www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Vyměna lanka ruční brzdy
Autor: KLM (IP zapsáno)
Datum: 13.06.2006 09:27

Nemohl by mi tady někdo napsat postup výměny lanka ruční brzdy?...byl jsem ztracenej uz pri sundani kola smiling smiley ....bojim se že když to rozeberu, tak to už nedám dohromady.
další dotaz: mam koupený koncový lanko do omegy a bylo mi řečeno že to jde na kadetta, ale jo jsem koukal tak to zadní véčko je tvořený 2 lankama a tohle je jen 1, dalo by se to nějak provést?

diky

Re: Vyměna lanka ruční brzdy
Autor: vaurien (IP zapsáno)
Datum: 13.06.2006 09:46

jaký koncový lanko ?????

Na kadetta se vyráběly asi 3 typy lanka. musíš se podívat jaké tam máš ty. Teoreticky by to správné měli prodat podle katalogu.

Re: Vyměna lanka ruční brzdy
Autor: KLM (IP zapsáno)
Datum: 17.06.2006 00:08

Mno muj problem je v tom, ze uz mam koupeny lanko, ktery je v jednom kuse a kdyz sem tam koukal tak tam jsou 2 lanka spojeny nejakym zelezem nebo cimsi...lanko me stalo 800,- a nehodlam kupovat dalsi jiny takze tam proste tohle musim nacpat at chce nebo ne smiling smiley)

Re: Vyměna lanka ruční brzdy
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.06.2006 07:06

V priloze je lanko rucni brzdy na kadetta s bubnama vzadu. Omega ma vzhledove stejny, jen si nejsem jistej delkou.
K tomu abys ho vymenil musis sundat bubny a vyndat pakny, protoze na pakne je lanko zahaknuty.
Nejvetsi orisek bude asi prave sundat bubny, ktery muzou mit vybrzdenou drazku a pri pokusu sundat je to vyrves komplet s paknama. Pri tomhle je dost vazny nebezpeci ze roztrhnes prachovku na prasatku.

Přílohy: lanko.jpg (251.3KB)  
Re: Vyměna lanka ruční brzdy
Autor: vaurien (IP zapsáno)
Datum: 19.06.2006 04:41

Lanko v "jednom kuse" jsem měl na karburátorovém káďovi...

Nevím proč bys mě kupovat další. Zajdi tam kde ti to prodali a prostě ho vyměň za to správné.



Příspěvek upraven (19. 06. 2006 06:43)

Kadett Cabrio 2,0 GSI, Citroën Xantia Break 2,0 HDI

Re: Vyměna lanka ruční brzdy
Autor: KLM (IP zapsáno)
Datum: 20.06.2006 09:14

no bylo to kupovany pres znamiho v auto kelly a uz je to dyl a navic na to uz nemam doklad

Re: Vyměna lanka ruční brzdy
Autor: Přema (IP zapsáno)
Datum: 12.07.2006 09:43

U oplu jsou dvě lanka na ruční brzdě na každy kolo jedno uprostřed spojeny lanovodem lepší je vyměnit obě na jednou cca stoji asi 1000 kč obě .KLM napsal:

> no bylo to kupovany pres znamiho v auto kelly a uz je to dyl a
> navic na to uz nemam doklad




Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   ********   **      **  ********   ********  
 **     **  **     **  **  **  **  **     **  **     ** 
        **  **     **  **  **  **  **     **  **     ** 
  *******   **     **  **  **  **  **     **  ********  
        **  **     **  **  **  **  **     **  **     ** 
 **     **  **     **  **  **  **  **     **  **     ** 
  *******   ********    ***  ***   ********   ********  
Powered by Phorum.