www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Povoluje brzdový pedál
Autor: Raw Man (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2006 20:59

Prosím o radu, koupil jsem si Astru 1.6 16V Caravan rv95 a při sešlápnutí brzdového pedálu je záběr až na zemi. Po třech našlapání je to OK ale po cvíli to vesměs neudrží tlak a povolí. První jsem si myslel že je to zavzdušněný, protože to dlouho stálo, ale zkusil jsem to a se to OK.


Re: Povoluje brzdový pedál
Autor: macil (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2006 21:17

Tak to bude asi hlavný brzdový válec.



______________________________

Opel Astra F-CC `97 X18XE

Re: Povoluje brzdový pedál
Autor: TDD (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2006 07:55

Zdravim a prosim o radu/nazor. Astra caravan, 17TDS, r.v.11/97; ABS. Odesel brzdovy valecek na zadku, vymenil jsem oba, vymenil brzdovku, odvzdusnil vsechno.Auto brzdi dle myho dojmu velmi dobre. Ale... ted, po provedeni vyse uvedenyho, jsem zacal pozorovat pomaly propadani pedalu pri trvalym seslapnuti.Podle fora i Etzolda to ukazuje na hlavni valec(?) Zarazi me ale, ze to zaclo az teda a vlastne hned po vymene valecku a brzdovky.Nahoda?!Nemuze to bejt tim,. ze znamej, kterej mi asistoval pri odvzdusnovani (=pumpoval pedal) na to dupal takovou silou, ze se ve valci neco rozes..lo? Jinak, protoze Etzold nepise nic o tom jak hlavni valec menit, spoliham na info z fora ze je to tuze jednoduchy a zbejva teda uz jenom najit v nejkamy kseftu spravnej valec...Dik za rady, nazory, postrehy a at to frci.TDD

Re: Povoluje brzdový pedál
Autor: ONDRA (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2006 11:25

Mno nová brzdovka je velice,silné leptadlo(kyselina)proto se nediv že to něco mohlo někde potento,jinak to že se hlavní brzdový válec unaví není nic neobviklého,při tom co musí vydržet,nedoporučuju opravovat ani rozebírat,zkus to ještě jednou řádně ovzdušnit pak uvidíš...
Hodně zdaru

Re: Povoluje brzdový pedál
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 07.11.2006 13:48

dupání jakoukoli silou by válci ublížit nemělo, výmena brzdového válce jako celku je jednoduchá, odpojíš trubičky, vyšroubuješ matice kterými je přišroubovaný k posilovači a vyměníš, nic na tom není, kupovat pouze gumičky moc nedoporučuji, spíš je lepší vyměnit celý válec

Re: Povoluje brzdový pedál
Autor: TDD (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2006 07:56

Servus kuciii. Zase ja. Jeste k tom u brzdovymu valci - u nas maj na krame jenom valec od LPR? Je pomerne levnej ale tohodle vyrobce neznam. Mam ho vzit nebo radite radsi pockat a koupit od znamejsich vyrobcu??? Diky. TDD (Astra F kombajn, 17TDS, 1997)

Re: Povoluje brzdový pedál
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2006 10:27

Nevidim dôvod prečo by si nemal kupiť valec od neznámeho výrobcu. Ved je nan zaruka dva roky myslim takže ???

paša - Astra F caravan C16NZ minulost
Volvo S60 2.4 turbo benzín/LPG - současnost

Re: Povoluje brzdový pedál
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2006 10:29

Pokud má záruku a homologaci tak bych ho asi vzal.

Re: Povoluje brzdový pedál
Autor: miktt (IP zapsáno)
Datum: 16.11.2006 10:29

Zdravím, 1991 Kadet 1.6i C16NZ ABS. Taky se mi propadne pedál asi o třetinu až polovinu, než to začne brzdit.
1) Mohou to být i omezovače brzdné síly????
2) Neví někdo jestli válec z Astry F je schodný s válcem na Opel Kadet??(Dle brázků v katalogu ano, ale
3) je stejné i napojení na posilovač???

Re: Povoluje brzdový pedál
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 16.11.2006 11:15

A zkousel jsi to odvzdusnit?

Re: Povoluje brzdový pedál
Autor: miktt (IP zapsáno)
Datum: 19.11.2006 08:24

několikrát



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  ********  ********  **      **  ******** 
 ***   **  **        **    **  **  **  **     **    
 ****  **  **            **    **  **  **     **    
 ** ** **  ******       **     **  **  **     **    
 **  ****  **          **      **  **  **     **    
 **   ***  **          **      **  **  **     **    
 **    **  ********    **       ***  ***      **    
Powered by Phorum.