www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
střílí zadní tlumič????
Autor: ulfmax (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2006 17:20

...dnes jsem vyjel a slisim male klepani v zavazadlovem prostoru (kadett karavan 1990, c16nz)... nejprve jsem myslel ze se mi uvolnil hever u rezervy ale tukani se zesilovalo, nakonec jsem identifikoval zdroj tak ze jsem vlezl do kufru a hopsal, strili to zespodu do mista vlevo za prostorem pro rezervu, kdyz mrknu zespodu tak se mi zda ze je to u mista uchytu tlumice, nic jineho tam nevidim....poradte prosim co delat....dik

Re: střílí zadní tlumič????
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2006 17:23

Prosim Te a ten tlumic tluce do spodku kufru nebo strili jako ze je deravej???
Trosku nechapu co konkretne myslis...

Re: střílí zadní tlumič????
Autor: ulfmax (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2006 17:26

zda se mi ze do spodku kufru, je to slyset jak vevnitr, plechovej zvuk, tak z venku, ale nevim na 100% jestli je to tlumic, tezko se to identifikuje :-( ....ICQ 330-498-615

Re: střílí zadní tlumič????
Autor: ulfmax (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2006 17:33

a deravej tlumic strili?....tohle je jak dyby nekdo klepal zespoda do auta

Re: střílí zadní tlumič????
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2006 17:34

Aha, tak myslis tlumic u kola? Kdyz pises ze strili, tak jsem mel za to ze je to vyfuk.
Kazdopadne bych to zved, vlez pod to a zkusit zahejbat se vsim co by mohlo chrastit.

Re: střílí zadní tlumič????
Autor: ulfmax (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2006 17:40

ano tlumic perovani :-) ...to jsem udelal....jedine jak se to projevuje je pohyb nahoru a dolu, jak jsem psal ... houpani nahoru dolu v kufru...polozim dlan na podlahu kufru a je to jak by mi nekdo zspodu klepnul kladivkem pres plech do ruky...asi to bud muset rozmontovat...minulej tyden jsem menil predni tlumice :-)

Re: střílí zadní tlumič????
Autor: a.tlustos (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2006 18:44

asi bude v háji guma v horním uložení tlumiče. gumu samotnou neseženeš, dej tam jinej tlumič.



ada

Re: střílí zadní tlumič????
Autor: ulfmax (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2006 19:05

....takže si taky mysliš že to bude ten tlumič?

Re: střílí zadní tlumič????
Autor: a.tlustos (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2006 19:34

pokud to bouchaní zesilovalo tak asi ono. ta guma jde postupně do háje a bouchání zesiluje.



ada

Re: střílí zadní tlumič????
Autor: ulfmax (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2006 19:50

ok...mrknu na to...diky...kde ta guma presne je? nejsem v tom moc skusenej...diky

Re: střílí zadní tlumič????
Autor: a.tlustos (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2006 20:17

tlumič je přidělanej nahoře k podlaze dole na nápravu. nahoře na tlumiči je oko v oku je guma s trubkou ta guma je asi v kopru je tam vůle a bouchá to. nic nenormálního!! ps.nejdřív mrkni na spodní uložení tlumiče u nápravy tam jsou také gumy. klepání spodku pak leze po tlumiči a může se ti zdát, že to bouchá nahoře v kufru. spodní uložení tlumiče je špatné častěji jak to horní, nebo máš jen málo dotažený šroub u horního uložení.



Příspěvek upraven (15. 05. 2006 03:44)

ada

Re: střílí zadní tlumič????
Autor: ulfmax (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2006 10:35

......vyndal jsem starej tlumic....tlumeni v poradku, guma na hornim uchytu se mi zdala spatna, koupil jsem novej tlumic...pri montazi jsem zjistil strzeny zavit na sroubu horniho uchyceni...nesel dotahnout,.,..takze si myslim ze jsem ten tlumic koupil zbytecne, stacilo jen vymenit sroub...priste budu chytrejsi..... :-)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **     **  ********  **     **  **    ** 
 **         **   **   **    **  ***   ***  ***   ** 
 **          ** **        **    **** ****  ****  ** 
 ******       ***        **     ** *** **  ** ** ** 
 **          ** **      **      **     **  **  **** 
 **         **   **     **      **     **  **   *** 
 ********  **     **    **      **     **  **    ** 
Powered by Phorum.