www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: Kola z Favorita
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 17.03.2006 15:33

Mám na zimu kola 13" plechy ze starého BMW, 5.5X13 ET 18 !!! a vypadá to na předku docela slušně. Ani nepotřebuješ podložky a kola skoro lezou ven. Jen vzadu je to problém, ty samé ráfky jsem viděl na vrakecu i s ET něco kolem 30, ale nevím, ty nešťastné rovné lemy ... Výhodou je, že stojí za hubičku, protože na ty staré bavory do 86 roku už je dnes nikdo nechce.

Re: Kola z Favorita
Autor: ALIGATOR (IP zapsáno)
Datum: 17.03.2006 17:39

cis,mam na zimu převařený rafky 13 puvodně ET 47 po převaření rozšiřujou o 40mm vic, tím padem ET 7 a plus 37mm podložky. TO je hold na předku a na zadku jsou ty samí, ale jsou o 1/2 palce šířší , tím padem po převaření to dělalo 55mm našířeni. Zadek bez podložek. Viz foto.

Přílohy: astra.JPG (267.8KB)  
Re: Kola z Favorita
Autor: Pepa (IP zapsáno)
Datum: 19.03.2006 09:09

Pánové, pokud vám kola lezou ven přes blatníky tak vám zato můžou sebrat TP ani nemrkneš.

Re: Kola z Favorita
Autor: ALIGATOR (IP zapsáno)
Datum: 19.03.2006 16:56

nevime. na koštata hažu bobe...

Re: Kola z Favorita
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 20.03.2006 13:17

Nepečuj Pepane, kdo se bojí nesmí na silnici.

Re: Kola z Favorita
Autor: Pepa (IP zapsáno)
Datum: 21.03.2006 12:27

D.J: Mám někdy takový dojem že ti konstruktéři kteří vymýšlej naše auta, jsou asi tupci. Ono těch pomníků u silnic je asi ještě málo, je tam ještě dostatek místa ale doufám že nebudu mezi nima.

Re: Kola z Favorita
Autor: jiři (IP zapsáno)
Datum: 27.04.2006 22:09

chci se zeptat kde se daji sehnat vymezovaci krouzky?? Mam na Kadettu 14 z WW a pri rychlosti kolem 90 mi to klepe s volantem

Re: Kola z Favorita
Autor: Pepa (IP zapsáno)
Datum: 29.04.2006 14:14

Takový kroušky který mají 0,5mm neseženeš, protože se nedělají. Měl jsem ten samý problém, disky jsem prodal a sehnal jiný který pasujou. V podstatě jsou 2 možnosti : 1) vymezit to prouškem plechu
2) nechat vytočit větší pruměr díry na soustruhu a pak koupit
odpovídající podlošky v pneu.
Tak že ani jedna z variant není to pravý ořechový, taže si vyber.

Re: Kola z Favorita
Autor: ALIGATOR (IP zapsáno)
Datum: 30.04.2006 11:09

to jiří: nauč se dotahovat, už sem to psal, do křiže a s citem a vystřediš to jako prd. Kroužky jsou pro snadnější montaž a jinak ti to muže klepat i to, že maš špatně vyvážený kola

Re: Kola z Favorita
Autor: jiři (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2006 16:22

jj zkusim to znova dotahnout.kola mam vyvazene dobre delal mi to znami ed na jare.

Re: Kola z Favorita
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 07.06.2006 19:31

Ahoj,tak já si taky přisadím do debaty.Jelikož jsem měl na autě Kadetacké ráfky křivé,sehnal jsem si 14" z Golfa.Rozteč samozřejmě sedí,ale zarazilo mě,že VW má jinou dosedací plochu kolových šroubů než Opel.Zkoušel jsem šrouby z novějšího Favorita.Vypadají,že dosedací kužel je stejný jako na těch ráfcích z VW,ale jsou cca o 5mm delší než oplácké šrouby a jdou taky o něco více zašroubovat.Zajímalo by mě,jestli s tím má někdo zkušenost a jestli mi to neudělá nějaký maras v zadních bubnech nebo na předku..Díky

Re: Kola z Favorita
Autor: Bull (IP zapsáno)
Datum: 08.06.2006 06:20

Čus,
možná si vzpomeneš.Mám na F-ku 14 Borbety (origo Filcka) i s originálním šrouby na Felicii a jsem v pohodě.Takže šrouby žádný problém. :_)

Re: Kola z Favorita
Autor: Pavel J (IP zapsáno)
Datum: 12.06.2006 19:38

NOVON: mě delší šroub v zadním kole který minulý majitel zapoměl po elektronech dost ubrousil pružinu mezi paknama. Důležitá ale je délka šroubu která "kouká" do bubnu a ta by měla být stejná.

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ********   **     **  **         **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **    **    **   **  
 **     **  **     **  **     **  **    **     ** **   
 ********   ********   **     **  **    **      ***    
 **         **         **     **  *********    ** **   
 **         **         **     **        **    **   **  
 **         **          *******         **   **     ** 
Powered by Phorum.