www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Brzdy
Autor: kocman (IP zapsáno)
Datum: 14.03.2006 17:29

Zdravím Opláci,mám problém na svém Oplu Astra 1,7 TDS,Isuzu motor s brzdami!!!!Vím,že už toho tady bylo o nich napsáno dost.Můj problém je,že jakmile jedu více než 60km/h (asi) tak mi brzdy nedokážou na tvrdo zablokovat kola.Jakmile se rychlost sníží brzdy fungují správně!Zkusili jsme už odvzdušnění,nový brzdový hl.valec,nové pakny i destičky.A nic platné!!!Ani mechanik si už neví rady. Můžete mi někdo poradit?!!!

Re: Brzdy
Autor: David V (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2006 08:08

A nemáš třeba ABS? :-)
Třeba máš moc tvrdé obložení, které sice dlouho vydrží, ale zase hůře brzdí.

Re: Brzdy
Autor: kocman (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2006 20:28

ABS nemám!Obložení jsme už také vyměnili.Ještě se mi zdá že je dost velký krok pedálu!!!

Re: Brzdy
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 16.03.2006 08:03

vadný posilovač ??

Re: Brzdy
Autor: maxmin (IP zapsáno)
Datum: 16.03.2006 13:07

Mám pocit, že mám ve své astře taky trochu slabší brzdy a to mám 4 kotouče.. pedál v kámošové vectře má úplně jiný chod, jeho pedál je mnohem měkčí a pak se tvrdě zastaví.
Můj pedál je tvrdší, ale zase nemá tak pevný doraz. J
eho brzdy jsou taky mnohem ostřejší. Taky má 4 kotouče a stejný motor a abs.
Vyměnil jsem komplet brzdovou kapalinu, zavzdušněné to není. Všiml jsem si že někdy když přibržďuji a při tom podřadím, ta brzdový pedál malinko změkne (asi vyšší otáčky udělají větší podtlak). Podtlak v posilovači zůstane při vypnutém motoru hodně dlouho, takže to asi nikde neuniká, tak jsem z toho zmatený. Jiné astry ve kterých jsem jel brzdily zhruba stejně...

Dává se do Vecter jiný posilovač nebo jiné brzdy? Nevím v čem by to mohlo být. Kámošova vectra B má větší kotouče vpředu i vzadu, než má astra. Ale rodiče maji vectru A a ta brzdí taky o něco ostřeji, respektive má měkčí pedál a to má dokonce zadní kotouče hodně rezavé, jako by se skoro nepoužívaly.


Re: Brzdy
Autor: Beruna (IP zapsáno)
Datum: 16.03.2006 13:44

To Maxmin: Mám ten samej pocit, přesně ty auta co uvádíš brzdí líp. Už jsem si koupil i jiné kotouče, ale ještě jsem je tam nedal. Akorát s ručkou nemám problémy, v jákékoliv rychlosti jde do smyku (zkoušel jsem i v 150 km/h).

Re: Brzdy
Autor: maxmin (IP zapsáno)
Datum: 16.03.2006 16:19

No, ručka mi taky brzdila celkem fain, až teď v zimě jsem si smykoval na parkovišti tak, až jsem utrhl lanko a teď mi nebrzdí vůbec :-) Ale chci to dát co nejdříve dohromady. Pakny ručky u aut s kotoučema vzadu se prakticky vůbec nezjíždějí, protože když někdo brzdí ručkou, tak se kola obvykle netočí :-)

Jinak kotouče přední kotouče už jsem vyměnil za bremba a rozdíl jsem nepoznal, ale zdá se mi že když ze zahřejou, tak brzdí lépe.

Kamarád má astru GSi, bremba má vpředu i vzadu a brzdí mu to zhruba tak jako mi. Nevím proč jsou ty vectry ostřejší.


Re: Brzdy
Autor: Isuzu (IP zapsáno)
Datum: 16.03.2006 17:22

2 kocman: Na alternátoru máš pomocnou pumpu(NEBO NECO PODOBNÉHO ALE JE TO NA BRZDY) která může bejt špatná mrkni na ní je namontovaná společně na altíku to možná bude ono-mají jí jen motory Isuzu

Astra 96 TC4EE1

Re: Brzdy
Autor: kocman (IP zapsáno)
Datum: 21.03.2006 18:28

koukal jsem se na tu pom.pumpu na altíku.vipadá že je v poho.Už fakt nevím!!Poslední zkouška bude víměna posilovače.

Re: Brzdy
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 21.03.2006 21:52

To kocman : A copak, selhala Ti klavesa "Y" :-)

Re: Brzdy
Autor: Roman C14 NZ (IP zapsáno)
Datum: 18.09.2007 17:19

Ahoj-Mam problem se zadnima brzdama na Kadettu.Skoro Vubec mi zadni kola nebrzdi-vsechno jsem vymenil a rozhejbal(oblozeni,pruzinky,samostelovani)-prasatka se taky oteviraji(netecou).celisti se na buben dostanou,ale uz nedaji tlat na zabrzdeni. Nevíte nekdo co to muze byt??? Kadett C14NZ r.v 1991 Jak na tomhle aute funguje omezovac tlaku v brzdach?????

Re: Brzdy
Autor: Robin99 (IP zapsáno)
Datum: 19.09.2007 15:57

Tip pro ASTRY.... viděl sem astru ktera ma na trubickach k zadnim brzdam "omezovač brzd" je to takový váleček uvnitř s jehlou nebo takovou kovovou tyčinkou.... meho tatíka vyhodili z STK kuli tomu že mu blbě brzdila zadní kola tak vyměnil prasátka a tak... a nic.... pak našel tuto věc o ketré ani v original OPEL nic nevěděli... tu tyčku vyvrtal a bylo po problému. Auto brzdilo rázněji....

Re: Brzdy
Autor: Robin99 (IP zapsáno)
Datum: 19.09.2007 15:59

to Roman: mám taky C14NZ a dnes sem měnil trubičku k zadním brzdám (viz. příspěvěk trubičky nebo tak něak smiling smiley) a žádný omezovač sem široko daleko neviděl.... teda aspoň ne takový jako mají astry (viz. výše).... bejt tebou vyměním trubky třeba v nich je něakej bordel a nebo se podívej po tom omezovači....

Re: Brzdy
Autor: Roman C14 NZ (IP zapsáno)
Datum: 20.09.2007 16:07

No taky nevim kde bych to mohl najit-pod celim autem je jen hola trubka.Prý to muze byt hlavni brzdovej valec,ale predek brzdi pekne.Dam to asi do servisu at se stim trapí oni-škoda ze to neopravim sam.S ceho jsi tam daval trubicky?

Re: Brzdy
Autor: Robin99 (IP zapsáno)
Datum: 21.09.2007 10:59

trubičku sem koupil 3,5 metru dlouhou měděnou i s koncovkama... smotanou do kruhu.... měˇd je měkká tak že se krásně ohejbá a těch asi 20cm co tam tak něak přebejvaj sem smotal vzadu tam u nádrže a tam v těch místech je dost prostoru...

Re: Brzdy
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 21.09.2007 13:01

jestli si tam dal mosazný trubičky, tak je něčím natři (tlumexem), protože jestli to uvidí na technický tak poletíš hot smiley , povoleny jsou pouze trubičky ze železa, aspoň teda u nás na stk jsou na to citlivý, kámoš to taky udělal z mosazi a vyhodili ho moody smiley

Re: Brzdy
Autor: Robin99 (IP zapsáno)
Datum: 21.09.2007 23:14

nj ale když se trubičky prodáváj v mědi tak jak mám sehnat železný??? na internetu sem hledal a našel jsem jen měděný.... a u nás v obchodech mají taky jen měď... železo už je pasé...

Re: Brzdy
Autor: adam (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2007 19:37

ahoj mam takovi problem... mam astru G a porad mi piskaji kola mam uz menene kotouce a desticky ...... a vzdy mi to zacne piskat kdyz najedu tak 20 km... fakt nevim co stim ... udelal jsem fakt vsechno... piska to jen za jizdy pri brzdeni to nepiska a brzdi to naprosto skvele .... muze nekdo poradit....

Re: Brzdy
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2007 19:59

Vraci se trmeny jak maji? Pokud nektery zustava zasekly, muze piskat.
Dalsi moznost je koupit desticky od jinyho vyrobce. Parkrat sem slysel ze nevhodna kombinace muze tohle delat.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  ********   **    **  **    **  ******** 
  **  **   **     **  ***   **  **   **   **       
   ****    **     **  ****  **  **  **    **       
    **     ********   ** ** **  *****     ******   
    **     **     **  **  ****  **  **    **       
    **     **     **  **   ***  **   **   **       
    **     ********   **    **  **    **  **       
Powered by Phorum.