www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Zahřívají se trochu brzdy i Vám?
Autor: Georgeeno (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2006 06:37

Včera jsem dovezl auto ze servisu, kde dělali seřízení brzd. Po vyjetí se mě zdálo, že auto přibržďuje a přední levé kolo bylo zahřáté, tak jsem to šel reklamovat.
Nyní je to podstatně lepší, ale protože jak blbej chodím kolem auta a šahám na kola, tak teď jsou přední kola uvnitř (musím protáhnout prst přes plecháč), na tom plecháču z vnitřní strany zahřáté. Obě strany. Předtím jsem to nezkoušel, tak se ptám, je normální, že jsou uvnitř ty kola horké. Z vnější strany už jsou jen teplé. Předem děkuji za pomoc, Jirka

Re: Zahřívají se trochu brzdy i Vám?
Autor: Georgeeno (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2006 06:39

Možná jsem to špatně popsal, nyní obě přední kola.... smiling smiley

Re: Zahřívají se trochu brzdy i Vám?
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2006 06:59

Záleží na způsobu brždění,pokud je to zahřátí stejné na obou stranách a kola jinak nepřibrždují,tak je to řekl bych v pořádku

Re: Zahřívají se trochu brzdy i Vám?
Autor: Georgeeno (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2006 07:50

No jsou zhruba stejně zahřáté. Právě, že jsem se snažil moc nebrzdit. Říkal jsem si, že by stálo za to, zvednout to na parkovišti na hever a protočit kolo, jestli nepřibržduje. Vám se to při běžné jízdě cca 15 km po městě přihřívá? Zadek byl studenej.

Re: Zahřívají se trochu brzdy i Vám?
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2006 08:11

No zkusit to můžeš,za to nic nedáš.Předek brzdí vždy napřed,takže se i více zahřívá.Při tom tření destičky o kotouč nějaké teplo musí vzniknout

Re: Zahřívají se trochu brzdy i Vám?
Autor: Georgeeno (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2006 08:14

Jen si to upřesním, zřejmě teplé plecháče jsou normální. Pokud je to v normě. Zkusím to na parkovišti teda zvednou, a pokud kolo normálně pootočím, tak je asi vše ok. Raději to ale budu následující kilometry kontrolovat....

Re: Zahřívají se trochu brzdy i Vám?
Autor: pragaga (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2006 08:24

To je normální že se brzdy trochu hřejou když to má zastavit nějakých 1100 kilo tak nějaký teplo vznikne i když nebrzdíš moc pokud ti to bude lehounce drhnout tak je to podle mě v normě. Je potřeba si uvědomit když na ten kotouč sáhneš rukou a nespálíš se tak má maximálně 50 stupňů a to nic není. smiling smiley

Re: Zahřívají se trochu brzdy i Vám?
Autor: Georgeeno (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2006 08:29

To co píšeš beru, jen jsem z toho servisu na nervy, když mě to poprvé přibrždovalo a teď možná přehnaně to auto kontroluju. A po 15 kilometrech nevelkého brždění to těch 51 stupňů mít mohlo. :-)

Díky kluci

Re: Zahřívají se trochu brzdy i Vám?
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2006 11:31

No...já jezdim z Plzně domu /cca 40-50 km/ většinou s plně naloženým autem a přední kola nejsou příliš ohřátá...i když sundam poklici, tak mi nepřipadá že by z toho nějak sálalo teplo...ráfky můžou mít nanejvejš tak 20 stupňů. Je ale zase na druhou stranu pravda, že když jsme jeli do Chorvatska na dovolenou, tak byly i zadní kola ohřátá tak, že jsem se divil že to vydržely poklice. Pravda ale že do Chorvatska je to 800 km...
Když jedu ze Studený do Kožlan- cca 10 km, tak ani nepozoruji nějaké velké ohřátí...
Zkontroloval bych, jestli je třmen pohyblivý- jestli nezatuhává...

Re: Zahřívají se trochu brzdy i Vám?
Autor: Georgeeno (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2006 11:45

Ok. Po práci hned na to vlítnu. Myslím, že když se kolo bude bez zadrhávání klidně protáčet, tak je asi vše ok.

Re: Zahřívají se trochu brzdy i Vám?
Autor: Miran (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2012 18:53

Mám stejný problém.Taky se mi zahřívají ty přední více asi,že je na předku větší plocha.Nechal jsem si vyměnit zadek komplet a ve předu jsem nechal osoustružit kotouče plus destičky.Od té doby je stále kontroluji a podle mě se zahřívájí dost,někdy neudržím ani ruku.Podotýkám,že vše je rozhýbané a promazané aspoň mi to řekl ten co mi to měnil.Všichni mě uklidňují,že je vše ok,ale podle mě když zvednu auto a protočím kolo tak slyším jak to trochu drhne jako když je křivý kotouč.Takže při jízdě se to musí zahřát když to trochu drhne.Může mi někdo poradit zda je to normální?Dík, mám Astru G.

Re: Zahřívají se trochu brzdy i Vám?
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2012 20:11

Miran:
Pokud kolem otočíš bez větší námahy, je vše v pořádku. Destičky vždy lehonce "šubrují" povrch kotouče. Protože čím je menší vzdálenost povrchu destičky od pracovního povrchu kotouče tím kratší je technická prodleva brzdění a vzhledem k určitému předehřátí destičky i doba náběhu brzd...

A jinak, když s autem jedeš a zabrzdíš, tak veškerá kinetická energie automobilu se ti přeměňuje na energii tepelnou právě v brzdách. A poměr brzdícího účinku je dle typu vozidla kolem 70 - 80% předek a zbytek zadek - tzn. proto jsou přední brzdy masivnější a více se hřejou (proto se používají u silnějších aut ventilované přední kotouče)... Takže když po jízdě (např. když se uli.cemi blížíš k domovu a párkrát poměrně rychle za sebou přibrzdíš do křižovatky) šáhneš na kotouč, je naprosto normální, že má přes 100°C, což na dotek cítíš jako brutální pálení, ale pro brzdy je to běžná pracovní teplota...

Jinak když máš křivý (nakoplý, zvlněný) kotouč, projevuje se to tak, že když otočíš kolem u zvedlého auta, nedře to furt stejně, ale v místech kde je ono vyboulení to dře víc, takže to cyklicky dře-nedře-dře-nedře...

Takže jak to popisuješ, mylsím, že je vše absolutně v pořádku...

Jinak jenom drobnost nakonec - osobně doporučuju zkřivené kotouče měnit za nové (vždy v páru na nápravu), na oplíky to nejsou takové rakety, aby se nějak zásadně vyplatilo je náročně soustružit, pak měřit házivost apod...

Re: Zahřívají se trochu brzdy i Vám?
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2012 21:39

Miran, přijd si šáhnou v tomto počasí na kotoučové brzdy u mě na autobusu.
Stačí klepnou vajíčko a máš to jak na pánvičce :-))))))))))))

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Zahřívají se trochu brzdy i Vám?
Autor: Miran (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2012 18:00

Díky za rady asi je to opravdu ok,ale ono to dře v jednom místě víc.Slyšel jsem od mechanika,že je to tak z výroby,že žádný kotouč není 100% rovný.Čeká mě cesta na Slovač,tak mám trochu obavy.

Re: Zahřívají se trochu brzdy i Vám?
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2012 18:01

Miran:
Odkama jsi?

Re: Zahřívají se trochu brzdy i Vám?
Autor: miran (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2012 18:10

SEverní ČECHY

Re: Zahřívají se trochu brzdy i Vám?
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2012 18:14

Kdybys měl cestu přes Prahu, dej vědět, můžem na to kouknout...

Re: Zahřívají se trochu brzdy i Vám?
Autor: miran (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2012 18:58

OK díK.

Re: Zahřívají se trochu brzdy i Vám?
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2012 20:11

Stačí trošku nečistoty pod kotoučem,pokud jsi dával nové,pak snadno trošku může házet.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Zahřívají se trochu brzdy i Vám?
Autor: miran (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2012 10:52

Zdravím,dnes jsem přijel z práce,vůbec jsem nebrzdil a kotouče byly teplé,né horké,i tak.Mám to 10 km.Kotouč drne jen v jednom místě jak jsem již psal.Nevím co mám za značku kotoučů,jen doufám,že jsem nekoupil nějaké bláto,ale stály cca 900,- jeden. Miran

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **   ******    ********   **    ** 
 **     **  **     **  **    **   **     **  ***   ** 
 **     **  **     **  **         **     **  ****  ** 
 **     **  *********  **   ****  **     **  ** ** ** 
  **   **   **     **  **    **   **     **  **  **** 
   ** **    **     **  **    **   **     **  **   *** 
    ***     **     **   ******    ********   **    ** 
Powered by Phorum.