www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Šustivý zvuk od LP kola...křupnutí...
Autor: Jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 13.07.2006 20:55

Předesílám že jsem prohledával forum,ale to co vystihuje muj problém jsem neobjevil....
Dnes se mi začalo z ničeho nic od levého předního kola ozývat nejprve slabé šustění s kovovým zvukem,něco podobného vyluzují poškozené destičky...toto odeznělo ,ovšem po zatočení do pravého rejdu se začal občas zvuk projevovat znovu...při dojezdu ke křižovatce se ozvalo jakési křupnutí a bylo to cítit na podvozku jak to koplo do podlahy...s tímto jsem opatrně dojel domů kde jsem celé auto prolezl ovšem nenašel jsem jedinou závadu...i při rozhoupání auta v klidu se žádný zvuk neprojevil... po opakovaném projetí se to už neozvalo zatím...
Jinak poznámka.:mám dojem že(nevím jestli je to fakt nebo dojem,na našich silních ) že auto po tom křupnutí ztrácelo stabilitu na řízení a hlavně při zatáčení.
Měl někdo podobný problém?Případně na co se zaměřit?
Díky:-(



-------------------------------------------------------------------------------------------------
(Kadett C18NE - Vectra B X20XEV)

Re: Šustivý zvuk od LP kola...křupnutí...
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 13.07.2006 21:02

Já bych to tipl na kamínek mezi brzdovým štítem a kotoučem.

Re: Šustivý zvuk od LP kola...křupnutí...
Autor: Kubajs X15TD (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2006 20:31

Ja bych to tipl jestli nebude nahodou v haji kloub na poloose a obcas ti to muze delat a obcas take ne...

Re: Šustivý zvuk od LP kola...křupnutí...
Autor: Jakub (co zapomněl heslo :) (IP zapsáno)
Datum: 21.07.2006 11:06

Radeji to nekde nech zvednout a vsim zahybat. Muze to byt poloosa (kameny v kloubu uz mohou byt hodne hotove...). Krupani mi taky kdysi delalo lozisko kola (ale to uz bylo hodne po smrti a pri vyndavani se de facto uplne rozzsypalo). To by ale hucelo, dlouho dlouho predtim.

Pokud ti to koplo do podlahy, muselo to bejt neco vetsiho, nebo silnejsiho. Me se neco podobneho delo na Calibre - byly v haji silentbloky ramen. Takovy tupy bouchnuti az skoro jako krupnuti, ozyvalo se to pri rozjezdu, nebo tak. Zkus projit tohle. Silentbloky ramen a vubec vsecko dole.

Re: Šustivý zvuk od LP kola...křupnutí...
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2006 09:41

Mě doslova mlátil kloub řízení- a jelikož jsem se už na to chystal dlouho, tak jsem udělal repasi nápravy- nové přední i zadní silentbloky na obou předních nápravách, spodní čepy, stabilizátor (gumy už byly dost ztvrdlé) a můžu říct že auto se celkově zklidnilo, ztichlo na nerovnostech a hlavně...už to sedí...

Vůle nebyly znát když to sedělo na zemi, zato když se to zvedlo.....no hrůza děs...teďka to je parádně tuhý...

Re: Šustivý zvuk od LP kola...křupnutí...
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2006 16:31

Teďka mě napadlo....nemohla prasknout pružina? To by vysvětlovalo to prasknutí a divné zvuky při zatáčeni...

Re: Šustivý zvuk od LP kola...křupnutí...
Autor: Jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 29.07.2006 11:10

to Kyslik....ta se taky tváří v pohodě....a navíc to přestalo dělat jak naschvál když jsem na to poslal mechanika:-(



-------------------------------------------------------------------------------------------------
(Kadett C18NE - Vectra B X20XEV)

Re: Šustivý zvuk od LP kola...křupnutí...
Autor: Kubi (IP zapsáno)
Datum: 15.09.2007 16:45

Čau kluci, taky se připojím. Dneska když jsem se rozjížděl na parkingu s Kadettem (C13N) který teď asi 3 týdny stál (vybitá baterka, 3 týdny páč mám moc ochotné kamarády :-( ... ) a při prvním rozjezdu se auti jakoby nechtělo rozjet, pak se ozvalo křupnutí a autičko se rozjelo a šlapalo. Nikde jsem tady nic podobného nenašel. Tento jev se mi už podařilo vypozorovat jednou nebo dvakrát předtím, ale řek sem si 3x a dost, nevíte čim by to mohlo být??? Řekl bych, že to bylo spíše od předku, a auti se tak lehce zachvělo při tom křupnutí. Musím teď dát auto do kupy, protože mamčin Passat 1.8CL (1989) kixnul a právě jsem jel pro mamku, která zůstala viset na benzince. Vybila se ji opět zničehonic nová baterka (už 2. - to taky nevim čim je ale ani to nehodlám zjištovat, páč si to auto můžu oholit o alu kola atp. než půjde z domu ;-) ) Takže neví někdo čím to křupnutí může být? Napadl mě kamínek mezi kotoučem a destičkou, ale nic tam není. Tady končí moje odborné znalosti a začíná prostor pro vaše rady.

Díky Kuba

Re: Šustivý zvuk od LP kola...křupnutí...
Autor: Milan.st (IP zapsáno)
Datum: 15.09.2007 18:01

Zkus se podívat na stabilizátor. Měl jsem podobný problém, ostřejší zatočení vpravo - drhnutí a na nerovnostech občas bouchnutí jakoby do podlahy. Byl ulomený, na pravé straně. Výměna a je po problému.

Re: Šustivý zvuk od LP kola...křupnutí...
Autor: Kubi (IP zapsáno)
Datum: 15.09.2007 18:31

Díky, a něco jiného by to ještě mohlo být? Když už v tom budu natvrdo, tak ať už ;-)

Re: Šustivý zvuk od LP kola...křupnutí...
Autor: Kubi (IP zapsáno)
Datum: 15.09.2007 18:48

Zapomněl sem dodat, že mám dojem že C13N ani stabilizátor nemá, tak nevím. Dělá to jen při prvním rozjezdu, pak v pohodě...

Re: Šustivý zvuk od LP kola...křupnutí...
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 15.09.2007 19:41

Tipoval bych to na prirezly desticky. Pri prvnim rozjezdu se to odtrhlo.

Re: Šustivý zvuk od LP kola...křupnutí...
Autor: Kubi (IP zapsáno)
Datum: 16.09.2007 10:27

Kotouče i destičky jsou relativně nové, ale bylo něco s těma brzdama. Máš pravdu. Vypozoroval sem to dneska ráno. Křuppnout to nekřuplo, ale při dobržďování před křižovatkou byl zepředu slyšet takovy šoupavý zvuk, a to tím víc čím jsem šlapal na brzdu. Cestou z5 už v poho.

Re: Šustivý zvuk od LP kola...křupnutí...
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 16.09.2007 19:22

Nazdárek. Než jsem koupil astru, vlastnil jsem kadetta C14NZ. Měl jsem problém s parkovací brzdou. Když jsem jí zatáhl, tak brzdila dost mizerně. Do druhého dne ale tak zalehla, že bylo kolo uplně zahryzlé. Někdy pomohlo kousek cuknout dozadu a uvolnilo se to. Když jsem pak brzdil, mělo to chvíli zvuk jako kov na kov při obržděném obložení. Sice píšeš, že to je asi zepředu, ale zkus nechat odbržděnou ručku. Čau Tom

Re: Šustivý zvuk od LP kola...křupnutí...
Autor: Kubi (IP zapsáno)
Datum: 17.09.2007 15:21

Vidíš, to mě taky napadlo. Zatím se zdá, že je to ok. Ručka tam neni a zitra se uvidí, dik za nápad ;-)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **    **  **    **   *******   ********  
 **   **   **   **    **  **   **     **  **     ** 
 **  **    **  **      ****           **  **     ** 
 *****     *****        **      *******   **     ** 
 **  **    **  **       **            **  **     ** 
 **   **   **   **      **     **     **  **     ** 
 **    **  **    **     **      *******   ********  
Powered by Phorum.