www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
silentblok ramene
Autor: Mirek2 (IP zapsáno)
Datum: 15.12.2006 05:56

Zdravím všechny,
mám na předním rameni špatný zadní silentblok. Zajímalo by mě jak složitá je výměna, případně kolik taková výměna může v servise stát. (jen pro informaci pro ostatní, kdyby měli podobné problémy - projevovalo s to při prudkém rozjezdu a při přejezdu nerovnosti bouchnutím "klepnutím" od PP kola. To je způsobeno, díky špatnému silentbloku, klepnutím ramene o nápravu).
Díky za info.

Re: silentblok ramene
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 15.12.2006 06:22

No mozna by taky nebylo od veci napsat na jakym aute.

Re: silentblok ramene
Autor: Mirek2 (IP zapsáno)
Datum: 15.12.2006 07:17

Omlouvám se Astra F kombi, X16SZR, r.v. 97.

Re: silentblok ramene
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 15.12.2006 07:22

Na Kadetta je tady navod, ale na Astru bohuzel ne, ale uz to tady taky nekdo popisoval, zkus pouzit vyhledavani.

Re: silentblok ramene
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 15.12.2006 13:50

Na výměně celkem nic není, hlavně si dej pozor na nový silentblok. Použij raději značkový, ať nedopadneš jako já. Neznačkový byl měkký a za chvíli jsem měl po pneu. Dělalo to rozbíhavost, ale jen za jízdy. A na stolici se na to nedalo přijít.

Re: silentblok ramene
Autor: M3K (IP zapsáno)
Datum: 15.12.2006 18:29

Měl jsem podobný problém na Astře F 1.6i. Při rozjezdu se ozývalo kovové klepnutí z přední pravé strany. Závada nebyla na rameni nápravy, ale v uvolněném třmenu přichycení ramene motoru v pravém podběhu. Zřejmě k tomu došlo po výměně klínového řemene, který se musí přes toto rameno navléknout. Když jsem zjistil, že šroub nejde více přitáhnout a třmen je stále volný, provedl jsem demontáž, šroub jsem očistil a přidal pod něj podložku a vše zpět smontoval. Od té doby mám klid.

Re: silentblok ramene
Autor: Mirek2 (IP zapsáno)
Datum: 18.12.2006 05:56

Takže silentblok vyměněný. Nakonec jsem si to nechal udělat v servise. Původní silentblok byl úplně rozpadlý. Nový od firmy Febi. Cena i s prací 900Kč.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **        ********   **     **  **    ** 
 **     **  **        **     **  **     **  ***   ** 
 **     **  **        **     **  **     **  ****  ** 
 *********  **        **     **  *********  ** ** ** 
 **     **  **        **     **  **     **  **  **** 
 **     **  **        **     **  **     **  **   *** 
 **     **  ********  ********   **     **  **    ** 
Powered by Phorum.