www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Hluk při brždění - ABS
Autor: JT (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2005 14:06

Ahoj, prosím o radu. Mám nově Astra F Cravan X16XEL. Při zkoušce brzd na letošním prvním sněhu se krom pumpování do pedálu ozývá ještě velký hluk (jako zuby přes zuby). Pumpování do pedálu u ABS je prý normální, ale co ten hluk? Při zkoušce na asfaltu je vše tiché. Kotouče jsou přetočené. V historii jsem neuspěl. Předem díky.

Re: Hluk při brždění - ABS
Autor: tokin (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2005 16:34

M2to dělá též, myslím si,že jde právě o Tebou zmiňovaný ABS - tak jak destičky brzdí přerušovaně o buben.Dělá to ale jen na kluzkém povrchu(je jedno zda asfalt či hlína atd...)Po konzultaci s mechanikem - prý je to vše O.K.

Re: Hluk při brždění - ABS
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2005 16:48

Přesně jak píše Tokin,známka toho,že ABS funguje,tak jak má.Mě to dělá na VA taky

Re: Hluk při brždění - ABS
Autor: JT (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2005 07:42

Dík za odpovědi, ale po pravdě, moc mě to neuklidnilo, je to zvuk jako kdyby se mělo auto "rozpadnout"... a co jsem se ptal známých co maj ABS (ne na Astře) tak prej pumpování pedálu OK ale jinak ticho... ještě mě napadlo, bylo to po rozjetí (2 dny auto pred chalupou na sněhu...)třeba to po "zahřátí " brzd nebude dělat ...uvidím o víkendu. Jetě jednou se mějte a díky.

Re: Hluk při brždění - ABS
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2005 08:59

To JT: Máš to v pořádku, kdyby ti to nedělalo, tak je ABS nefunkční....

Re: Hluk při brždění - ABS
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2005 13:31

hlučné kovové chrastění při spuštění ABS je v pořádku a dělají ho všechny starší verze ABS, samozřejmě že při běžném brždění nic slyšet není, teprv až když jdou kola do smyku, taky mě to prvně dost vylekalo, ale je to naprosto normální, nejvíc je to slyšet při brždění na sněhu

Re: Hluk při brždění - ABS
Autor: Tondach-C16SE (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2005 17:06

Připojuji se ke všem,je to normální,nelekat se a držet.

Re: Hluk při brždění - ABS
Autor: Chocen (IP zapsáno)
Datum: 28.11.2005 19:39

Také mám tu zkušenost - poslední dva dny - Astra Caravan X16SZR z roku 1996 - když zabrzdím na té rozbředlé sračce co se vydává za sníh, ozve se trrrktrrrktrrrk - dost nahlas.

A stejně to brzdí o dost déle než na normálním povrchu - ale i to je snad normální...

Re: Hluk při brždění - ABS
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 29.11.2005 08:06

Je to normální, musíš počítat, že s ABS máš delší brzdnou dráhu..tak se nepodívej někomu do kufru..:-(

Re: Hluk při brždění - ABS
Autor: tokin (IP zapsáno)
Datum: 29.11.2005 08:10

S ABS delší brzdnou bráhu? To nemyslíš vážně a děláš si švandu, ne? Je to přesně naopak(aspoň co si já myslím a je to i ze zkušeností)

Re: Hluk při brždění - ABS
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 29.11.2005 08:14

Na suchu je skutecne brzdna draha s ABS delsi, vzhledem k tomu, ze nelze zablokovat kola, ale na kluzkym povrchu je to o necem jinem.

Re: Hluk při brždění - ABS
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 29.11.2005 08:51

ano na suchém povrchu může být dráha brždění o něco málo delší, ovšem za mokra nebo námrazy je rozdíl oproti běžnému brzdovému systému markantní. pokud by bylo brzdná dráha delší tak by asi nikdo do vývoje tohoto systému neinvestoval tolik peněz :-) nějaké články jsou zde: [www.skoda.panda.cz]
[www.skoda.panda.cz]

Re: Hluk při brždění - ABS
Autor: med (IP zapsáno)
Datum: 24.12.2005 00:23

Jo je to ABS, taky sem se poprve lekl,ale po zkusenostech z jinyho auta ( mercedes vito r.v.2005) sem se uklidnil.Kdyz to dela i nova kara....

Re: Hluk při brždění - ABS
Autor: paranMax (IP zapsáno)
Datum: 24.12.2005 10:40

Ten hluk dělá ta krabička ve které je hlavní část abs.Když dojde k brdění a jedno kolo jde do smiku ABS to pozná a uvolní to kolo a to nejde bez hluku protože v tom pracuje nějaký pistek a další takové věci.Mě na Vectrě A to de taky slyšet máme doma i Forda 2004 r.v. a tam to de slyšet taky jde to slyšet téměř na všech autech.Jinak ABS je jedna z nejlepších věcí co se vám v zimě hodí auto bez ABS a sněhová kalamita se rovná spousta nervů.

Re: Hluk při brždění - ABS
Autor: Nitram (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2005 18:35

Brzdna draha na suchu u aut bez ABS je kratsi nez s ABS, protoze jak se gumy na asfaltu skvari, tak se doslova zapecou do silnice, prilepi. To se s funkcnim ABS nestane.

Re: Hluk při brždění - ABS
Autor: Vincent (IP zapsáno)
Datum: 29.12.2005 18:23

do ABS se především investovalo tolik peněz proto ,aby jsi při krizovém brždění mohl po celou dobu ovládat směr jízdy a tím se vyhnout srážce. To se ti při zablokování předních kol nikdy nepodaří.


Re: Hluk při brždění - ABS
Autor: Nitram (IP zapsáno)
Datum: 29.12.2005 23:32

S tim souhlasim. Tady slo jen delku brzdne drahy, a to ne v beznem provozu. Konec koncu to nemam ze sve hlavy, dost casto se o tom pise v ruznych testech.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **  **     **  **    **  **        
 **   **   **     **  **     **  ***   **  **    **  
 **  **    **     **  **     **  ****  **  **    **  
 *****     *********  **     **  ** ** **  **    **  
 **  **    **     **   **   **   **  ****  ********* 
 **   **   **     **    ** **    **   ***        **  
 **    **  **     **     ***     **    **        **  
Powered by Phorum.