www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Kola z Favorita
Autor: Tomáš (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 09:05

Máte někdo zkušenosti s kolama z Favorita na Astře? Mám Astru r.93 a mám je tam se zimákama. Zdá se mi to celkem v pohodě, tak bych chtěl vidět, jestli jste to někdo zkoušel taky....?

Re: Kola z Favorita
Autor: tondach (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 10:53

Měl jsem doma zimy z Felcky,zadky tam šly,předky nešly přes prasata,když jsem viděl jak to vypadá,experiment skončil koupí odpovídajících 14" gum.

Re: Kola z Favorita
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 14:16

tušim favorit má jiné středy teda větší než opel tak centrování drží pouze na šroubech

Re: Kola z Favorita
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 14:40

Přesně tak, Favorit má větší střed díru, tak že je lepší sehnat si ještě odpovídající středící kroužky. Protože pokud to sedí nakřivo, tak Ti to bude minimálně klepat do volantu.
Já mám 14ky plechy z VW a tam je díra větší jen o 0,5cm, což ještě tak nevadí.



Opel Kadett, 3dv. C16NZ, Jičín

Re: Kola z Favorita
Autor: Tomáš (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 14:50

Mám tam z novějšího favorita a středy i díry stoprocentně sedí. Jen jsem musel koupit i kolový šrouby, protože maj jinej kužel.

Re: Kola z Favorita
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 18:40

Starší Favorit má rozteč šroubů 98,taky mám kola z novějšího Favorita,jsou jako z Filcky-rozteč 100.

Re: Kola z Favorita
Autor: Pavel J (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 19:47

Pozor středová díra je o 0,5 mm větší (u ŠKODY,VW, SEAT), dal jsem tam kroužek z 0,2 trafoplechu na vystředění a ty šrouby s jiným úhlem taky nejsou optimální.

Re: Kola z Favorita
Autor: paša (IP zapsáno)
Datum: 26.01.2006 15:32

Ked už riešime kola z favorita je možné zohnať na kadetta rezervu ale tenku aby nezaberala vela miesta v kufri kedže mam namontovaný splynovač a v priestore pre rezervu je nádrž?

Re: Kola z Favorita
Autor: Aligator (IP zapsáno)
Datum: 27.01.2006 05:51

cus. nechapu že řešíte středový kroužky, je to dobrá věc a líp se to kolo středí, ale 0.5mm no to je moc. Kdyby jste uměli dotahovat kola tak ty kola pak hlavně držej šrouby a centrujou to taky, jde jen o postup dotažení. Mam třeba podložky pod letní kola a to rovné. Když to dotahneš jen tak, horozný je to jak kdybys neměl vyvážený kolo, proto se pak dotahuje do křiže a to postupně a z lehka tak o pul zavitu a vystřediš kolo jako prd. Středěni rafku je jen podotknu převážně stohodle důvodu.

Re: Kola z Favorita
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 27.01.2006 07:06

to paša: mám LPG toroid a vozím dojezdovou rezervu ze starýho toleda

Re: Kola z Favorita
Autor: Pavel J (IP zapsáno)
Datum: 27.01.2006 18:40

Ono je to taky o pevnosti hlavně dynamické- ten střed náboje je nosnej a když vemeš kanál tak ti to jenom na šroubech může uhnout!

Re: Kola z Favorita
Autor: aligator (IP zapsáno)
Datum: 27.01.2006 19:12

to pavel: jako kde to muže uhnout? to nechapu 2 roky jezdim ešte ke všemu s podložkama ocelovýma dlouhy šrouby, podložka rovná bez středícího vedení pro kolo. Jezdim obcas fest polnačky atd. občas fakt palba a ešte mam tuhej podvozek a dorazi, takže je zkracenej chod. To už bych asi nebyl davno mezi živejma to si chtěl řict jo.

Re: Kola z Favorita
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 28.01.2006 19:42

Staré Renaulty (potom dlouho Dacia) měly POUZE 3 kolové šrouby a ŽÁDNOU středovou díru v disku-takže,to o nosném středu náboje je opravdu dost scestná úvaha.

Re: Kola z Favorita
Autor: Vincent (IP zapsáno)
Datum: 29.01.2006 09:19

a staré Renaulty taky mívaly loukoťová kola a gumu navulkanizovanou přímo na ráfku,tak co řešíte..........? (humor)

Re: Kola z Favorita
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 29.01.2006 09:50

O půl mimilmetru vystřeďovat je asi fakt zbytečný. Ale já jsem měl třeba po obvodě fuku takový 2-3mm. Možná i více, už nevím přesně. A to prostě ty šrouby neudržely i když člověk mohl dotahovat jak chtěl. Klepalo se to už v 70 km/h. Musel jsem dokoupit vystřeďovací kroužky. A od té doby supr. :-)

Re: Kola z Favorita
Autor: Papas (IP zapsáno)
Datum: 16.03.2006 20:56

Chtěl jsem objednat ocelové disky 14" na Vectru A, ale bohužel momentalně nejsou, mají však na Daewo Nexia (za stejně dobrou cenu). Rozteč, středová díra i ET jsou shodné - budou mi tam sedět??
Nerad bych utratil prachy a zjistil, že mi třeba na předním kole drhnou o brzdič, i když jsou to taky ráfky GM 14". Třeba někdo ráfky z Nexie máte na Kadettovi nebo Astře F, a to je stené jako Vectra A, tak mi můžete poradit.

Re: Kola z Favorita
Autor: max (IP zapsáno)
Datum: 16.03.2006 21:59

chtěl sem se zeptat jak to je...čím menší ET,tím jdou kola více ven z blatníku,nebo to je naopak?

Re: Kola z Favorita
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 16.03.2006 22:07

Opačně to jde, z opela na daewoo, tak opačně to logicky musí jít taky ;-)

Re: Kola z Favorita
Autor: tonda (IP zapsáno)
Datum: 17.03.2006 06:27

to max: čím MENŠÍ ET, tím víc kola vylejzaj z blatníků ven :-)

Re: Kola z Favorita
Autor: max (IP zapsáno)
Datum: 17.03.2006 06:54

to tonda:tak to je jedině super...mám paprskáče z rencka(renaulta),středová díra je myslím skoro stejná...tak mě polezou salámy z blatníkůsmiling smileymaj ET tuším 25 nebo možná míň

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******    **     **  ********   ******   **        
 **    **   ***   ***  **        **    **  **    **  
 **         **** ****  **        **        **    **  
 **   ****  ** *** **  ******    **        **    **  
 **    **   **     **  **        **        ********* 
 **    **   **     **  **        **    **        **  
  ******    **     **  ********   ******         **  
Powered by Phorum.