Drnčení někde u zadní nápravy
Autor: Luban (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2005 18:37

Jestli to taky nedělají ty ochrané plechy kolem výfuku.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  **     **        **  ******** 
 **     **  **     **  **     **        **  **    ** 
 **     **  **     **  **     **        **      **   
 **     **  **     **  **     **        **     **    
  **   **    **   **   **     **  **    **    **     
   ** **      ** **    **     **  **    **    **     
    ***        ***      *******    ******     **     
Powered by Phorum.