www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Unavene pruziny
Autor: hujerr (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2006 06:50

Ahoj vsem, mam dotaz, u meho Kadeta se mi zda ze mam prilis nizko zadni cast vozu vsichni " odbornici" mi rikaji ze jsou unavene pruziny a ze tam mam dat nove z Kadeta Kombi. Tak nevim jake tam dat jestli original nebo z kombika. Jeste dodam ze se jedna o Kadeta1.6 rok 1988. Jinak vsem kdo poradi moc dekuji.

Re: Unavene pruziny
Autor: patrik (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2006 07:55

dej tam origo na 1,6 co tam patří je to nejlepší

Re: Unavene pruziny
Autor: KAMIL (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2006 14:13

Taky se přikláním k normálním. Kombík je měl jinak spočítaný a mohlo by se stát, že bys měl zadek zvedlej zase moc. Já teď měnil taky zadek a protože sem chtěl trochu lepší, tak sem tam dal z 2.0 vectry a sem s tím maximálně spokojenej

Re: Unavene pruziny
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2006 19:47

Nemas unaveny pruziny, nybrz zkraceny o cca 1 zavit. Proste to prasklo a upadlo.

Re: Unavene pruziny
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 24.04.2006 14:21

Kup si novy, ale na vrakoviste bych sel jen v pripade, ze to chces prodat. Jinak cena novych cca 3000,-.......

Re: Unavene pruziny
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 24.04.2006 17:31

Já měl na Astře F zadní pružiny z Ascony a maximální spokojenost.Z Vectry jsou moc tuhé,je to přece jenom těžší auto jako Kadett...

Re: Unavene pruziny
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 25.04.2006 06:26

pokud nemáš kombi tak ti tam pružiny z kombíka nepudou, má totiž úplně jinou zadní nápravu, jdou tam např. pružiny z ascony 1,8 a jsou a trochu vyšší a silnější

Re: Unavene pruziny
Autor: Viktor (IP zapsáno)
Datum: 13.01.2009 21:41

čaute, potreboval by som vedieť či sú by pasovali zadné pružiny z astry F caravan do kadetta E, zaujíma ma čisto len či tam pasujú, že to bude vysoko a je to tvrdšie a podobne to je vedľajšie

Re: Unavene pruziny
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2009 07:46

Viktor> projed si tohle vlakno [www.opelastra.cz]

Re: Unavene pruziny
Autor: viktor (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2009 11:41

no prečítal som to, takže som sa dozvedel že pružiny astra F - kadett E sú zamenitelné, len neviem či z verzie caravan pasujú do hatchbacku

Re: Unavene pruziny
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 15.01.2009 09:36

to viktor: a četl jsi přízpěvek o tři řádky výše ???

Re: Unavene pruziny
Autor: hanes (IP zapsáno)
Datum: 21.09.2009 12:48

ahoj potřebuji stahovák na zadní pružiny jsou to ztahováky jiné jak na předek?

Re: Unavene pruziny
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 21.09.2009 13:03

Nevim na jake auto to chces, ale na zadek stahovak nepotrebujes. Alespon ne u AF, AG, Kadett, VeA.
U VeBe, OB ano.

Re: Unavene pruziny
Autor: hanes (IP zapsáno)
Datum: 21.09.2009 14:00

mám opel vectra A mám uhnilý nosník karosář mi řekl že potřebuji stahovák na zadní pružiny prý jsou kratší než na předek aby mi to vyvařil, poradíš mi jak to sundat jak se to dělá nemám stím zkušenost,předek ten jsem dělal tak tam vím jak na to

Re: Unavene pruziny
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 21.09.2009 14:22

hanes:
Vzheledem k tomu, že z. náprava je u vekiny A to samý jako u kadettu (je akorát širší) tak:

1) zvedneš auto za podpěrnej bod - ne za nápravu

2) povolíš dole šroub v oku tlumiče - tlumič vyhákneš - nahoře ho nech přidělaný

3) do úchytu pro tlumič dáš montpáku nebo kus trubky a na konci na ní trošku zatlačíš jako dolů - zhoupne se ti celá náprava a ty pružinu krásně vytáhneš z lůžka.

Vždycky takhle dělej jenom jednu stranu!!!

Pokud budeš vyndávat i druhou stranu, přidělej si zase ten druhý tlumič, ať tě náprava nebouchne do palice, až si chytře povolíš i ten druhej smiling bouncing smiley (když povolíš oba tlumiče, tak na kastli drží jenom na dvou šroubech v gumových silentblocích)!!!

Re: Unavene pruziny
Autor: hanes (IP zapsáno)
Datum: 21.09.2009 14:34

díky moc za radu jdu na to

Re: Unavene pruziny
Autor: yetii (IP zapsáno)
Datum: 09.10.2009 07:34

ahoj kluci, potřebuji vyměnit zadní pružiny u astry F, je to ten stejnej postup jako tady popisuje Jarda GSi o dvě vlákna vejš na vektře? díky

Re: Unavene pruziny
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 09.10.2009 09:26

ano



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **     **   *******   **     **  **    ** 
 **     **  **     **  **     **  **     **  ***   ** 
 **     **  **     **  **     **  **     **  ****  ** 
 ********   **     **   ********  *********  ** ** ** 
 **     **  **     **         **  **     **  **  **** 
 **     **  **     **  **     **  **     **  **   *** 
 ********    *******    *******   **     **  **    ** 
Powered by Phorum.