www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: Zahřívají se trochu brzdy i Vám?
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2012 11:54

Já myslím, že to asi tak divoké nebude - když je zaseklý třmen apod., tak už po cca 2 km cítíš typický smrad z pálícího se obložení + kolikrát se ti i páří až kouří od brzd.

Opravdu - zvedni si heverem auto, vyřaď a zkus otočit dvěma prsty tím kolem, u kterého máš podezření, že je něco špatně. U normálního stavu slyšíš jen lehké ševelení destiček o kotouč, ale kolem jde otáčet plynule, bez větší námahy - opravdu dvěma prsty za okraj kola. Když ho roztočíš rychleji a pustíš - samo se plynule, bez škubání zastaví.

Já už nějak nevím, co bych ti takhle na dálku víc poradil...

Re: Zahřívají se trochu brzdy i Vám?
Autor: miran (IP zapsáno)
Datum: 06.09.2012 17:35

Ahoj Jardo,ještě jednou k těm mejm brzdám.Po jízdě z práce jsem zvedl auto na hever a jak si mi radil otočil jsem postupně všemi koly, zadek se točil lehce,ale v jednom místě to drhne-lehce,potom předek a obě přední kola se otáčejí ztuha spíš těžce,takže roztočit ani nešly,hned se zastavily.To mi tvrdil servisman,že třmeny rozhýbal,tak nevím čím to,že kola se točí tak ztuha,nebo je to normální?Dík za radu.Taky už nevím jak bych to nejlépe popsal.Zdravím

Re: Zahřívají se trochu brzdy i Vám?
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 06.09.2012 20:04

Přední kola se mají také točit zlehka. Koukám, že seš ze severních Čech. Já jsem z Mostecka, takže kdyby si chtěl mohl bych se ti na to podívat.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil m.artty (06.09.2012 20:05)

Re: Zahřívají se trochu brzdy i Vám?
Autor: miran (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2012 12:13

Ahoj,to by bylo fajn,jsem kousek od vedle a jak se skontaktujem?Dnes se mi na to díval v malé dílně a vše je prý ok.Předek se točí vždy hůř.

Re: Zahřívají se trochu brzdy i Vám?
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2012 20:13

Napiš mi na mail opelomega36(zavináč)seznam.cz

Podíváme se na to, porovnáme s mojí Astrou a uvidíme.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **     **  ********   ********  **    ** 
 **    **  **     **  **     **  **         **  **  
     **    **     **  **     **  **          ****   
    **     **     **  **     **  ******       **    
   **      **     **  **     **  **           **    
   **      **     **  **     **  **           **    
   **       *******   ********   ********     **    
Powered by Phorum.