www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
praskání v přední nápravě Astra
Autor: Jochen (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2006 12:46

Ahoj všichni, mám problém se svou astrou f (x16xel) r.v. 1995 a potřeboval bych radu, sám už jsem zkusil vše. co mě napadlo. Nedávno jsem měnil tlumiče a čepy na přední nápravě, jeliž jezdím na 16-kách, tak to dost trpí. Vyměnil jsem tlumiče, čepy řízení, kulové čepy, čepy stabilizátoru a silenbloky ramen. Asi měsíc po výměně to byla paráda a od té doby mám závadu s kterou si nevím rady.
Když např. parkuju do řady stojících aut a mám kola v plném levém rejdu, tak když už stojím a pohnu volantem zpět vpravo, ozve se kovové lupnutí (podobá se to zvuku, když lousknete pořádně prsty). Udělá to vždy jen jednou(a jen při stojícím autě, nebo jízdě krokrm), když pak točím na místě volantem jak chci už je to v pohodě a dělá to jen na levém předním kole při plném levém rejdu a vracení volantu zpět. Vliv to zatím na nic nemá, ale je to dost nepříjemný zvuk. Zkoušel jsem to přezout na 14-tky, ale dělá to stejně. Dvakrát jsem to celé znovu rozebral (kontroloval jsem horní uložení tlumičů, čepy řízení, servo i homokineťáky a vše se zdá být O.K.) Fakt už si nevím rady a budu vděčný za každý postřech i názor.

Re: praskání v přední nápravě Astra
Autor: m (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2006 15:08

Vyžvejkaný misky horního uložení tlumičů. Poznáš to i tak, že když auto zvedneš, chytíš za tlumič a vší silou s tlumičem zacloumáš, bude se ti tam kvedlat.

Re: praskání v přední nápravě Astra
Autor: Danny (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 21:39

Me takovej zvuk delal stabilizator, je tam silikonovy pouzdro a nekdy se vytrhne....



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **  **     **   ******   **     ** 
 ***   **  ***   ***  ***   ***  **    **  **     ** 
 ****  **  **** ****  **** ****  **        **     ** 
 ** ** **  ** *** **  ** *** **  **        ********* 
 **  ****  **     **  **     **  **        **     ** 
 **   ***  **     **  **     **  **    **  **     ** 
 **    **  **     **  **     **   ******   **     ** 
Powered by Phorum.