www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Cvakání v kolech
Autor: mirekn (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2006 09:22

Cvaká mi v předních kolech při rozjezdu, za jízdy to je slyšet také při přidání plynu v menší rychlosti.
Astra 1,6 8V

Re: Cvakání v kolech
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2006 10:04

Pokud nikde nic nedrhne a nemas nikde vule, tak to muzou bejt homokyneticky klouby.

Re: Cvakání v kolech
Autor: mirekn (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2006 08:44

Jak je to nebezpečné a co se musí případně vyměnit?

Re: Cvakání v kolech
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2006 11:43

Nebezpečné to je dost, protože se ti může utrhnout kolo a vyměnit musíš poškozený kloub a manžety.

Re: Cvakání v kolech
Autor: jarad77 (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2006 12:29

No neřekl bych že by se rovnou utrhlo kolo, ale každopádně se ti může vysypat kloub. pak se ti vzpříčí poloosa a může ti u motoru udělat pěknou paseku, ale osobně jsem viděl dva rozpadlý klouby a kromě výměny poloosy se nic jiného nedělalo. ale jak říkám je to jen moje zkušenost a stát se může cokoliv.

Re: Cvakání v kolech
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2006 09:10

Tak dobře, to jsem přehnal. ;-)

Ale škody, které může napáchat rozsypaný kloub jsou pak zbytečně velký. Rozhodně bych s tím nejezdil a myslím, že cena 3000 za opravu není zase tak veliká.

Re: Cvakání v kolech
Autor: Jakub Milata (IP zapsáno)
Datum: 04.10.2006 18:44

Taky mi jednou cvakalo v kole a zjistil jsem, že to byla špatně nasazená poklice..

Re: Cvakání v kolech
Autor: Martin HK (IP zapsáno)
Datum: 04.10.2006 21:49

Me jednou takhle cvakal zarazeny kaminek v dezenu pneu smiling smiley

Re: Cvakání v kolech
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 05.10.2006 04:54

Mne to cvaká len pri plnom lavom rejde tak neviem či to bude tým klbom alebo niečim iným. napr. ABS ale to som pozeral a nikde som nevidel aby to drhlo.

paša - Astra F caravan C16NZ minulost
Volvo S60 2.4 turbo benzín/LPG - současnost

Re: Cvakání v kolech
Autor: Hall (IP zapsáno)
Datum: 05.10.2006 05:25

Viděl bych to osobně na "odcházející" kloub poloosy.

Hall

Re: Cvakání v kolech
Autor: Myšák (IP zapsáno)
Datum: 07.10.2006 14:23

Je to na 100% homokinetický kloub. Vyměnit. On hlavně cvaká při otáčení.

Re: Cvakání v kolech
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 10.03.2009 18:47

Cus all. prosím o "pomoc"

LP kolo jak pod plynem tak na volnoběh při projíždění pavotočivou zatáčkou (při jiných režimech jízdy vše v pořádku) mě kolo vydává zvuk a i citově to jde trochu cítit jako by kolo jelo po jmalých "pražcích" nebo jako by byla pneumatika přebržděna (není). Mohl by to být ten homokloub nebo ložisko kola?

Pohledem vše v pořádku, pneu prohodit nepomohlo, klouby v pořádku (prasklá prachovka na spodním čepu), nové silenbloky cca půl roku.

Díky za odpovdi thumbs down

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Cvakání v kolech
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 12.03.2009 13:36

Tohle nám dělalo na služebáku (fábia) ložisko. Úplně přesně jak to popisuješ. Stalo se nám to 3x a pokaždé ložisko.

Re: Cvakání v kolech
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 14.03.2009 10:49

Díky za odpověď- teď by mě ale ještě zajímalo jakou velikost tam to ložisko má kterou mám koupit?! Aby to nebylo až tak jednoduchý, tak třeba na mé auto mají v autokelly cca 3 rozměry a ještě k tomu ceny odcca 300 do 1500Kč?! Poradí mi někdo jaký rozměr koupit a v jaké cenové relaci ať nekpupím šunt který budu po 30tis muset vyměnit? díky Astra caravan F X17DTL (němec 50KW) r.v.3\95





.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Gizmo_CZ (14.03.2009 10:53)

Re: Cvakání v kolech
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 14.03.2009 13:13

A jakpak asi máme vědět jaký rozměr tam máš? Jediné, co jsem zjistil, že do čísla karoserie Sxxxxxxx byly ložiska 72mm vnější průměr a od čísla Txxxxxxx 74mm vnější průměr. Mezi náma je nejlepší to rozebrat a koupit podle původního rozměru.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Cvakání v kolech
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 14.03.2009 15:05

To Gizmo:

Poznámka při výběru ložiska. Jak to šlo na tom našem služebáku.
Na původní origo ložisko najeto 250tis,....vyměněno za druhovýrobu,najeto cca 10tis,.........znova výměna druhovýroba zase cca 10tis,..........takže teď je tam znova origo, najeto cca 30tis a zatím v pohodě a dál uvidíme. Na ceny se neptej, ty nevím.
Jasně, že druhovýroba je u některých dílů stejně kvalitní jak origo,...že tam kolikrát chybí jenom logo značky jinak je to stejný atd. Ale holt ložisko u Fábie, to takhle nemá. Každopádně přeji úspěšný volbu.:-)

Re: Cvakání v kolech
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2009 09:48

Prosím Vás fakt nevíte někdo jaký rozměr má být ložisko v předním kole Astra F rv 3/95 X17DTL ?? jsou tam nabízené dva rozměry:

A:
vnitřní průměr [mm]: 39
vnější průměr [mm]: 74
Šířka [mm]: 39


B:
vnitřní průměr [mm]: 39
vnější průměr [mm]: 72
Šířka [mm]: 37

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Cvakání v kolech
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2009 11:36

Natvrdlej, nebo se odnaučil číst? Jsem psal, že ty možnosti jsou tam obě a ještě jsem ti i našel, podle čeho se lišil ten vnější rozměr. Ale pokud si nejsi jistý, že už ten person někdo někdy nevyměnil, radši bych to nejdřív rozebral.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Cvakání v kolech
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2009 18:07

Vendys fakt pomiň já ten tvůj přízpěvek fakt přehlédl spinning smiley sticking its tongue out




.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Gizmo_CZ (15.03.2009 18:07)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  **      **   *******    ******  
 **     **  **     **  **  **  **  **     **  **    ** 
 **     **  **     **  **  **  **  **         **       
 **     **  *********  **  **  **  ********   **       
 **     **  **     **  **  **  **  **     **  **       
 **     **  **     **  **  **  **  **     **  **    ** 
  *******   **     **   ***  ***    *******    ******  
Powered by Phorum.