www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: Koupit či nekoupit?
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2008 20:53

Zimaky pres leto dojet muzes. Pouze pokud se dostanes na silnici se znackou zimni vybava, musi mit pneumatika 4 mm, aby to splnovalo parametry zimni pneumatiky.

Re: Koupit či nekoupit?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2008 21:12

Ano Tome, mas pravdu, ale to nesmi silnicari zapomenout ty znacky sundat smiling smiley
Priznam se ze nevim, jestli je platnost znacky nejak behem roku casove omezena. Skoro bych rek ze neni.

Re: Koupit či nekoupit?
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2008 23:50

No, tady hodím do pran.ice další věc: Taková značka musí splňovat zákonem dané rozměry a také upevnění! jel jsem před zavřením Sedla do Jeseníků a taková značka přikazující třeba použití řetězů (nutno podotknout že fungl nová!!) byla malá a ještě k tomu přibitá na stromě! Tak pánové tohle fakt ne! Silničáři a kór policie (pomáhat a chránit :-) ) takovýma "značkama" opravdu nepomáhají k bezpečnějšímu provozu na naších "silnicích"! a to prosím je jeseník takových podobných "značek" plný!!!

PS: ve světě motorů teď vyšel článek o zimních pneumatikách! Vřele doporučuji přečíst jejich test! Ať víte jaký šmejdy kupujete v TESCCU ZA PĚTIKILO!

Opel Astra Caravan F X17DTL r.v. 95



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil MartinTomáš (10.10.2008 23:52)

Re: Koupit či nekoupit?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2008 07:10

Martine mas naprostou pravdu, ale hadej se s tema modryma blbcema, ze znacka ktera byla pred 20ti kilometry, nebyla spravne umistena.
Na druhou stranu je nutno rict, ze ty znacky jsou tam hlavne pro ochranu ridicu, tak ze jsem rad, ze tam nejaka znacka je a ze mi znacka rekne abych tam radsi nejezdil, nez abych se tam zahrabal do metrovy zaveje a nedej boze pri tom jeste nekoho sejmul.

A neboj se, takhle nespravne umisteny znacky jsou po cely republice smiling smiley

Ale to by sme se takhle mohli bavit az do haleluja.

Re: Koupit či nekoupit?
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2008 10:20

to MartinTomáš:
Třeba pro mýho dědu nebo taťku, kteří jedou fakt piánko a jezdí spíš po městě, jsou gumy z tesca naprosto ideální věc thumbs down...navíc když vjedeš fakt na náledí nebo uježděnej sníh, tak pokud nemáš hřeby, je fuk, cos tam obul...
Ale je fakt, že když jezdí v zimě někdo jako kretén (a že jich je dost) neměl by na gumách asi moc šetřitthe finger smileysmiling bouncing smiley (myšleno obecně)

Re: Koupit či nekoupit?
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2008 10:31

Tady jse třeba o to že ty gumy nejdou vyvážit! O jejich defektech nemluvě! já se poa vůbec nedivím těm pneuservisům, že takvá "pneu" nechcou montovat. Jinak máš pravdu pro "dědu" to stačí, ale myslím si že je to extrém přirovnání. já bych ty gumy zakázal!

Re: Koupit či nekoupit?
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2008 15:30

No, já ale nemluvím o těch šílených protektorech...to je fakt peklo!!!
Já myslel třeba debicy frigo nebo kormorany...já teda s nima neměl nikdy problém a i na horách v půjčeném autě mě podržely...
Souhalsim že ty nonamy protektory jsou o zakázaní prodeje...

Re: Koupit či nekoupit?
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 15.10.2008 18:39

Nazdarek. Platnost znacky zimni vybava je casove omezena od 1.11. do 30.4., takze by fakt s dojetim zimaku nemel byt problem.

Re: Koupit či nekoupit?
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 15.10.2008 21:57

to TOM:
Hele a není to náhodou 31.3.?
Vždyť i zimní nafta a zimní benzin mají podle normy ČSN rafinérky povinnost zavážet do 31.3. Notabene v dubnu už denní teploty kolikrát šahají přes 20°C, limit pro zimáčky je kolem 7°C...

Re: Koupit či nekoupit?
Autor: Milan.st (IP zapsáno)
Datum: 16.10.2008 06:34


Re: Koupit či nekoupit?
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 16.10.2008 08:44

Hmmm...tak to zasejc někdo přemýšlel hlavou :-D....
Zimáky do konce dubna je blbost...akorát se omydlej...

Re: Koupit či nekoupit?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 24.10.2008 06:22

Ja jen k problematice zimni vybavy pridam obrazek smiling smiley

...a jedno pekny pocteni smiling smiley

[www.dfens-cz.com]

Přílohy: zimni_vybava.jpg (201.8KB)  
Re: Koupit či nekoupit?
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 24.10.2008 10:11

Tak nějak:-)...ale zase je pravda že ta značka má určitý smysl..přece jen když někdo jezdí skoro na ledu na slítaných letních je to u mě debil a bezohlednej magor...

Re: Koupit či nekoupit?
Autor: vaurien (IP zapsáno)
Datum: 29.10.2008 06:08

Ty 4 mm vzorku se týkají dle mého jen těch označených úseků novými dopravními značkami. Tudíž všude jinde stačí mít 1,6 mm i když je to na zimáky dost málo...

Re: Koupit či nekoupit?
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 29.10.2008 10:38

JardaGSi na "ledu ti nepomůže ani nová M+S za 5tisíc the finger smiley, leda že by jsi si do nich nechal nastřelit hřeby - což je v naších končinách stejně zakázáno. Podle mě je to o schopnosti řidiče se přispůsobit stavu vozidla a povrchu vozovky!! A je jedno jaké máš pneu (neberu extrémy sjetých letních pneu ano!)! To, že budeš lítal 120 na zimákách neznamená, že se nezabiješ! Ano, zimní pneu mají 100% smysl, ale chce to je umět využívat tam, kde je to opravdu potřeba! Pro mě který bydlí v Olomouci, kde sních napadne 2x, 3x do roka a hned roztaje smysl fakt nemají! Kdybych se vydal na "hory", nebo tam kde je sníh a drží se tam, je samozřejmé, že tam na letních přeci nepojedu!!!!

To vaurien 4mm M+S, 1.6mm letní nic víc nevymýšlej je to dle zákona! "Dopravní značka C15a" s tím nemá co dělat!

Platnost "Dopravní značky C15a"
[www.blesk.cz]

Re: Koupit či nekoupit?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 29.10.2008 10:57

Martine musim s Tebou nesouhlasi, resp. s Tvoji posledni vetou.
U nas jeste neni uzakonena povinost pouzivat zimne pneu celoplosne, pouze v oznacenych usecich a tam ty 4mm plati. V ostatnich pripadech pro zimaky plati to samy co pro letni a to tech 1,6mm jako minimum. Nahore sme se o tom bavili, ze zimaky muzes v lete klidne dojezdit, tzn, ze i v zimne muzes jezdit s mensim vzorkem nez 4mm, vyjma useku oznacenych znackou C15a.

Re: Koupit či nekoupit?
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 29.10.2008 11:07

Aha tak to je super! omluva!!

Re: Koupit či nekoupit?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 29.10.2008 11:16

To se neomlouvej, je v tom porad jeste bordel, kdo se v tom ma vyznat smiling smiley

Re: Koupit či nekoupit?
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 29.10.2008 12:16

to Martin Tomáš:
Přečti si moje příspěvky cca o tři dozadu - píšu tam to samý jako ty spinning smiley sticking its tongue out!
Jasně že na ledu to nepomůže, nicméně když napadne rychle 5cm sněhu (a to ti napadne jak u Vás v Olomóci, tak u nas v Prahe smiling bouncing smiley ani nemrkneš) a máš na autě olítaný gumy (jedno jestli zimáky pod 4mm nebo letní) nebo i dobrý letní (ty se ovšem dost rychle ucpou sněhem - nemají tak hrubý vzorek se samočistícím efektem jako pořádný zimáky=jsou z nich hned slicky) tak ve 40km/h skoro nezatočíš.
A tak to prostě je smileys with beer...já si to vyzkoušel na vlastní kůži a je to nepříjemný(a to jsme tam měl zánovní Pirellky P6000 smoking smiley), točíš volantem jak divej a auto jede v podst. kam chce - resp. pokračuje v původní trajektorii eye popping smiley...
Ale souhlasím, že z 85% je to akorát zase další samoúčelnej úřednickej tah s cílem vysosat z lidí zase o něco vícangry smileyangry smileyangry smiley...

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ******   **      **  **    **   ******   
 **        **    **  **  **  **   **  **   **    **  
 **        **        **  **  **    ****    **        
 ******    **        **  **  **     **     **   **** 
 **        **        **  **  **     **     **    **  
 **        **    **  **  **  **     **     **    **  
 ********   ******    ***  ***      **      ******   
Powered by Phorum.