www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Třmeny ATE
Autor: harampak (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2006 19:25

Prosím vás mám kadetta 1.6i caravan a chci koupit třmeny ATE bez spony.Když je tam dám půjdou mi tam 13ky kola?Obyč plecháče.Díky

Re: Třmeny ATE
Autor: harampak (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2006 20:18

Tak už sem se něco dočetl ale jestli to tak neni tak mě opravte.Třmen ATE pro nechlazený kotouč šíře 12.6mm se mi do 13tek disků vejde.Nevejdou se pouze třmeny pro chlazené kotouče 20mm.

Re: Třmeny ATE
Autor: dokturek (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2006 20:52

a co kdybych chtěl dat misto nechlazenych kotouču chtazene co musim všechno vyměnit třmeny mam ate a 13 kola astra 1,6i rok 92a jake jsou ceny na vrakači širšich třmenu je to jen napad tak mi tu hned nenadavejte.

Re: Třmeny ATE
Autor: harampak (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2006 23:24

Každej třmen je určenej pro určitej typ kotouče a nejde to zaměňovat.Si aspoň myslim.Takže pokud máš třmeny pro nechlazené kotouče 12.6mm tak tam nenarveš chlazenej 20mm.A pokud bys tam náhodou chlazený měl a měl na to i třmeny tak se ti asi nevejdou ty 13ky kola.Jesli sem to napsal blbě tak mě někdo opravte.

Re: Třmeny ATE
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 27.02.2006 09:59

Na nechlazené kotouče nepasujou třmeny z chlazených kotoučů a naopak..A na chlazené kotouče nenarveš 13" ráfky..

Re: Třmeny ATE
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 27.02.2006 17:25

Třmeny ATE pro nechlazený kotouče jsou super, ale takového učinku jako mají ty se sponou nedosáhneš(zaptej se Rogera - admin). Já jsem koupil ty se sponou a ATE power disk kotouče a jsem spokojenej, je pravda, že jsem musel na zimu koupit ještě 14ky plecháče :-)



Opel Kadett, 3dv. C16NZ, Jičín

Re: Třmeny ATE
Autor: dokturek (IP zapsáno)
Datum: 27.02.2006 18:34

pravě že tam ta spona je nebo jinak řečeno zajištovaci drat už to neřešim koupim nechlazene ATE power disk a a ATE desky při te 120/h už to dost třepe s autem ale jinak dik za nazory.

Re: Třmeny ATE
Autor: harampak (IP zapsáno)
Datum: 01.03.2006 19:02

Ještě otázku.Když dám místo třmenů GM třmeny ATE jsou ty dva šrouby co to držeji stejný?Nebo musim sehnat jiný?Díky

Re: Třmeny ATE
Autor: Láďa (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2006 08:10

Pokud možno se sežeň i šrouby k ATE. Originál GM jsou o kousek delší. Já to koupil bez šroubů a musel jsem si pomoct podložkou.

Re: Třmeny ATE
Autor: harampak (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2006 11:19

S podložkou jsem stejně počítal,myslím že bez podložky by to nebylo dobrý.Nevíte někdo jak ty Origo ATE šrouby maji bejt dlouhý?

Re: Třmeny ATE
Autor: Láďa (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2006 11:31

Podložkou navíc, takže nejen jednou :-(

Re: Třmeny ATE
Autor: harampak (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2006 12:07

Takže dvě podložky?Snad to nijak nevadí.

Re: Třmeny ATE
Autor: Láďa (IP zapsáno)
Datum: 03.03.2006 09:39

Nevadí to ničemu, nepovoluje se to, ale kdybych to dělal znova tak dám šrouby co tam patří. Už jen pro dobrý pocit :-)

Re: Třmeny ATE
Autor: šelma (IP zapsáno)
Datum: 24.03.2006 11:50

ahoj ,potřeboval bych vědět co způsobuje silné klepání na třmenu GM u Kadeta E 1,6i.Zvuky jsou podobné jako uvolněný nebo utržený tlumič.


Re: Třmeny ATE
Autor: vaurien (IP zapsáno)
Datum: 24.03.2006 12:11

A to dělá pořád nebo jen při brždění ?
Co takhle sundat kolo a na ten třmen se mrknout, zahýbat s ním, zatočit diskem?



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **   *******   **     **  **      **  **     ** 
 **     **  **     **   **   **   **  **  **   **   **  
 **     **         **    ** **    **  **  **    ** **   
 *********   *******      ***     **  **  **     ***    
 **     **         **    ** **    **  **  **    ** **   
 **     **  **     **   **   **   **  **  **   **   **  
 **     **   *******   **     **   ***  ***   **     ** 
Powered by Phorum.