www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Problem serva
Autor: Mosqitos (IP zapsáno)
Datum: 23.09.2006 20:42

Dobry den prosim vas mam takovy dotaz kery se tyka meho serva u Opel Astra 1,4 i Gl COMBI a to jest: jestlize jedu do 80 km tak me volant posloucha jestli jedu vic jak 80 km tak se mi muj volant tak povoli ze je strasne moc citlivy a mam problemy ridit klepe se mi volant a ja opravdu nevim v cem to muze byt.
Uz jsem vymenil i Servo kapalinu ale porad je to to same mohla by se tady najit nejaka dobra duse kera mi pomuze trochu vic nez vim. Predem vsem dekuji a tesim se na vase nazory a rady v cem to muze byt

Re: Problem serva
Autor: paša (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2006 07:38

No pravdepodobne nevyvážené kolesá, silentbloky na ramenách, stabilizátore a iné uchytenia prednej nápravy. S chvením volantu servo by nemalo mať nič spoločné

Re: Problem serva
Autor: Mosqitos (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2006 09:37

Diky pasa za tvoji radu ale opravdu nevim jestli to bude to co myslis kontroloval jsem dneska vsechno a jakmile jsem se rozjel a udelal 80 km a vic tak mi to dela to sami myslim si ze je to opravdu jenom vec Serva jinak si to nevidim ale byl bych rad jeste za dalsi rady kere by mi mohly pomoct Jinak diky moc.

Re: Problem serva
Autor: Tazy (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2006 11:42

no tak zkus sundat remen ze serva a jet se projet a uvidis . Podle me by to ale serven nemelo byt...

Re: Problem serva
Autor: Mosqitos (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2006 18:37

Tak vam zatim dekuju budu rad kdyz nadale budete na tomto foru jen proto kdybych mel zitra problemy hned zitra zkontroluji jeste jednou absolutne vsechno a zrejme budu muset kupovat nove silentbloky no uvidim zitra co a jak
Mile rad si necham poradit takze klidne cekam na dalsi vase nazory a rady jeste jednou dekuji tem co mi zatim poradily Naschle

Přílohy: Opel astra 1.jpg (109.7KB)  
Re: Problem serva
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2006 19:12

Při této rychlosti se začíná projevovat nevyvážení druhé roviny kola(vnitřní strana). Přehoď si kola mezi přední a zadní nápravou a uvidíš.

Re: Problem serva
Autor: Mosqitos (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2006 19:20

Ahoj fukin to jako myslis ze se to tyka jen a jen prohozeni kol myslis ze nejsou vyvazene ? to jako ze mam vymenit zadni kola za predni a pak uvidim ? no nevim jestli to neco prinese s tou citlivosti volantu co bych tim dosahl kdyz to vymenim ?

Re: Problem serva
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 26.09.2006 18:21

Pokud budeš mít na Astře dobře vyvážené gumy,nebudeš mít problémy s kmitáním. Koupil jsem loni jednu v Praze,měla na jednom rameni svislý silentblok vytržený,na druhém držel velkou silou vůle. Jeden kulový čep řízení div,že nevyskočil. Dolní čepy raději nekomentuji.
Domů jsem jel skoro 200 kilometrů,chvilku jsem s tím ještě jezdil doma,než jsem to spravil. Kromě těch ran nebyly jiné problémy,když jsem jel po kostkách,kdekdo se otáčel. Těsně před opravou jsem tam dal jiné starší gumy a začaly divy s kmitáním.
Na systém vyvažování kol jsem čím dál víc alergický,závaží na dvou a více místech obvodu mě dost vytáčejí,protože to je jenom o neschopnosti a lenosti mechanika.
Skus přehodit nejdřív jednu stranu a potom druhou,pak uvidíš.

Re: Problem serva
Autor: Kubajs X15TD (IP zapsáno)
Datum: 26.09.2006 20:49

Videl bych to take na zavadu na predni naprave, bud kola, silentbloky nebo cepy rizeni, jak vnitrni nebo vnejsi, protoze rychlost neni nijak zavisla na funkcnosti serva ale otacky. Muzes jet klidne dvacet a tocit 5000 otacek a nebude ti to delat, tak v tom problem asi nebude, Ne???

Re: Problem serva
Autor: Mosqitos (IP zapsáno)
Datum: 27.09.2006 12:29

Tak vam dekuji za rady ted v patek mam v praci volno tak to zvednu na zvedaku a prohlidnu kompletni rizeni i napravu proste vsechno co se tyka rizeni sam osobne si myslim ze je to zavbada jen na silenblocich takze uvidim co z toho vyleze jinak diky vsem co my daly nejakou radu a az to budu mit prokoukli tak se vam ozvu a reknu co to bylo Preji vsem krasny den a jeste jednou dekuji

Re: Problem serva
Autor: DarriN (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2007 22:01

Mosqitos: Tak jak si to vyřešil?
Já mam absolutně ten samý problém..Volant mi klepal a řízení bylo tak citlivé, že jsem měl fakt problemy udržet do auto rovně, ale hlavně při předjíždění..
No tak jsem si rovnou nechal vyvážit kola - klepání do volantu ustalo - celkem jasne, ale to citlivé řízení zustalo sad smiley .
Já prostě ted nemužu jezdit rychle, protože je to fakt fuška. Začíná to taky při 80 km.

Re: Problem serva
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 13.01.2007 09:12

Zdravim,tak abych se k vam pridal...me se klepe volant cca od 105km...nejdriv sem to svadel na nevyvazeny kola a sileny gumy s boulema...nicmene dela to i na plechacich a zimakach...tak uz si rikam, jeslti to neni tim ze mam to levy predni kolo o 2cm dozadu oproti pravymu...ale sbihavost ok. Tak vam nevim...

Re: Problem serva
Autor: DarriN (IP zapsáno)
Datum: 16.01.2007 09:35

K tomu uvolněnému servu při vyšších rychlostech..Někde jsem slyšel, že by to mohla dělat i rozbíhavost kol..Co na to říkáte? Má někdo ještě jiný nápad, co by to mohlo dělat? Pls.

Re: Problem serva
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 19.01.2007 16:36

Pokud máte někdo ty svislé silentbloky už dost ojeté nebo no name může se stát, že díky jejich měkkosti se za jízdy rozhodí geometrie(rozbíhavost) a začnou problémy. Takže zkontrolovat, vyměnit a koupit qualitu.

Re: Problem serva
Autor: KuBo (IP zapsáno)
Datum: 25.06.2008 11:24

paša napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No pravdepodobne nevyvážené kolesá, silentbloky na
> ramenách, stabilizátore a iné uchytenia prednej
> nápravy. S chvením volantu servo by nemalo mať nič
> spoločné


čaffte mne to rpby tieš ale mne sa to prvy krat stalo ked som bočil na križovatke auto mi akokeby spomalilo a naras zrychlilo a potom ked som šiel asi 70 thak mi to tieš spravilo a klepala mi predna naprava a ked sa teras rozehnem nad 70 alebo zatočim s kolesami thak mi naprava hega a hnusny zvok motor ma pri 300otačkoch

Re: Problem serva
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 08.07.2008 08:04

Čaute všichni,chci se jen zeptat je možné nějak zjistit jestli má moje servo správnou účinnost?Zdálo se mi to řízení hodně tuhé a teď když jsem tam dal Victora 32cm tak je to na místě docela posilovna... Nebo co zkontrolovat abych věděl že servo šlape tak ja má?Popř nějaký schéma serva by bodlo...

Kadett 2,0 Gsi - C20NE

Re: Problem serva
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 08.07.2008 08:48

a kapaliny tam máš dost? nutno použít DEXTRON II nebo III
Když dáš kola do krajních poloh ozývá se nějaký divný zvuk?
Zkus dát kola do krajních poloh (drž je tam chvilku) a přidej na chvilku plyn tak na 3tis + - pak to samé udělej na druhou stranu - odvzdušníš tím případně okruh
Co klínový řemen je správně napnutý neprokluzuje? točí se ti srvo?

Opel Astra Caravan F X17DTL r.v. 95

Re: Problem serva
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 10.07.2008 07:57

Čau,no oleje je dost,dával jsem tam OMW nevím jakej typ přesně,jinak odvzdušňovat jsem to zkoušel,zkusím ještě jednou...

Re: Problem serva
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 10.07.2008 08:07

Jen upresnim, hydraulicky olej do servorizeni neni DEXTRON !!!, ale DEXRON II, III, nebo VI.

Re: Problem serva
Autor: Paloš (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2008 18:34

Čauky, včera mi praskla trubka od serva k posilovači řízení, je lepší ji koupit novou, nebo sehnat z vrakáče? A kolik noví stojí. Díky za odpověd.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **   ******   **     **  **         **        
 **   **   **    **  **     **  **    **   **    **  
 **  **    **        **     **  **    **   **    **  
 *****     **        *********  **    **   **    **  
 **  **    **        **     **  *********  ********* 
 **   **   **    **  **     **        **         **  
 **    **   ******   **     **        **         **  
Powered by Phorum.