www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
rozebiratelnost tlumice
Autor: houbik (IP zapsáno)
Datum: 01.04.2006 10:36

zdar lidi...nevite nekdo jestli jdou tlumice, jak predni tak zadni rozebirat kvuli tvrzeni?

Re: rozebiratelnost tlumice
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 01.04.2006 12:30

Myslím, že nejdou.
Kup si raději rovnou tvrdší, na www.speedpro.cz mají za 3000tis. stavitelné tlumiče Koni (cena je za oba přední + další 3000kč za zadní)



Opel Kadett, 3dv. C16NZ, Jičín

Re: rozebiratelnost tlumice
Autor: a.tlustos (IP zapsáno)
Datum: 02.04.2006 04:28

pánové - opravuji tlumiče pérování asi 23 let. mnoho tlumičů jde renovovat ale opel má smůlu.je lepší dát nové, ale předem se ptejte po záruce. prodejci mají při případném reklamování jednu kouzelnou větu--vážený pane-- špatná montáž. a ještě pozor vše co koupíte na krámu je na sto procent druhá a třetí jakost!!!! záruka se uznává jen v případě že montáž dělal značk. servis v tomto případě opel. ps. vše vlastní skušenost



ada

Re: rozebiratelnost tlumice
Autor: Rosta gsi. (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2006 21:13

a.tlustos a cim to ze je to 3jakost? nedavno jsem koupil kayabi...Ta je take na...?

Re: rozebiratelnost tlumice
Autor: a.tlustos (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2006 00:58

tlumič zn. kayaba je jednou tak tvrdší než or. gm opel . po namontování bude asi znát každá malá nerovnost a v zatáčkách se může stát že auto bude na nerovnostech odskakovat . zrovna včera jsem dělal pasata předek zákazník si stěžoval na bouchání . po demontáži jsem zjistil tlumiče zn. kayaba a vše bylo jasné . dal jsem tam repasované tlumiče or. sachs a je po bouchání. na některá auta tvrdší tlumiče zkráceně řečeno vražda!!! to auto stratí veškerý půvab . co projednoho je paráda to pro druhého bude třeba na h---- , co řidič to asi jiný požadavek na pérování . ps naladit jeden tlumič pro pohodovou plus sportovní jízdu to bohužel nejde--jedno nebo druhé-- .



ada

Re: rozebiratelnost tlumice
Autor: wombat (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2006 07:16

Asi nevědomky tím podporuješ vrabiho, který někde dával seznam spolehlivých tlumičů.

Tím že se bude investovat do kvality a neškudlit na poměrně důležitém komponentu podvozku se všichni vystříhají takových problémů (a tím myslím i samodomo tvrzeni) s jakými se při práci setkáváš ty.

Re: rozebiratelnost tlumice
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2006 09:07

Prave nechavam menit tlumice, a davam za pravdu. Po dlouhem diskutovani o tlumicich, co tam dat pro co nejvetsi komfort jsem dosel k origo opel. Tak uvidim po vymene, jak to bude znat......

Re: rozebiratelnost tlumice
Autor: houbik (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2006 14:31

->a.tlustos...takze myslis, ze nechat origo tlumice a koupit tvrdsi pruziny je lepsi?

Re: rozebiratelnost tlumice
Autor: Rosta gsi. (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2006 15:51

a.tlustos tak ja jsem tlumice kayba dal plyny a mohu rict ze jsou trochu tvrdsi ale jinak pjeji samou chvalu!
Kupoval jsem to s tim ze jsou tvrdsi takze rikam spokojenost.
Jinak kdyz mu to odskakuje tak jsou ko...
Nic neodskakuje a drzi to jak das.
Jinak po montazi se mi auto zvedlo asi o 1cm nahoru.Predek

Re: rozebiratelnost tlumice
Autor: houbik (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2006 07:17

nakolipa vlastne vyjdou?

Re: rozebiratelnost tlumice
Autor: Tomi (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2006 09:39

Ja sa chcem spitak ake to je s origo tlmicmi a znizenymi pruzinami ci je to dobra volba alebo je lepsie kupit tvrdsie.

Uvazujem kupit znizene pruziny a monroe vzduchokvapalinove tlmice,tak co mi to havorite?



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  ********   **    **  **     ** 
 ***   ***  **     **  **     **  **   **   **     ** 
 **** ****  **     **  **     **  **  **    **     ** 
 ** *** **  *********  ********   *****     **     ** 
 **     **  **     **  **         **  **    **     ** 
 **     **  **     **  **         **   **   **     ** 
 **     **  **     **  **         **    **   *******  
Powered by Phorum.