www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
brzdy
Autor: zdeno (IP zapsáno)
Datum: 19.06.2006 16:56

čau potřeboval bych poradit mám kadetta a dával jsem nový destičky, ale drhlo mi pravý kolo tak jsem rozhýbal třmeny a teď když jsem jel tak do zatáček brzdy pískaj a když brzdím přestane to nebo s tím mám něco dělat.díky za radu

Re: brzdy
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 20.06.2006 04:27

A jak jsou na tom kotouče?Nejsou už sjetý? Nemají po horním obvodu už rantlík (malý přechod). Pokud jsou kotouče už horší, doručuji před výměnou destiček nechat tu hranu srazit, nejlepší je asi na soustruhu, protože pokud tam dáš nové destičky, tak se to bude dotýkat toho přechodu a bude si to přibržďovat do té doby než se destička obrousí a nepřizpůsobý se tvaru kotouče.
Jinak to pískání můžou ještě dělat destičky, respektive jejich složení. Jaké jsi koupil?



Opel Kadett, 3dv. C16NZ, Jičín

Re: brzdy
Autor: zdeno (IP zapsáno)
Datum: 20.06.2006 06:23

mrknu se na to možná jak jsem to rozhýbal tak se to předtím nedotýkalo a teď jo proto to píská,já nevim už jak se jmenovali krabičku jsem vyhodil byly na kadetta 1.4 3dv.

Re: brzdy
Autor: štuky (IP zapsáno)
Datum: 20.06.2006 18:42

čus...není lepší koupit s destičkama i kotouče??já je kupoval dohromady,jelikož kotouče byly v hai....třmeny v každým případě rozhýbej,bezpečnost na 1.místě...mě se utrhl kotouč kvůli třmenu...
kup kotouče a nemáš co řešit..toť můj názor....

Re: brzdy
Autor: paranmax (IP zapsáno)
Datum: 20.06.2006 19:51

jo ale pokud jsou kotouče dobré tak na co je kupovat. To je jednoduché pokud dals za deštičky okolo 400kč tak to jsou šroty sice brzdí ale smrdí a dlouho nevydrží. Pískání lze odstranit podle návodu, který je na www.kadett.cz v návodech.

Re: brzdy
Autor: paranmax (IP zapsáno)
Datum: 20.06.2006 19:52

jo ještě jsem zapoměl nezáleží na destičkách pískat můžou aj značkové ferodo za 1500kč



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******    ******    ********  **    **  ********  
 **    **  **    **   **        ***   **  **     ** 
 **        **         **        ****  **  **     ** 
 **        **   ****  ******    ** ** **  ********  
 **        **    **   **        **  ****  **        
 **    **  **    **   **        **   ***  **        
  ******    ******    ********  **    **  **        
Powered by Phorum.