www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Zadní pružiny - lze použít
Autor: Walker (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2007 09:18

Ahoj všichni, chtěl bych Vás poprosit o radu ohledně zadních pružin (mám Opel Kadett HB, 89, 1.6i, C16NZ). Koupil jsem si nové zadní pružiny, protože jsem měl prasklý závit na staré pružině. Pružiny mám doma, ale když jsem si je prohlédl, vypadají trochu jinak, než sériové. Rozměry mají sice naprosto shodné s origo pružinou, tvar "soudkový", ale v čem je problém, to je začátek a konec pružiny je ze stejně silného drátu, jako celá pružina. Originální pružina má oba koncové závity ze slabšího drátu, který se postupně rozšiřuje až do středu pružiny. Proto nevím, zda mohu tyto pružiny použít, popř. jestli jsou lepší tyto nebo ty origo se slabším drátem na stranách - tam ale právě nejčastěji praská ten závit. Za všechny rady moc díky, mám je právě ještě možnost vrátit, jelikož jsou nové... Jinak jsou kupované podle katalogu přesně na Opel Kadett

Re: Zadní pružiny - lze použít
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2007 09:42

Novy pruziny mas patrne na silnejsi model Kadetta, resp. z GSi, ktery melo podvozek tvrdsi.
Klidne je tam dej. Nic se nestane.

Re: Zadní pružiny - lze použít
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2007 12:03

Asi budou lepší tyhle nové, protože tam není to zeslabení v kterém to praská, sice budou mít tvrdší charakteristiku při nízkém propružení, ale to ničemu nevadí.

Re: Zadní pružiny - lze použít
Autor: Walker (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2007 14:54

Ahoj kluci, moc díky za odpovědi, jsem rád, že je tam tedy mohu použít a že snad nebudou praskat, jako ty s úzkým závitem na obou stranách. Jen jestli mi ještě můžete napsat, jestli to nebude vadit tlumičům... Jinak ale je zajímavé, že mají stejnou délku ( i šířku a průměr drátu ) jako ty sériové 219mm, GSi mělo tuším o něco méně, nějakých 191mm, ale to právě nevím přesně.. Ještě jednou díky:-)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **     **  **     **  **    **  **    ** 
 **     **  ***   ***  **     **   **  **    **  **  
 **     **  **** ****  **     **    ****      ****   
 **     **  ** *** **  *********     **        **    
 **     **  **     **  **     **     **        **    
 **     **  **     **  **     **     **        **    
 ********   **     **  **     **     **        **    
Powered by Phorum.