www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
kotouče
Autor: paranmax (IP zapsáno)
Datum: 09.06.2006 06:55

zdravím možná to tu už někdo řešil ale nenašel jsem. Potřebuji vědět jakom minimální tlouštku musí mít kotuče ve předu na Astre F vnitřně chlazené třemy ATE. Měnil jsem deštičky a nechal jsem na kotoučích strazit ty krajní hrany které vznikají při opotřebení. A od té doby mi při brždění nad 100km/h klepe celé auto do 100km/h to dělá taky ale né tak výrazně. Potřebuji je dát jestě zarovnat tak at vím jak daleko můžu jít.

Re: kotouče
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 09.06.2006 07:00

Na kotoucich je jejich minimalni pripustna tloustka vyrazena. Vetsinou nekde mezi dirama ze strany k motoru.

Re: kotouče
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 09.06.2006 07:48

Nenapsal si co tam je za motor.

Takže pokud máš kotouče o rozměru 235,75mm (236mm)....tak jejich min.tloušťka by měla být 17mm. Původní je 19,9mm(20mm). To samé Platí i u rozměru kotouče 256mm.

Pak se dělal ještě jeden rozměr kotouče 256mm,....ale byl to 256x24mm,
tak jejich min.tloušťka by měla být 21mm.

Suma sumárum mi to vychází tak, že kotouč by měl být sjetý max o 3mm z původní tloušťky.

-----------------------------------------------------
vyčteno z informací prodejce kotoučů. :-)



Příspěvek upraven (09. 06. 2006 09:50)

Re: kotouče
Autor: paranmax (IP zapsáno)
Datum: 09.06.2006 15:12

jo tak já mám zrovna ten 236 mm motor C16NZ a tlouštku mám zrovna 17mm takže kotoučom řeknu pápá. Informoval jsem se o nových a chci se zeptat jestli je znacka ABS (značka kotoučů) ucházející. Je jasne že za 900kč kotouč nebute nějaká velká kvalita.

Re: kotouče
Autor: Beruna (IP zapsáno)
Datum: 09.06.2006 17:14

Nevím co je značka ABS, ale za tu cenu seženeš Bremba nebo ATE. www.mjauto.cz

Re: kotouče
Autor: paranmax (IP zapsáno)
Datum: 09.06.2006 19:15

jo ale vnitřně chlazené néééééé

Re: kotouče
Autor: Beruna (IP zapsáno)
Datum: 10.06.2006 18:47

To Paranmax: Říkám ti podívej se na www.mjauto.cz

Re: kotouče
Autor: pragaga (IP zapsáno)
Datum: 11.06.2006 17:03

já použil z auto kelly jejich stár line jsou levný ale při vyšší zátěži (já teda jednou v serpentýnách) si myslím že už je to na ně moc a začnou se kroutit sice to brzdí ale není to příjemné. Až budu koupovat další tak radši vysolim o nějákou tu stovku víc za bremba nebo ate .... ale po městě (pro mě 85% jízdy) to stačí jezdím na pohodu a brzdím dost motorem .....



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **     **   *******   **         **    ** 
 **     **  **     **  **     **  **    **    **  **  
 **     **  **     **  **     **  **    **     ****   
 ********   **     **   ********  **    **      **    
 **          **   **          **  *********     **    
 **           ** **    **     **        **      **    
 **            ***      *******         **      **    
Powered by Phorum.