www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Prosim o radu poloosa
Autor: hujerr (IP zapsáno)
Datum: 05.05.2006 16:55

Pri ceste z prace se mi pri razeni zacaly ozivat divne zvuky z leve strany. Kdyz jsem dojel domu a zahejbal poloosou tak mqa velkou vuli. Tak bych se chtel zeptat mistnich odborniku na co se mam pripravit. Jestli je v pytli poloosa nebo kloub. A jestli to mam koupit na vrakarne. Vsem moc dekuji za radu. Na Kadety jsem zacatecnik.



Příspěvek upraven (06. 05. 2006 12:49)

Re: Prosim o radu poloosa
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 07.05.2006 11:48

Špatnej kloub, kup novej.
Tom

Re: Prosim o radu poloosa
Autor: aznoH (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2006 10:50

Ja tam mel taky velkou vuli, kdyz jsem hejbal levym prednim smerem dopredu od cepu k poloose. Jeste to delalo rany v rejdu do pravy zatacky. Nejdriv jsem taky myslel ze homokynetak, ale nakonec to bylo snad vsechno krome nej, takze najvic ta vule byla v rameni, ale radsi jsem vymenil i cep a pak ty rany byly jeste vyteklym tlumicem, ale ta vule zmizela po vymene ramena, jinak tam byla i v uchyceni silenbloku a zkoro vsude. Je to jen muj pripad ale zkus to zkouknout jeste jinde nez koupis kloub, malem jsem ho uz mel taky v ruce nez mi poradili jinde.

Re: Prosim o radu poloosa
Autor: Tomi (IP zapsáno)
Datum: 02.06.2006 23:28

Chlapi prosim tiez o radu,

na pravej poloosi v smere jazdi by malo byt neake zavazie,ale ja ho tam nemam.
Chcem sa spitat ci sa da kupit a ci ho tam staci len tak vlozit alebo ci ho treba neako vyvazit.
Diky za radu.

Re: Prosim o radu poloosa
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2006 06:04

To Tomi : To zavazi tam slouzi kvuli tomu, aby se nerozkmitala poloosa, vzhledem k jeji delce. U slabsich motoru tam to zavazi neni, tusim ze az od 2.0, resp. zavisi na prevodovce jaky do ni jdou poloosy.
Pokud si ho tam nemel, tak to neres v opacnym pripade bych jako zdroj zvolil vrakarnu. Umisteni je tam vcelku jasny. Je to v miste kde je poloosa vic rozsirena, ale neni to nijak kriticky.

Re: Prosim o radu poloosa
Autor: Tomi (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2006 08:49

Dakujem za radu.

A este by som mal jednu otazku,

aka ma byt vola v prevodovke ak mam zdvihnute jedno predne koleso,
zaradeny 1. kvalt a otacam kolesom, pretoze na jednicke nim mozem otocit o
cca. 60 stupnov a neviem ci je to normalne alebo ci nieje niekde problem
napr. s poloosou alebo v prevodovke , lebo ak v prevodovke tak mam moznost
kupit prevodovku z 1.3S a ja mam C14NZ.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **    **  **        **    **  **       
 **     **  **   **   **        ***   **  **       
 **     **  **  **    **        ****  **  **       
 **     **  *****     **        ** ** **  **       
  **   **   **  **    **        **  ****  **       
   ** **    **   **   **        **   ***  **       
    ***     **    **  ********  **    **  ******** 
Powered by Phorum.