www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
divné sjíždění pneumatik...
Autor: rock (IP zapsáno)
Datum: 20.02.2006 20:12

Ahoj všichni,
mám problém. Na mém Kadettu Caravan c20ne, se mi nadměrně sjíždějí pneumatiky na VŠECH kolech, ale POUZE Z VNITŘNÍ STRANY. Myslíte, že za to můžou vpředu i vzadu o 30mm snížené pružiny, co jsem loni namontoval? Nic jiného mě nenapadá, protože geometrii mám zkontrolovanou a čepy, silentbloky a tlumiče by měly být taky v pohodě. Nebo je to něco úplně jiného? Prosím poraďte.
Dík za odpověď.


Re: divné sjíždění pneumatik...
Autor: Oplík C18NZ (IP zapsáno)
Datum: 20.02.2006 20:31

Je to tím snížením, to samé sem řešil taky. Nechal sem si udělat geometrii a vše je teď OK. Ale netuším, proč se sjíždí i ten zadek, mám dojem, že se zadní náprava nijak seřídít nedá.

Re: divné sjíždění pneumatik...
Autor: Svaťa X18XE1 (IP zapsáno)
Datum: 20.02.2006 20:40

Právě proto, že se zadní náprava nedá seřídit, změní se úhel odklonu...

Re: divné sjíždění pneumatik...
Autor: Oplík C18NZ (IP zapsáno)
Datum: 20.02.2006 20:57

No ale podle mě by se u z. nápravy úhel měnit neměl, jedná se o tu pevnou nápravu na těch dvou ramenech, snad se nepletu, teď si nejsem plně jistej, jak to má řešený Caravan, ale myslím, že stejně, akorát jsou tam uchycený jinak tlumiče.

Re: divné sjíždění pneumatik...
Autor: Pepíno (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2006 08:54

Na tom není nic divnýho,každá legrace něco stojí. Když to snížíš,tak musíš počítat se sjížděním vnitřků :-)

Re: divné sjíždění pneumatik...
Autor: Aligator (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2006 09:47

mam snižený auto o 3 cm, a nic se mě teda nesjiždí, jak předek tak i zadek.
Na starým aute už mužou bejt větší odklony než maj být, unava materialu.
Ten samej problem sem měl na kadetu. Ted mam astru a vpohodě vše se sjiždí rovně, o 3cm snižený, 15 palce hliny s et 26, 7 palce šiře a ešte tam mam 2 cm podložky.

Re: divné sjíždění pneumatik...
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2006 12:46

Zadek je pevnej...leda že by to auto jezdilo hodně přeložený, nebo už by to bylo tak unavený že se sjíždí vnitřek. Musí bejt ohlá náprava... Nebo by tam musely bejt vůle jako kr*va a to by bylo asi fakt poznat...



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **         ********   ********   ********  **     ** 
 **    **   **     **  **     **  **    **  **     ** 
 **    **   **     **  **     **      **    **     ** 
 **    **   ********   ********      **     **     ** 
 *********  **         **           **      **     ** 
       **   **         **           **      **     ** 
       **   **         **           **       *******  
Powered by Phorum.