www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
brzdova trubicka
Autor: houbik (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2006 17:09

zdar.nemate nekde nakresy prave stredove brzdove trubicky na Opel kadett?(ta co je pod pravym prahem). nebo aspon delka a na jakych typech se delaly 10 a na kterych 12 zakonceni?

Re: brzdova trubicka
Autor: Stanley z Plzně (IP zapsáno)
Datum: 27.02.2006 08:28

Měnil jsem je vloni. Ale ta trubička co popisuješ je ta nejdelší. kolik měří nevím. tu jedinou jsem si nechal měnit v servisu, protože jsem potřeboval nějak dojet 30km domů. Zbytek pasuje z favorita. Mě tam pasovaly ty favoriťácký koncovky. Použij vyhledávání už se to tu řešilo.

Re: brzdova trubicka
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 27.02.2006 15:52

Ahoj, měnil jsem přesně tuto trubku, protože mi prorezla. Postup je jednoduchý: Vytáhneš tu původní, změříš si její délku, odštípneš koncovky a odneseš vše do firmy kde dělají brzdové trubky. No a oni kouknou a udělají Ti ji. Samozřejmě bude smotaná, tvarovat si ji budeš až sám jak ji budeš montovat. Práce asi na hodinu, max. dvě a brzdovou trubku jsem měl do druhýho dne. V Brně firma "autobrzdy" na Dornychu. Martin.

Re: brzdova trubicka
Autor: Houbik (IP zapsáno)
Datum: 27.02.2006 21:34

Diki za info lidismiling smiley))

Re: brzdova trubicka
Autor: Pali C20NE/88 (IP zapsáno)
Datum: 23.03.2006 09:28

To martin: Prosim Te a na kolik te ta trubka vysla??? Diky...

Re: brzdova trubicka
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 24.03.2006 09:15

To Pali: Cenu už si přesně nepamatuji, ale nebyla to nijak závratná suma, tuším že to bylo mezi 150.- a 300.- kč.

Re: brzdova trubicka
Autor: Pali C20NE/88 (IP zapsáno)
Datum: 24.03.2006 09:20

Hmm tak to je v pohode, ja sem o vikendy menil zadni trubku na ridicove strane, a kupoval sem trubku v metrazi. Vysla me na 350, a to sem si musel delat ty konce sam sad smiley

Re: brzdova trubicka
Autor: miky_5 (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2007 19:11

Zdravim ludia.

Prosim vas zhanam brzdovu trubicku na kadetta. Chcel by som sa opytat ci sa aj tvarovanan trubka alebo ci su vsetky take ze si ich vytvarujem sam? lebo niekto mi hovori ze je tvarovana iny zase ze nieje.
Diky za radu

Re: brzdova trubicka
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2007 20:05

Ano, vsechny si vytvarujes sam, problem je v koncovkach, ty doma nenalisujes. Ale na predek pasujou celkem v pohode trubicky z Favorita.

Re: brzdova trubicka
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 13.11.2007 08:17

aj do zadu pasuje z fava

paša - Astra F caravan C16NZ minulost
Volvo S60 2.4 turbo benzín/LPG - současnost

brzdova trubicka
Autor: viking (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2012 15:17

Dnes mě vyměknul pedál až na podlahu na Astře F rok 96, Problém byl prohnilá trubička k pravému zadnímu kolu nad plastovým potrubím plnění nádrže. Vzhledem k tomu ,že potřebuji auto na ježdění do práce,koupil jsem trubičku na nějakou Škodu , která měla stejně rozlisovaný konec. Od spojky brzdové hadice jsem to provizorně do poškozeného místa nastavil a spojil plastovou tlakovou trubičkou a sponama. Ale k mému dotazu. Vzhedem ke stavu všech trubiček bych je rád po koupi jednoduché pertlovačky a trubky v metráži všechny komplet vyměnil. V nabídce na netu jsou jednoduchý pertlovačky v ceně kolem 600 korun pro koncovky typu E a F. A já nevím co to znamená pro jaký typ to je. Na Astře na koncých trubiček jsou takový oválky ,takže v tomto potřebuji radu abych nekoupil opět zbytečnost. díky.

Re: brzdova trubicka
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2012 09:21

A není jednodušší si je nechat udělat na míru ?
Kolikrát tu pertlovačku použiješ?

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Brouček (18.11.2012 09:22)

Re: brzdova trubicka
Autor: viking (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2012 13:10

Abych řekl pravdu , tak to bych udělal nejraději,ale neznám délky jednotlivých trubiček a hlavně typy šroubení . Trubička v metráži 5 m vyjde na 400 korun a ta pertlovačka stojí 580 kaček.

Re: brzdova trubicka
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2012 15:25

a tady jsi koukal?
[www.opelastra.cz]
[www.kadett.cz]

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: brzdova trubicka
Autor: viking (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2012 16:08

Jojo díky, to jsem již prohlédnul. Na Astře jsou rozdílná šroubení pro trubičku k zadku . Na válci je šroubení s venkovním závitem a pro připojení k zadní spojce k hadici je převlečná matice s vnitřním závitem . Kdybych to auto mohl odstavit ,tak to odštípu a přeměřím.

Re: brzdova trubicka
Autor: viking (IP zapsáno)
Datum: 25.11.2012 11:04

Takže výměna brzdových trubiček k oboum zadním kolům provedena. Práce je to tedy pěkně hnusná, hlavně ty trubky formovat. Nejlevnější varinata jak jsem zde také někde četl, je koupit dvě dlouhé trubičky na Škodovku a jednu kratší. Dále pak je potřeba spojka trubek. K pravému zadnímu kolu se to musí nastavit.Celková investice asi 400 korun. Pertlovačku jsem měl půjčenou. Na Astře F X16SZR z roku 96 mají všechny konce trubek zakončení typ F. To je ta bambule na kterou jsem se ptal. Typ E je ten trychtířek.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **  ********   ******   ********  **    ** 
 **  **  **  **    **  **    **  **    **  **   **  
 **  **  **      **    **            **    **  **   
 **  **  **     **     **           **     *****    
 **  **  **    **      **          **      **  **   
 **  **  **    **      **    **    **      **   **  
  ***  ***     **       ******     **      **    ** 
Powered by Phorum.