www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
výměna Z pružin za tvrdší?
Autor: Squash (IP zapsáno)
Datum: 29.12.2006 16:31

Ahoj.Mám takovej problém . Upravuju Kadetta a mám tam tlumiče koni tuh.stavitelné a taky pružiny.Ale zadek mám pořád měkej když na to zatlačím.Předek ne ten je jak kámen.Prosím nevím co mám dělat abych zední část stužil.Mám dát jiné pružiny nebo stabilizátor .......? Opravdu nevím poradte mi prosím. Squash (Pitrs)

Re: výměna Z pružin za tvrdší?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 29.12.2006 16:38

Neni vhodny kombinovat ruzny tlumice a pruziny. Nejlepsi reseni je koupit celej podvozek - tlumice + pruziny. Jinak tlumice odejdu podstatne driv.
Myslim ze nesezenes pruziny ktery jsou podstatne tuzsi aniz by byly stejne vysoky.
Nicmene i samotny pruziny se nechaji na ruznejch tuning shopech sehnat.
Stabilizatorem se nepomuzes.

Re: výměna Z pružin za tvrdší?
Autor: Walker (IP zapsáno)
Datum: 14.02.2007 08:41

Ahoj, mám podobný problém, ale u mně je to tím, že mám prasklý závit na zadní pružině. Proto jsem se poohlížel, že bych dal dozadu tužší pružinu, ale aby byla stejné délky. Skutečně se prodává - říká se jí "pružina pro těžký výkon" a mají ji např. v autokelly. Jinak jaký na to máte názor popř. nemáte s touto pružinou někdo zkušenosti? Myslím si, že je to celkem dobrá volba, protože zadek tak neklesne ani při plném naložení, oproti sérii, ale nevím, jaký to bude mít efekt na tlumiče...

Re: výměna Z pružin za tvrdší?
Autor: Aligator (IP zapsáno)
Datum: 14.02.2007 11:55

Čis.

Nevím teda jaký máš typ těch KONI, ale já sem kupoval komplet podvozek KONI se stavitelnou tuhosti a je to tvrdý jak ve předu tak i vzadu. Občas to je pěkná betonárka.

Napadlo mě, jestli ty tlumiče jsou starší, tak jestli nejsou horší, nějaká repase a nebo se dají koupit i zvlášť na zadek.



Koukni na tohle: to je na kadeta

[tuning.autodoplnky.cz]



tohle sem pořídil, ale je to na astru F

[tuning.autodoplnky.cz]



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******   ********   **     **  **     **  **    ** 
 **    **  **     **   **   **    **   **   **   **  
 **        **     **    ** **      ** **    **  **   
 **        ********      ***        ***     *****    
 **        **           ** **      ** **    **  **   
 **    **  **          **   **    **   **   **   **  
  ******   **         **     **  **     **  **    ** 
Powered by Phorum.