www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
gumove rizeni
Autor: scunk (IP zapsáno)
Datum: 06.12.2005 09:39

Lidicky,mam velky problem a tak zkousim tenhle jinak bezvadny web.Mam Opel Astra r.v.1996 1.4.Pred dvema mesici jsem nabral diru jak blazen.Nic se zpocatku nedelo,ale asi po 3 tydnech se pri plnem rejdu obcas ozvala rana a auto jako by poskocilo.Dnes je to v takovem stadiu,ze je skoro nemozne auto udrzet na silnici.Rizeni ma pri zataceni jakoby "spozdeni",pri jizde na nerovnosti skace jak vztekla koza.Vule v rizeni se nezda.To mi taky potvrdili v servisu,kde rekli,ze to bylo cepem a uvolnenym tlumicem(2500Kč)yawning smiley(.Po servisu bylo vse v pohode asi 2 dny.Pak se zavada opakovala.Pripada mi,ze spis jedu na lodi,nez v aute.Zvedl sem to,ale nikde zadna vule(loziska,cepy,ramena,rizeni)Budu stastny za jakoukoliv radu.Dekuju.Michal

Re: gumove rizeni
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 06.12.2005 11:30

asi rozhozená geometrie, nech si jí změřit laserem (sbíhavost i odklon)

Re: gumove rizeni
Autor: David 1,7Td (IP zapsáno)
Datum: 23.12.2005 16:16

muzes mit neco ohlyho treba tycku rizeni ,jak je na ni cep

Re: gumove rizeni
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 23.12.2005 18:30

Jak jsem kdysi vletěl do díry já tak se po pár týdnech projevilo taky praskání v rejdu na jedné straně. A bylo to ložisko v horním uložení tlumiče(klobouku), ale na to by Ti měli přijít při té opravě v servise(o tom svědčí uvolněný tlumič). Potom ještě by mohl být vychechlaný stabilizátor(čepy a uložení).



Astra F X16SZ LPG

Re: gumove rizeni
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2005 15:07

Ještě bych zkusil vyndat ven celou personu (tlumič i s kotoučem) a zkusit jestli není vůle v tom ložisku nahoře v uložení tlumiče, jak píše marselino.
Brácha měl podobný problém na Suzuki Baleno, a tak mu pomohla výměna kol z 13tek za 14ky. Nezkoušel jsi nechávat znovu vyvážit kola (hlavně to co jsi s nim vymetl tu díru.

Re: gumove rizeni
Autor: scunk (IP zapsáno)
Datum: 30.12.2005 11:12

Byl sem prave na geometrii a na vyvazeni.Trosicku to pomohlo,ale nic moc.Ten mechanik,co mi to delal rikal,ze je to v serizeny,ale je na tom neco divnyho.Kdyz jedu po kostkach,je slyset klepani primo od rizeni.Muze byt neco praskleho primo v rizeni?Podivam se jeste na ty tlumice..



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **        **     **  **     **  **       
 **     **  **        **     **  **     **  **       
 **     **  **        **     **  **     **  **       
 **     **  **        **     **  *********  **       
 **     **  **         **   **   **     **  **       
 **     **  **          ** **    **     **  **       
 ********   ********     ***     **     **  ******** 
Powered by Phorum.