www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3
Tlumič
Autor: Jir......... (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2006 17:54

Ahoj,zjistil jsem, že mi tluče zadní tlumič na Opel Kadet.Asi je v háji co??
Nemáš s tím nějaké zkušenosti?Popřípadně jak bych zjistil,že je tlumič v háji??Nevíš kolik by stál nový?Díky moc za radu.Měj se.

Re: Tlumič
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2006 18:29

Nevím proč mluvíš v jednotným čísle, ale budiš.
Testy tlumičů se dělají skoro v každým servise. Jinak zkus staré známé pohoupání, tzn. zatlač na auto v místě nad tlumičem a pozoruj jestli se auto vrátí rovnou do původní polohy, nebo jestli se parkrát pohoupe. Ceny tlumičů jsou různé, podívej se třeba na www.mjauto.cz, nebo www.zraly.cz tam si určitě vybereš. :-)



Opel Kadett, 3dv. C16NZ, Jičín

Re: Tlumič
Autor: miky_5 (IP zapsáno)
Datum: 19.12.2006 14:39

caute vsetci.

prosim vas. mam opel kadet kabrio a mam na nom pneu. rozmarov 185/55/R15.
ked sme v aute traja alebo 4 tak mi pocas jazdy, ked nabehnem na niejaku nerovnost, suchaju zadne kolesa o blatniky. prosim vas pomohla by mi vymena tlmicov alebo pruzin?

vdaka za pomoc

Re: Tlumič
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.12.2006 15:56

Napomohla, jedine uzsi kola, disky s vetsim ET, nebo vytahnout lemy. Do 20mm to udajne jde i bez poskozeni laku, ale nikdy jsem to nezkousel.

Re: Tlumič
Autor: DarriN (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2007 22:16

Měl bych jednu otázku a doufám, že se mi dočká uklidnující odpovědi před výměnou tlumiču.
Zadek na jedné straně mám tak o 5 cm níže.
Na testech tlumičů mi naměřili prý větší rozdíly mezi pravým zadním a levým.
Mám ted strach, že to bude pružinou, jestli nebude už unavená. to by byl pruser stojící další prachy, tak doufám, že pružiny budou dobré, přece jenom, si myslím, že samotná pružina to nemůže udržet.
A taky by mě zajímalo, jakym zpusobem se zpracovávají ty výsledky na těch testrech, jestli na to má i vliv pružina. Předem díky za názory.

Re: Tlumič
Autor: macil (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2007 22:42

Výšku určuje pružina, nie tlmič. Bohužiaľ.

______________________________

Opel Astra F-CC `97 X18XE

Re: Tlumič
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2007 06:21

Jak rika macil, na vysku tlumic vliv nema, mas nejspis prasklou pruzinu. Na vrakarnach se jich povalujou tuny a vic jak 200Kc bych za ni nedal.

Re: Tlumič
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2007 08:56

Pružina na test nemá cekem vliv, testuje se útlum po rozkmitání. Jsou sice tlumiče se stavitelnou výškou vozu, ale ty se téměř nepoužívají a jsou nekřesťansky drahé sad smiley Poznáš je podle toho, že v kufru vozu na vnitřním podběhu najdeš ventilek jako je na kole. Nicméně doporučuji koupit obě starší pružiny vymontované z jednoho auta, pak aspoň budeš mít (téměř) jistotu, že budou obě stejné a budou mít stejně najeto.

Re: Tlumič
Autor: DarriN (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2007 12:54

Tak dík za odpovědi sad smiley . Jinak můžu použít jen pružiny z aster? nebo je to jedno, jen aby konce pružin byly stejne a výška přibližne..?

Re: Tlumič
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2007 14:58

Ideální je použít pružinu ze shodného auta, aster ja na vrakáčích hafo a tak nemá cenu experimentovat ... Jinak záměna je samozřejmě možná, např. do kadeta pasují zadní pružiny z ascony 1,8, jsou kousek delší a silnější, tudíž naložené auto tolik nesedí. Jak je to u astry nevím.

radu
Autor: loia (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2007 08:27

ahoj lidi poradite mne jak a kde sehnat brzdove detticky na opel kadet 1.6i diky loia@seznam.cz

Re: Tlumič
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2007 08:42

Boze boze a tohle je porad dokola eye rolling smiley

[www.autokelly.cz]
[www.elit.cz]
[katalog.mjauto.cz]
[zraly.cz]

atd atd

Re: radu
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2007 12:08

loia napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ahoj lidi poradite mne jak a kde sehnat brzdove
> detticky na opel kadet 1.6i diky loia@seznam.cz


Já je tuhle kupoval v cukrárně na rohuhot smileythumbs up
Néééé, vlastně, to byly rakvičkycool smiley

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Tlumič
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2007 17:35

To musíš do kredního centra, tam je destiček.grinning smileygrinning smileygrinning smiley

Re: Tlumič
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2007 17:35

Kecám," krevního"

Re: Tlumič
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 16.06.2007 09:34

Cus all.

Mám menší problém. Po výměně tlumičů zadní nápravy mě po cca 300Km začíná dost divně skákat zadek.

Na rovince dobrý, menší nerovnosti dobrý, ale stačí třeba přejet rychleji (30km/h) retardér nebo větší díry a zadní náprava udělá něco jako "duc duc trrr" prostě jako by "doskákávala"
Díval jsem se na stejné auto a zarazila mě jedna věc: (viz obrázek)

Mám hodně velkou vůli mezi těma gumama co je uchycený spodek tlumiče. Když zahýbu autem, tak se to celé hodně hýbe(mezi tlumičem a šroubem)!? Na jiném Karavanu, když s ním zahýbu se ty gumy ani nehnou (myšleno vůle-jako by byly víc dotažené)?? Dotáhnout to víc nejde páč je tam plný šroub!

A ještě: není náhodou při výměně tlumičů jejich součástí i nové ty spodní gumy? Mě tam dali ty staré původní?? (Opel Morava OL)

Díky všem za odpověď.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Přílohy: IMG_0591.JPG (96.3KB)  
Re: Tlumič
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 16.06.2007 12:34

můžou bejt vymačkaný a proto ta vůle, nebo je tam špatně naskládaly, případně nedotáhly

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Tlumič
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 17.06.2007 12:21

Mno dotáhnout se víc nedají páč tam je ta plná matka. Když jsem se díval na ostatní Caravany, tak tam mají gumy malounko (nevím jak to napsat?)- prostě cca 1cm gumový kruh pak rameno nápravy 1cm silný gumový kroužek podložka a matice U mě je to cca 3cm guma pak náprava pak 3cm guma podložka a matice a pak to rameno v tomhle hodně "lítá"!! Mě se zdá že těch gum tam mám až moc?!

A ještě dotaz! nejsou náhodou součástí těch nových tlumičů i nové ty spodní gumy?? Mě tam dali tystaré!!

Edit:

Teď jsem si všimnoul, nemá být náhodou mezi tlumičem a těna gumama (viz obrázek a červ. šipka) taková železná podložka ve tvaru misky??!!!

To by mohl být celý problém!?

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Gizmo_CZ (17.06.2007 12:43)

Přílohy: IMG_0591.JPG (96.8KB)  
Re: Tlumič
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 17.06.2007 12:53

podle tvého obrázku máš šroub - guma - náprava - guma - kov. podložka - matka. toje špatně sestavené. na šroubu kov. podložka - guma - náprava - guma - kov. podložka - matka. ps. neznalost montáže !!!!



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ada (17.06.2007 13:08)

Re: Tlumič
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 17.06.2007 14:14

tak že tam chybí přeci jen ta kov. podložka mezi tlumičem a tou první gumou!! A to prosím dělali v autorizáku! Opel Morava OL!!!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **  **     **  **     **  ******** 
  **  **   **     **  **     **  **     **  **    ** 
   ****    **     **  **     **  **     **      **   
    **     **     **  **     **  **     **     **    
    **     **     **  **     **  **     **    **     
    **     **     **  **     **  **     **    **     
    **      *******    *******    *******     **     
Powered by Phorum.