www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Brzdy
Autor: Rosta (IP zapsáno)
Datum: 15.09.2006 16:32

Dobry den pánové,resím problém s brzdami, pri brzdeni mi silene kmitá volant a brzdy jsou hrozne hlasité.... Známý tvrdí, ze to budou brzdove kotouce, ale ja se projistotu zeptám radsi i vás. Prípadně jaké kotouce by byly ideální na Opel kadett 2.0 Gsi??? Dále pri rozjezdu mi vzdy loupne v nápravě a pri brzdeni taky, ale vzdy pri rozjezdu jen jednou, dokud nezacnu brzdit.... Co by to mohlo být???? Dík.

Re: Brzdy
Autor: Poll (IP zapsáno)
Datum: 15.09.2006 17:14

Mel sem ted to same na renaultu stacilo stocit kotouce,na zkousku nejlevnejsi variantasmiling smiley) tak snad to tím bude....jinak brzdy patří do PODVOZEK ne motor...

Re: Brzdy
Autor: Rosta (IP zapsáno)
Datum: 15.09.2006 18:08

Pardon a díky....

Re: Brzdy
Autor: macil (IP zapsáno)
Datum: 16.09.2006 20:19

Neviem ako Kadett, ale na Astre F to lupnutie (klepnutie) majú na svedomí silentbloky na predných ramenách a predpokladám, že aj to vibrovanie pri brzdení. Mám ten istý problém, ibaže mne to nevibruje, len klepe. V pondelok idem na výmenu.



______________________________

Opel Astra F-CC `97 X18XE

Re: Brzdy
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 21.09.2006 05:44

Změř si tloušku kotouče, měla by mít od 24 do 21mm, 21mm je už minimum a může dojít ke zkroucení kotouče a pak to klepe, to se stalo i mě a stačilo vyměnit kotouče. Podívej se na mjauto.cz, já od nich koupil za 2000kč kotouče ATE Power disk, nebo můžeš šáhnout po Brembo Max, nebo po obyč, ceny jsou dost podobný.
Podíval bych se na čepy a silenbloky a na stabilizátor nápravy.



Opel Kadett, 3dv. C16NZ, Jičín



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  ********  **    **  **     **   *******  
 ***   **     **      **  **    **   **   **     ** 
 ****  **     **       ****      ** **    **     ** 
 ** ** **     **        **        ***      ******** 
 **  ****     **        **       ** **           ** 
 **   ***     **        **      **   **   **     ** 
 **    **     **        **     **     **   *******  
Powered by Phorum.