www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Při přidání zatáčí
Autor: Radek (IP zapsáno)
Datum: 09.11.2006 19:21

Před rokem jsem koupil astru a po čase jsem zjistil že byla bouraná na pravé přední kolo tak jsem nachal vyměnit skoro vše na podvozku ale při přidání stále trochu zatáčí doprava. Geomatrie je v pořádku a přesto zatáčí.Když přidám málo tak to není skoro znát ale jak jí šlápnu na krk tak kdybych nedržel volant tak si to šupajdí do pangejtu.Je jedno jak vypadá silnice.

Re: Při přidání zatáčí
Autor: Vladix (IP zapsáno)
Datum: 30.11.2006 12:40

Zdar. Nie som odbornik, ale... Mal som tiez buranu Astru. Na predok aj na zadok!!!!(to mi predali v Auto-esa stym ze burana neni!!!!HAJZLI!!) Chovalo sa to tak isto. Prve co mi znami vraveli bolo, ci nemam rozdielne pneumatiky. Znacka, dezen... Viem ze to je asi blbost, ale ja som mal fakt jednu gumu inu a tahalo to jak blazon. Ale pokial mas bacnutu napravu? tak neviem.

Re: Při přidání zatáčí
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 02.12.2006 19:32

Je hezké, že máš téměř vše vyměněné. Byl jsi s tím někde, aby změřili, jestli je rovný rám (nápravnice) pod motorem? Na geometrii měřili i odklony? Rameno ohnuté není?

Re: Při přidání zatáčí
Autor: Radek (IP zapsáno)
Datum: 02.12.2006 21:34

Geometrie je dělaná u Štaigra ramena jsou nová kuláky jsem také vyměnil a gumy jsem koupil nové a zkoušel je přehazovat pokaždé to je o trochu lepší ale uplně jsem to neodstranil teď to už dělá jen při hodně ostrém přidání jako by byla ještě někde vůle ale nic jsme nenašli. Rozebrali jsme snad uplně všechno.JO tlumiče jsem dal taky.

Re: Při přidání zatáčí
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 03.12.2006 07:34

V jakém stavu máš silentbloky na ramenech, mi to sjíždělo pneu po výměně, geom. byla v pořádku a dělalo to pořád. Nakonec jsem zajel na STK, hodili mi přední nápravu na desky a roztahovali. Tím simulovali odstředivou sílu při jízdě. A přišli na to, že zadní silentbloky jsou sice nové, ale měkké. Tak se dostávaly kola při jízdě do rozbíhavosti. Tak jsem dopadl já s neznačkovými silentbloky. Musely ven, chtě nechtě. Možná ti to pomůže.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **     **  **    **  ********  **     ** 
    **     **     **  ***   **     **      **   **  
    **     **     **  ****  **     **       ** **   
    **     **     **  ** ** **     **        ***    
    **     **     **  **  ****     **       ** **   
    **     **     **  **   ***     **      **   **  
    **      *******   **    **     **     **     ** 
Powered by Phorum.