www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Brzdový systém
Autor: baci (IP zapsáno)
Datum: 18.04.2006 07:23

ahoj technici! Mám u Kadeta 1,4i(91) propadlý brzdový píst.Nevrací se do původní polohy a brzdový pedál je propadlý(zadní brzdovky stále svítí).Zabíra až na posledních cm.Přitom brzdí dobře, nekope,netáhne.
dík j

Re: Brzdový systém
Autor: vaurien (IP zapsáno)
Datum: 18.04.2006 09:50

sundat kola a zadní brzdové bubny, mrknout se, jesti netečou prasátka, odvzdušnit...

zkontrolovat mechaniku pedálu...

Re: Brzdový systém
Autor: KLM (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2007 23:31

Mam stejny problem...teklo mi prasatko az nakonec prestalo auto brzdit uplne...opravil jsem ho tedy aby neteklo a pri te prilezitosti vymenil zadni pakny a odvzdusnil to kolo, kde bylo vadny prasatko....auto brzdilo ok
po ujeti nekolika kilometru (asi 100) mi z niceho nic ztvrdnul pedal, brzdy zacli byt hodne citlive, po chvili bylo citit ze auto brzdi...po ujeti asi 20km, kdyz sem se snazil auto dovezt domu to zaclo brzdit uz hodne moc (tak ze na 2 to nezrychlovalo)...napadlo me tedy povolit odvzdusnovak aby se to zavzdusnilo a povolili se brzdy ( byly zablokovane vsechny kola a sel z nich kour)...po povoleni odvzdusnovaku a jeho zavreni se mi brzdy opravdu uvolnili a mohl jsem to dovezt domu...
pritom jsem si vsimnul ze sviti porad zadni brzdova svetla..zhasla jenom kdyz jsem brzdovy pedal poddloubnul nohou a zvednul nahoru, ale pri dalsim seslapnuti pedalu v tom jen cvaklo a zas to svitilo znova....s timhle jsem si uz nevedel rady, tak sem to hodil do servisu...

Re: Brzdový systém
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.01.2007 06:27

KLM : Mel si patrne spatne zkompletovane samostavy a pri kazdem brzdeni se proste pakny roztahly, ale zpatky nesly. Druhy problem ma na svedomi brzdovy spinac pod brzdovym pedalem.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********    ******    **        ********   **    ** 
 **     **  **    **   **        **     **  ***   ** 
 **     **  **         **        **     **  ****  ** 
 **     **  **   ****  **        ********   ** ** ** 
 **     **  **    **   **        **     **  **  **** 
 **     **  **    **   **        **     **  **   *** 
 ********    ******    ********  ********   **    ** 
Powered by Phorum.