www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
tuhý plyn, stříkačka od oleje
Autor: Goci (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2006 20:07

Zdravim, dlouhou dobu jsem nejezdil ve svým kadettoci c16nz a trochu jsem si zvyknul na kámoše auto. Když jsem sei sedl do svýho, tak jsem pomalu nemohl sešlápnout spojku. Je hodně tuhá, ale už jsem si zase zvykl. Dá se někde pedál promazat? Zkoušel jsem to u té pružiny za pedálem, ale nepomohlo to. Nemáte s tím někdo zkušenosti? A ještě jsem přišel na jednu věc. Když mi kámoš rozebíral stříkačku, měl jsem v ní docela dost oleje a on na Vectře uplně čisto, čím to může být že se mi tam dostává benzín? Nemůže to způsobit i vyšší spotřebu? Po zimě se docela zvedla. Díky

Re: tuhý plyn, stříkačka od oleje
Autor: Bocan (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2006 05:26

Ty woe přečti si to jestě jednou a přepiš to. Já z toho ho..o rozumim, ale jinak cajk :-)

Když mi kámoš rozebíral stříkačku, měl jsem v ní docela dost oleje a on na Vectře uplně čisto, čím to může být že se mi tam dostává benzín? :-)

Re: tuhý plyn, stříkačka od oleje
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2006 06:22

To Goci : U spojky muzes maximalne maznout spojkovy lanko, ale spis je lepsi ho proplachnot a jen malinko maznout aby se na to zase nelepil prach a nezanaselo se jeste vic.
Spis byva problem ve spojce samotny, resp. v pritlacaku a spojkovem lozisku.
Olej se do strikacky dostava pres odvetravani motoru a tady zalezi celkem hodne na stavu motoru (jak dobre tesni a fouka do skrine) a sitka ve viku ventilu, ktery by melo zachytavat olej a poustet jen vypary.
Za dalsi taky zalezi jak moc s autem jezdis a jak se staci motor prohrat aby se v odvetravaci hadici neuzasoval bordel, kterej kdyz je ho tam moc vyprskne do strikacky.
Reseni je vyvezt hadici do nejaky nadobky - popsano v navodech.

Jinak souhlas s Bocanem, trosku ses pri psani prispevku ztratil, nebo zamyslel :-) A na v nazvu uvedeny tuhy plyn sis uz asi nevzpomnel..:-)

Re: tuhý plyn, stříkačka od oleje
Autor: Goci (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2006 17:23

Jo teď jsem si toho všimnl, nějak mi to uteklo, ale víte co jsem myslel ne?

A nestane se nic s tou stříkačkou když je trošku zašpiněná, asi jí vyčistim. Bude to asi tím že jsem v zimě jezdil do práce a auto se nestačilo zahřát. Mám sportovní filtr ale teď už je skoro k nepoznání, celej zanešenej, před zimou byl krásně modrej, ale teď je modrá sotva vidět, ale chystám se ho proprat.


Re: tuhý plyn, stříkačka od oleje
Autor: Pavel J (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2006 20:50

Tuhá spojka je asi u Kadetta normální- když přesednu po 1000km s.c. s Fábijí zpátky do Kadetta tak se mi spojka zdá tvrdá.

Re: tuhý plyn, stříkačka od oleje
Autor: Dieselpower (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2006 07:05

Kadett má lankovou, lano se postupně zakousává do bovdenu, kdo má tuhou spokjku ať si vymění lanko.
Fabia má hydraulickou.

Re: tuhý plyn, stříkačka od oleje
Autor: Jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2006 11:15

NU sohlasím s Pavlem...mě se zdá spojka v pohodě,ale jak jedu dál jak 100 km jiným autem (byť i filckou) a sednu do Kadetta ...spojka se mi zdá taky tuhá :-)



-------------------------------------------------------------------------------------------------
(Kadett C18NE - Vectra B X20XEV)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **  **               **  **         **     ** 
       **  **    **         **  **    **   ***   *** 
       **  **    **         **  **    **   **** **** 
       **  **    **         **  **    **   ** *** ** 
 **    **  *********  **    **  *********  **     ** 
 **    **        **   **    **        **   **     ** 
  ******         **    ******         **   **     ** 
Powered by Phorum.